Skocz do zawartości

odcieta sonda lambda - pomocy


damianowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem niedawno outbacka 05r 2,5 165km us aut. z lpg i okazało się w serwisie że ma odciętą sondę lambdę.

Auto chodzi dobrze na lpg jak i na benzynie.

Co z tym dalej robić ?

Czy takie odcinanie nie zniszczy mi auta -silnika ? jestem trochę zielony.

Odcięta bo była zepsuta czy wywalało check engine przez lpg i ktoś celowo odciął ?

Za nową w serwisie chca 700-800zł żart... w aso mówią że zamiennik będzie pasował 1 na 10..

A może podpiąć starą i zobaczyć co się dzieje ?

Dodam również że ktoś grzebał w elektryce i odpiął check engine od komputera...

Mogą tak jeżdzić czy trzeba cos robić?

Doradzcie proszę 

 

Pozdrawiam 

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Zakupiłem niedawno outbacka 05r 2,5 165km us aut. z lpg i okazało się w serwisie że ma odciętą sondę lambdę.

Auto chodzi dobrze na lpg jak i na benzynie.

Co z tym dalej robić ?

Czy takie odcinanie nie zniszczy mi auta -silnika ? jestem trochę zielony.

Odcięta bo była zepsuta czy wywalało check engine przez lpg i ktoś celowo odciął ?

Za nową w serwisie chca 700-800zł żart... w aso mówią że zamiennik będzie pasował 1 na 10..

A może podpiąć starą i zobaczyć co się dzieje ?

Dodam również że ktoś grzebał w elektryce i odpiął check engine od komputera...

Mogą tak jeżdzić czy trzeba cos robić?

Doradzcie proszę 

 

Pozdrawiam 

Damian

Domyślam się, że skoro silnik chodzi prawidłowo, to odcięta jest ta druga.

Jak chcesz to prawidłowo zrobić, to w pierwszej kolejności napraw kontrolkę CHECK.

Potem podłącz pod złącze diagnostyczne kabelek i odczytaj błędy.

Potem oczywiście należy zebrać szczątki sondy i polutować odpowiednio kabelki.

Może się tak zdarzyć, że sonda jest sprawna...

Warto też przeczytać oznaczenie na sondzie i podać tutaj.

Jednak w pierwszej kolejności zapraszam do przywitania się w odpowiednim dziale. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz jest dobry do kuchenek gazowych, a jak ktoś odcina sondę to już znaczy, ze coś zepsuli najlepiej odciąć kable i wywalić żarówki. Walczyłem z gazem w Japończyku, sondy i inne pierdoły,  4 lata mam dosyć powiedziałem dość, teraz tylko benzyna i wmawianie mi, ze jest taniej czy aby na pewno ;-). Wyleczyłem się z gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedż ,za bardzo nie wiem gdzie mam się przywitać ?..

Dzis auto jedzie do aso i chyba zrobimy jak mówisz zobaczymy co komp pokaże. moze sonda sprawna  tylko gazownik nawalił..

 

Wcześniej miałem legacy 01 z lpg i nie miałem wiekszych problemów dlatego znowu zdecydowałem się na gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedż ,za bardzo nie wiem gdzie mam się przywitać ?..

Dzis auto jedzie do aso i chyba zrobimy jak mówisz zobaczymy co komp pokaże. moze sonda sprawna  tylko gazownik nawalił..

 

Wcześniej miałem legacy 01 z lpg i nie miałem wiekszych problemów dlatego znowu zdecydowałem się na gaz...

Może tutaj:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/60648-tutaj-si%C4%99-witamy-dzia%C5%82-dla-nowych-forumowicz%C3%B3w

:)

Wbrew opinii niektórych z tego forum, LPG służy także do spalania w silnikach naszych pojazdów. Wymaga jednak w pierwszej kolejności wiedzy osoby zakładającej instalację. :)

W ASO powinni wszystko Ci ogarnąć. Poproś o numery błędów. Sam jestem ciekaw, który tak przeraził "mechanika", że postanowił odciąć kontrolkę CHECK.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma problemów to ich nie ma i na siłę bym ich nie szukał. Samochód jeździ dobrze jak napisałeś i nic tylko cieszyć się z jazdy.

Podłączysz sondę to zacznie ci wywalać checka i też nie będziesz mógł spać. Nasze bokserki to stare sprawdzone konstrukcje- jak będziesz sprawdzał poziom oleju to żadne sondy im nie straszne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma problemów to ich nie ma i na siłę bym ich nie szukał. Samochód jeździ dobrze jak napisałeś i nic tylko cieszyć się z jazdy.

Podłączysz sondę to zacznie ci wywalać checka i też nie będziesz mógł spać. Nasze bokserki to stare sprawdzone konstrukcje- jak będziesz sprawdzał poziom oleju to żadne sondy im nie straszne;)

Pozwolisz, że się z Tobą nie zgodzę. P0420 to nie jedyny błąd, który może się pojawić. :) Warto mieć sprawny system powiadamiania o błędach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi .

W Aso podłączyli sonde i miała złe parametry -popsuta.

zajrzeli do deski rozdzielczej a tam zaklejone taśmą czarną kontrolki checku i tempomatu ...niezłe jaja

odkleili i poradzili kupić nową lambadę zaaaa 1040 zł hehe szok.

Cóż zamiennik denso może nie działać koszt ok 400zł 

w carficie oryginał za 650 ale trzeba czekać 3 tyg.

zamówiłem z subarupartsdepot  usa oryginał za 700n-  będzie może za tydz, , spoko.zobaczymy

Ale żeby zaklejac taśmą ? co to jest ? ja pitole.szkoda gadać.

Mam nadzieje zę po podłaczeniu sondy galileo chcek zniknie i będzie ok .Tak twierdzą w Aso .

Pozatym to polecam aso w radomiu ,wymiana wszystkich olejów,filtrów, płyn chłodniczy,zbieżność ,światełka, gumki stabilizatora itp małe rzeczy cały dzien roboty 1400zł (robocizna ok 500zł)

Podobno miałem zniżke 50%.

Wyszedł jeszcze jeden problem uszkodzony czujnik świateł cofania w aut skrzyni biegów. trza rozbierać skrzynie.... macie jakiś inny pomysł żeby światłą działały ? 

Dzieki za odpowiedzi


a sonda to ta pierwsza przed katalizatorem.


a tak z innej półki to od czego jest ten przycisk koło drążka zmiany biegów w automacie ,po włączeniu zapala się 4wd ? dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi .

W Aso podłączyli sonde i miała złe parametry -popsuta.

zajrzeli do deski rozdzielczej a tam zaklejone taśmą czarną kontrolki checku i tempomatu ...niezłe jaja

odkleili i poradzili kupić nową lambadę zaaaa 1040 zł hehe szok.

Cóż zamiennik denso może nie działać koszt ok 400zł 

w carficie oryginał za 650 ale trzeba czekać 3 tyg.

zamówiłem z subarupartsdepot  usa oryginał za 700n-  będzie może za tydz, , spoko.zobaczymy

Ale żeby zaklejac taśmą ? co to jest ? ja pitole.szkoda gadać.

Mam nadzieje zę po podłaczeniu sondy galileo chcek zniknie i będzie ok .Tak twierdzą w Aso .

Pozatym to polecam aso w radomiu ,wymiana wszystkich olejów,filtrów, płyn chłodniczy,zbieżność ,światełka, gumki stabilizatora itp małe rzeczy cały dzien roboty 1400zł (robocizna ok 500zł)

Podobno miałem zniżke 50%.

Wyszedł jeszcze jeden problem uszkodzony czujnik świateł cofania w aut skrzyni biegów. trza rozbierać skrzynie.... macie jakiś inny pomysł żeby światłą działały ? 

Dzieki za odpowiedzi

a sonda to ta pierwsza przed katalizatorem.

a tak z innej półki to od czego jest ten przycisk koło drążka zmiany biegów w automacie ,po włączeniu zapala się 4wd ? dzięki

Masz chociaż tą starą sondę, czy zostawiłeś?

Co zatem zamówiłeś?

Piszesz, że zamiennik Denso może nie działać. To ciekawe, bo oryginał produkuje właśnie Denso.

Nie chce mi się wierzyć, że przy uszkodzonej pierwszej sondzie auto sprawnie działało.

Przy uszkodzeniu drugiej, mogę w to uwierzyć.

Masz numery błędów, o których pisałem wcześniej w wątku?

Check sam nie zniknie! Jeżeli już jest, to nawet po założeniu prawidłowo działającej sondy, błąd będzie w pamięci.

Jeżeli teraz został wykasowany, to pojawi się ponownie, chyba, że nie będziesz jeździł.

Trzeba go będzie wykasować ponownie przed montażem sondy. Widzę, że z Twoim podejściem, będziesz wolał podjechać do ASO i tam skasować (błąd i portfel).

Cena mało atrakcyjna, ale podnosi na duchu, że co roku oszczędzam 1000zł. :)

A co do czujnika świateł cofania, to kto Cię tak okłamał, że trzeba rozbierać skrzynię?

Do sprawdzenie w pierwszej kolejności.

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/61121-brak-swiatel-cofania/

post-13696-0-20071400-1423255617_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara sonda jest w aucie nie podłączona i Check świeci się.

auto nie jeździ za dużo czeka. na gazie jezdził dobrze ,nie sprawdzany był na wiekszych odcinkach na benzynie...

Czekam na nową oryginalną z : https://www.subarupartsdepot.com/oem-subaru-parts.html

Denso w katalogu nie ma sondy do tego auta. potwierdzili to w carfit.

Sory ale nie mam kodu błędu bo z autem był ojciec i nie zapisał..

Co do czujnika świateł  to fachowcy w aso tak stwierdzili... no cóż dzięki za podpowiedź może lepiej podjechać gdzie indziej 

Na miniaturce wygląda że czujnik jest na zewnątrz :)

Cóż jezdze do aso bo nie wiem gdzie mogą to dobrze zrobić jakieś sugestie ?


numer sondy Part Number: 22641AA15A 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJO ta miniaturka to od manualnej skrzyni ? bo ja mam automat

No wiesz... Po coś jednak  wpisujemy w opcje konta, jakim pojazdem się poruszamy. :)

Rysunek dotyczy skrzyni AT.

Autokorekta:

Owszem dotyczy skrzyni AT, ale nie dotyczy czujnika świateł cofania. :)

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aso nadal uparcie twierdzą że czujnik znajduję się w środku ... chyba trzeba zmienić aso...(wczoraj ponownie do nich dzwoniłem aby może zmienili zdanie.)

Jeszcze się wstrzymaj z takimi opiniami.

Ze schematu wynika, że za back-up light w 4AT odpowiada "Inhibitor switch".

Teoretycznie przy sprawnym "inhibitor switch", po załączeniu biegu wstecznego, na styku 6 OP (15 pinowe białe złącze za bezpiecznikami pod kierownicą) powinno się pojawić napięcie 12V.

Jeżeli nie ma napięcia, to do sprawdzenia bezpiecznik 18 pod kierownicą i sam przełącznik (opór na pinach 1 i 2).

Ze schematów nie mogę dojść czy "inhibitor switch" znajduje się w skrzyni czy obok niej...

Masz wygląd przełącznika na schematach, poszukaj w samochodzie, czy coś takiego dostępne jest z zewnątrz.

Sorry za zamieszanie w poprzednich postach.

Zasugerowałem się wersją ze skrzynią MT.

Back-up light1.pdf

Back-up light2.pdf

Back-up light3.pdf

Back-up light4.pdf

Inhibitor switch1.pdf

Inhibitor switch2.pdf

harness location.pdf

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziek za schematy zobaczymy co da się zrobić.

jeszcze mam do wymiany sonde i prawdopodobnie elektrozawór w skrzyni także lista się wydłuża ...tak to jest jak się kupuję tanio...

Jeśli to będzie elektrozawór to będzie grzebane przy skrzyni także od razu sprawdzimy ten inhibitor switch gdzie on jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcem krakać ale jak ktoś odłączył sondę(i "zaślepił" kontrolki) to i pewnie warto sie przyjrzeć katalizatorom (lub temu co z nich zostało) ...

Czy przypadkiem za katalizatory nie odpowiada druga sonda?

Z relacji wynika, że odłączona była pierwsza...

Nie strasz zatem kolegi dodatkowymi kosztami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sonda wymieniona ,Check engine zgasł ,tempomat działa, błędy wykasowane ,auto nabrało mocy .. jest git :)

Dzięki za pomoc wszystkim.


tak dla sprostowania.

Check eng znowu zaświecił się .

Okazało się że czujniki i przepustnica były zabrudzone. 

pozdrawiam

 

P.s teraz mam problem z pompą wspomagania ,buczy jęczy ...  czy to nigdy się nie skończy ?


i check znowu zaświecił się i tak w kółko zabawa 

chu. dup.kamieni kupa 

wyświetlacz wskazuje na 20 litrów spalania w miescie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda wymieniona ,Check engine zgasł ,tempomat działa, błędy wykasowane ,auto nabrało mocy .. jest git :)

Dzięki za pomoc wszystkim.

tak dla sprostowania.

Check eng znowu zaświecił się .

Okazało się że czujniki i przepustnica były zabrudzone. 

pozdrawiam

 

P.s teraz mam problem z pompą wspomagania ,buczy jęczy ...  czy to nigdy się nie skończy ?

i check znowu zaświecił się i tak w kółko zabawa 

chu. dup.kamieni kupa 

wyświetlacz wskazuje na 20 litrów spalania w miescie 

Zatem wiesz już, dlaczego była zaślepiona kontrolka na desce.

Masz kabelek, żeby samodzielnie sprawdzać który błąd się pojawia?

Jak nie masz, to kup, bo widzę, że zwróci Ci się bardzo szybko.

Jak sprawdzisz, który błąd, to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzieli w aso jaki błąd ale nie zapisałem chyba 1147  czy coś koło tego...jutro się dowiem

Byli przekonani że była zbyt uboga mieszanka .

i check wywaliło podczas jazdy na benzynie.

wychodzi że coś jest nie tak z proporcjami mieszanki spalinowej ,coś z elektroniką i sondą razem .


check wywala po kilkudziesięciu km jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzieli w aso jaki błąd ale nie zapisałem chyba 1147  czy coś koło tego...jutro się dowiem

Byli przekonani że była zbyt uboga mieszanka .

i check wywaliło podczas jazdy na benzynie.

wychodzi że coś jest nie tak z proporcjami mieszanki spalinowej ,coś z elektroniką i sondą razem .

check wywala po kilkudziesięciu km jazdy.

Problem grzałki drugiej sondy?

Zbyt uboga mieszanka i spalanie 20l w mieście?

Jak się dowiesz szczegółów, to opisz ładnie, bo mnie to zaciekawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...