Skocz do zawartości

Zamiana Legacy 2.0 na Outback


maro15551

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 Panowie mam takie pytanie czy opłaca mi się zamienić moje Legacy 2.0 165km z 2006r na Outback 2.5 173km z 2007, moje auto ma 83000tyś przebiegu a 

Outback 111000. Chcę zamienić dlatego że potrzebuje trochę większego auta no i w moich warunkach pogodowych przydało by się trochę wyższe auto, chciałbym się

jeszcze dowiedzieć czy napęd jest taki sam w obu autach bo w legasi nie narzekam auto daje rady a ma ciężko bo zima u mnie trwa dobre pół roku i jak wygląda 

awaryjność tego silnika 2,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

potrzebuje trochę większego

 

Zagadka. Znajdź (we wnętrzu) przynajmniej jeden wymiar, w którym OBK 07 będzie większy niż Legacy 06.

 

 

 

przydało by się trochę wyższe auto

 

OBK jest właśnie "trochę" wyższy od Legacy. W zamian dostaniesz silnik który lubi olej i nieco większe spalanie. Do tego droższe opony i bardziej rozbujane zawieszenie.

Moim zdaniem nie warto, ale to twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ładnie moderator i takie brzydkie oszukiwanie,

 

;). I tak masz jeszcze jeden...

 

A tak serio: gabaryty wewnątrz tych aut są takie same. Kostrukcje silników zbliżone (DOHC).

Jeśli chodzi o rozdział napędu, to jedyne różnice mogą dotyczyć skrzyń biegów (manual a automat), jednak przy dupowożeniu raczej niezauważalne.

 

 

 

Zagadka. Znajdź (we wnętrzu) przynajmniej jeden wymiar, w którym OBK 07 będzie większy niż Legacy 06

 

Nie pamiętam czy OBK nie ma więcej pomiędzy podłogą a dachem (w poprzednim modelu chyba tak było).

 

Ja ujeżdżam od lat OBK '01 i nie zmienił bym na legacy. Wyższe zawieszenie, wyższy profil opony - to pozwala na większe ignorowanie nierówności i krawężników.

 

 

@@maro15551, serio zwróć uwagę na pisownię. Owszem, nie jesteśmy na forum językowym, ale swoją pisownią okazujesz szacunek dla czytających. Weź to pod uwagę, gdyż tutaj mamy sie traktować należycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam- żre olej i buja się na zakrętach;) Podnieś sobie Legacego na dystansach i będziesz miał prawie OBK.

 

 

widzę, że sami fachowcy :)

 

Tak naprawdę to OBK MY07 vs. Legacy My06 ( zakładam że przed liftowe bo może być MY06 po lifcie ) 

- OBK ma inny zawias: amortyzatory z większym skokiem + samo-poziomowanie tyłu, inne elementy gumowe. Oczywiście że buja mocniej niż w Legacy ze względu wyższy profil opony i środka ciężkości.

- elektryczną przekładnie ( nie powinna stukać tak jak w Legacy )

- więcej miejsca na tylnych siedzeniach

- sprawny silnik pije podobne ilości oleju co inne 2.0 czy 2.5 N/A. Jak się lata po autostradach to trochę więcej.

- elastyczność silnika 2.5 znacznie lepsza przy porównywalnym spalaniu. Jeżeli weźmiesz 2.5 5MT + reduktor to w razie potrzeby można dość dynamicznie pojechać. 

 

Z punktu widzenia walorów użytkowych OBK jest praktyczniejszy ( mimo małego prześwitu i długiej budy jest niespodziewanie dzielny w lekkim terenie ) pytanie tylko czy tego potrzebujesz.

 

 

 

Outback ma chyba tylną szperę, a Legacy nie.

 

OBK 2.5 N/A 5MT ma na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 maro15551 - nadwozia Legacy i OBK z podanych roczników oferują wewnątrz dokładnie tyle samo miejsca (czyli niezbyt dużo).

 

Jeśli zależy Ci na większym nadwoziu i podwyższonym zawieszeniu i jeśli ma to być Subaru, to moim zdaniem powinieneś szukać OBK kolejnej generacji. Mam i bardzo polecam. Wcześniej jeździłem takim Legacy jak twój. Teraz nie zamienił bym na Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- więcej miejsca na tylnych siedzeniach

 

Jesteś pewien? Ja mam bezpośrednie porównanie Legacy 2008 i OBK 2006 i nie odczułem żadnej różnicy w ilości miejsca.

Nawet nie potrafię sobie wyobrazić, jaką metodą można to osiągnąć, skoro wymiary nadwozia są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to moim zdaniem powinieneś szukać OBK kolejnej generacji.

 

oba modele dzieli przepaść pod każdym względem. :)

No może poza wyglądem ale to już kwestia gustu.


 

- więcej miejsca na tylnych siedzeniach

 

Jesteś pewien? Ja mam bezpośrednie porównanie Legacy 2008 i OBK 2006 i nie odczułem żadnej różnicy w ilości miejsca.

Nawet nie potrafię sobie wyobrazić, jaką metodą można to osiągnąć, skoro wymiary nadwozia są takie same.

 

 

 

różnice są minimalne ale są. OBK jest kombi i oparcie kanapy jest lekko cofnięte. Mam na myśli porównanie z Legacy sedanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- elastyczność silnika 2.5 znacznie lepsza przy porównywalnym spalaniu. Jeżeli weźmiesz 2.5 5MT + reduktor to w razie potrzeby można dość dynamicznie pojechać. 

 

Z punktu widzenia walorów użytkowych OBK jest praktyczniejszy ( mimo małego prześwitu i długiej budy jest niespodziewanie dzielny w lekkim terenie )...

 

 

Absolutnie się zgadzam.

Edytowane przez BartZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to moim zdaniem powinieneś szukać OBK kolejnej generacji.

 

oba modele dzieli przepaść pod każdym względem. :)

No może poza wyglądem ale to już kwestia gustu.

 

- więcej miejsca na tylnych siedzeniach

 

Jesteś pewien? Ja mam bezpośrednie porównanie Legacy 2008 i OBK 2006 i nie odczułem żadnej różnicy w ilości miejsca.

Nawet nie potrafię sobie wyobrazić, jaką metodą można to osiągnąć, skoro wymiary nadwozia są takie same.

 

 

 

różnice są minimalne ale są. OBK jest kombi i oparcie kanapy jest lekko cofnięte. Mam na myśli porównanie z Legacy sedanem.

 

 

Ok - z sedanem może tak. Ja porównywałem kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wielkością auta właśnie chodziło mi o to że teraz mam sedana a ten OBK jest w kombi, zawsze można jakieś krzesełko wrzucić na pakę a w sedanie niestety jest trochę lipa z

tym bagażnikiem. Dziś oglądałem to auto i ogólnie wygląda wszystko ok , w poniedziałek biorę go na garaż i mam możliwość podniesienia go na podnośniku na co zwrócić uwagę?

 

link do auta http://www.bilasolur.is/CarDetails.aspx?bid=27&cid=131706&sid=433976&schid=a6149546-e4e2-419d-a327-6d15ac08bccf&schpage=5

 

 


 

 

@@maro15551, serio zwróć uwagę na pisownię. Owszem, nie jesteśmy na forum językowym, ale swoją pisownią okazujesz szacunek dla czytających. Weź to pod uwagę, gdyż tutaj mamy sie traktować należycie.

 

Nie pisze się SIE tylko SIĘ, szanuj czytających, ach to życie jednak jest przekorne.

A tak na marginesie to przekomarzanie się o takie głupoty jest bez sensu, dziwie się że facet w twoim wieku zajmuje się takimi pierdołami. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz o co mi chodzi.

 

Twojego pierwszego postu nie chce się czytać nawet. Brak interpunkcji powoduje, że taki słowotok można niewłaściwie zrozumieć. Można też wcale nie zrozumieć.

Ale widać u Ciebie progres. Czyli warto było. ;)

 

A Twoje uwagi? No cóż? Ty przyszedłeś na to forum, a nie forum do Ciebie. Ty się przystosowujesz do forum, porządku tutaj, zwyczajów, specyfiki itd. A nie forum do Ciebie. Możesz to zrozumieć, czego Ci życzę. Możesz też udawać, że nie chcesz, nie potrafisz. Twój wybór. Zachowasz się jak umiesz.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczur- no niestety to ty nie rozumiesz, bo żeby kogoś pouczać trzeba świecić przykładem, w mojej ocenie pisownia z błędami , nieumiejętność liczenia i edycja postu jak się nie ma

racji dyskwalifikuje cię jako moderatora, do tego dorzuciłbym jeszcze rozwalanie tematu i offtop. A jeśli chodzi o mój pierwszy nie zrozumiały post, to jednak chyba kilka osób zrozumiało i

odpisało z sensem za co im serdecznie dziękuję.Na co dzień używam jeszcze dwóch innych języków w których składnia zdania jest całkiem odwrotna niż Polskim , nie postawienie jakiegoś

jednego przecinka nie upoważnia cię do niekulturalnych odzywek (post nr.2) i pisania nie na temat. Piszesz o szacunku do czytających a sam ich nie szanujesz swoją pisownią i zachowaniem, ja w przeciwieństwie do ciebie zachować się umiem.Progres , porządek i zwyczaje zachowaj dla własnych dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem zamieszania... przecież OBK to jest Legacy "na szczudłach" i delikatnie innym zderzakiem oraz trochę grubszymi błotnikami? :D

 

nie wiem, przynajmniej tak mi się wydaje że środek to ctrl+C ctrl+V, wiec więcej miejsca nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...