Jump to content

Wymiana radia na stację multiedialną FORESTER 2013

bo01
 Share

Recommended Posts

Witam,

Generalnie już się przyzwyczaiłem do wnętrza Forka ....

ale radio mam wrażenie, było ładniejsze w wersjach z 2000r (nadmienię, że posiadam wersję XT COMFORT jakoby w wyższej wersji radio też nie powala mnie na kolana)

Znalazłem na jakiś chińskich stronach coś takiego:

716574938_638.jpg

oczywiście to jakiś chińczyk ale zagłębiając temat poprzednich wersji forestera, były dedykowane markowe stacje multimedialne, które świetnie działały i współdziałały z autem.

Czy może ktoś zna szpeca od radyjek, lub odpowiednie przetesotowane radio?

Z góry dziękuję...

Ja bardzo polecam kenwood bt 4250. Mi taki zalozono w audiocomplex w poznaniu. Swietna navi. Genialny zestaw glosnomowiacy. Dzwiek moglby byc odrobine lepszy, jednak polaczono mi to z glosnikami i subem gladena i wzmacniaczem masconi - genialne polaczenie. Drzwi wygluszone i duuuuzo mocy w kazdym zakresie. Oczywiscie sterowanie z kiery dziala. Brakuje mi tylko nieliniowego wzmacniania wybranych czestotliwosci (niskie pasuja do reszty tylko w pewnym zakresie, ponizej pewnej glosnosci jest ich za malo, a powyzej za duzo), dlatego teraz wybralbym jakis wyzszy model radia. Jednak ogolnie jestem mega zadowolony i z wygladu i wygody no i dzwieku. Zestaw bije na glowe nawet premium sound z volvo do ktorego mialem ogromny szacunek.

rowniez mam takiego kenwooda i smialo moge go polecic - w niektorych aso montuja go w wersji comfort "navi" czy jakos tak . Ma niestety 1 wade a mianowicie montowany jest w ramce(seryjny otwór na radio jest wiekszy niz kenwood)

Ja bardzo polecam kenwood bt 4250. Mi taki zalozono w audiocomplex w poznaniu. Swietna navi. Genialny zestaw glosnomowiacy. Dzwiek moglby byc odrobine lepszy, jednak polaczono mi to z glosnikami i subem gladena i wzmacniaczem masconi - genialne polaczenie. Drzwi wygluszone i duuuuzo mocy w kazdym zakresie. Oczywiscie sterowanie z kiery dziala. Brakuje mi tylko nieliniowego wzmacniania wybranych czestotliwosci (niskie pasuja do reszty tylko w pewnym zakresie, ponizej pewnej glosnosci jest ich za malo, a powyzej za duzo), dlatego teraz wybralbym jakis wyzszy model radia. Jednak ogolnie jestem mega zadowolony i z wygladu i wygody no i dzwieku. Zestaw bije na glowe nawet premium sound z volvo do ktorego mialem ogromny szacunek.

Dziękuję bardzo zaodpowiedź.

KRECHA , Kto Ci to montował ? ASO? ( zastanawiam się nad gwarancją)

czy moduł GPS jest w tym modelu wbudowany ?  czy korzysta z aplikacji iphone np. google mapy?

czy bez problemu paruje się z iphone?

czy działa kamera cofania?

Będę wdzięczny za fotkę z zamontowanym radyjkiem.

Edited by bo01

Dziękuję bardzo zaodpowiedź.

KRECHA , Kto Ci to montował ? ASO? ( zastanawiam się nad gwarancją)

czy moduł GPS jest w tym modelu wbudowany ?  czy korzysta z aplikacji iphone np. google mapy?

czy bez problemu paruje się z iphone?

czy działa kamera cofania?

Będę wdzięczny za fotkę z zamontowanym radyjkiem.

Radio montowało ASO, glosniki, wzmacniacz, wygluszenie drzwi i bezpieczniki na aku w audiocomplex, ale dealer mi to objal swoja gwarancja - w takim stanie odbieralem samochod jako nowy. Bez audio bym po prostu nie kupil, to ktore bylo w comforcie bylo nie dla mnie - spedzam troche czasu w samochodzie a ze wydech brzmi jak kosiarka to audio musi byc dobre.

GPS ma wbudowany - czy korzysta z jakichs funkcjonalnosci iphone'a nie wiem bo ja nie korzystam z iphone. Z telefonami jakie ja uzywam paruje sie bez problemu i pobiera ksiazke ladnie (nokia e52 i samsung galaxy s4 mini).

Kamera cofania działa ale ja mam wylaczona w radiu bo i tak jest w tym ekraniku na gorze.

Zdjecia robione po ciemku wiec nie wiem czy widac to co oczekiwane. Generalnie dla mnie bomba. Podpiety USB 64GB i mam cala muze przy sobie.

Jest kilka cech za jakie lubie forka, ale pisalem juz wczesniej gdzies na forum - dealer Subaru zrobil naprawde bardzo duzo abym wzial Forka i bardzo mi sie to podobalo. Swojego czasu pracowalem w branzy motoryzacyjnej i robilem badania rynkowe dealerow (ktore tylko mercedes zdal, reszta marek premium oblala podejscie do klienta, marki nie premium to w ogole byla porazka) i wszyscy mogliby sie uczyc od sprzedawcow Subaru - nie znam innej marki gdzie dealer zamontowalby mi audio wg mojego zyczenia - szacun.

Karas dales fajnego linka i potem go wyrzuciles a miales racje - wyglada to w dzien identycznie jak w tym sv:

https://www.youtube.com/watch?v=dro2AL-JfBM

post-17020-0-11827300-1423416060_thumb.jpg

post-17020-0-66863800-1423416060_thumb.jpg

post-17020-0-71170300-1423416061_thumb.jpg

post-17020-0-09800500-1423416062_thumb.jpg

Edited by kreska