Skocz do zawartości

Wytrzymałość ej22


Hiszpanu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj się trochę nasłuchałem od nie posiadacza subaru o wytrzymałość silników boxer. I chciałbym się dowiedzieć ile po prostu wytrzymują takie silniki (+/- tyś. km) na tę chwilę interesuje mnie n/a ej22. Tyle co ja będę mógł dać od siebie to regularne wymiany filtrów i olejów, no i dobrej jakości olej (myślę nad motul) + paliwo shell (podobno najlepsze). 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słyszałem że te ej22 są nie do zajechania, no ale warto zapytać zawsze. 

 

Szczur75- Ja słyszałem od nauczyciela teorii (tematyka motoryzacja) w szkole że właśnie shell niby sprowadza paliwa z Francji czy z jakiegoś innego kraju, a orlen,bp itd. to krajowe paliwa. Jedynie ten v-power nitro + jest babrany jakąś chemią. 

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

słyszałem od nauczyciela teorii (tematyka motoryzacja) w szkole że właśnie shell niby sprowadza paliwa z Francji czy z jakiegoś innego kraju,
 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/77640-gdyby-kogo%C5%9B-interesowa%C5%82o-sk%C4%85d-si%C4%99-bierze-paliwo-na-stacjach-bp-shell-itd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi wmawiał że 300 tyś km. to dużo owszem mało to nie jest, ale ciekawe ile mają te na allegro po 200 tyś. km. Ile prawdziwego przebiegu...

 

 

A czy w tym silniku są zmienne fazy rozrządu? 

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EJ22 to pancerny silnik . 350tyś na muchozolu i roczne zużycie oleju przy przebiegu ok 20tyś , to 1,5l .

Nie wiem ile mam mój naprawdę. Na szafie właśnie stuknęło 250000 km i tak to traktuję.

Jeździ świetnie.

Aha, hydraulika jest ;)

Edytowane przez BartZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW

Moje pierwsze subaru - legacy III, 2.0 NA, kupione przy przebiegu 300 000 km (udokumentowane), od pierwszego właściciela. Sprzedane jakieś 30 000 km później.

Żadnych problemów, choć uszczelniacze były wymieniane (chyba większość na i wokół silnika ;) ).

 

Tak naprawdę 1.8 i 2.2 są zrobione z 2.0 i generalnie te trzy motory są nie do zdarcia, zakładając uczciwy serwis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej pracy miałem okazję sprawdzić jak pracuje ej 20 w forku z 98 z przebiegiem 340 000 mil. autko było z USA z pełną dokumentacją. jeden właściciel od nowości. A silniczek na dotyk palił, cichutko, równo pracował. Widać że auto było pieszczone bo mimo przebiegu nie było zniszczone.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zywotnosc.

Ja mojego bialaska kupilem z przebiegiem 300 kkm, bo to normalny przebieg nawet kilkuletniego auta, a co dopiero kilkunastoletniego ;)

 

Z silnikiem na razie zadnych problemow i nie pobiera ani grama oliwy :)

Jeszcze nigdy nie bylem tak zadowolony z zadnego samochodu, zwlaszcza po ostatnich opadach sniegu :D

Dlatego jak ktos pyta jakie auto kupic, odpowiedz jest jedna - Subaru...

 

Byle niezbyt nowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując auto z przebiegiem 400.000 przynajmniej masz większą pewność że to oryginalny przebieg . Mając do wyboru 190.000 od handlarza a 400.000 od właściciela - zakładając po oględzinach na oko podobny stan - miałbym większe zaufanie do tego drugiego.

 

Z drugiej strony, szwagier zajmował się swego czasu sprowadzaniem aut. Raz mu się trafiła prawdziwa perełka (jakiś Renault), samochód swoje lata już miał, ale stan i przebieg jak u dużo młodszego. Udało mu się go sprzedać dopiero jak podkręcił licznik na plus, bo budził zbyt duże podejrzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

myślę nad motul

 

moje legacy ma najechane 326 tys km, zalewam olejem Valvoline MaxLife 10W40 -  świetny olej, tańszy niż motul i łatwiej dostępny, polecany przez bardzo wiele osób, największy wpływ na mój wybór miała opinia pana szlifierza, który przecież widzi z czym ma do czynienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi wszystkich, każda opinia mi się przyda. Jeśli chodzi o olej to też słyszałem od mechanika że valvoline są dobre, jednak bardziej polecał motula i raczej będę stawiał na motula, chyba że nie będę go mógł dostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

W moim ej20 w imprezie 125km ukręciłem 310kkm, samochód z salonu wyjechał z gazem w Szwajcarii więc większość czasu jazda na LPG. Zawory sprawdzać na czas, na oleju nie oszczędzać (ja leję millersa od 60kkm, poprzednik na castrolu jezdzil 100kkm. Dolewka 200ml na 15kkm. Skrzynia AT, otwierana raz przy okazji zmiany filtra wewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...