Skocz do zawartości

Chlapacze, fartuchy itp. F.II


Uzytkownik_

Rekomendowane odpowiedzi

W weekend zamontowalem chlapacze Jacky Auto - przy tylnich nie bylo zadnej rzezby i wystarczylo tylko wcelowac w "dziury".

 

Z przednimi bylo juz troche gorzej, poradzilem sobie nastepujaco:

1. zdjalem przednie kolo,

2. odpialem spinki nadkola, juz wiem dlaczego samo nadkole wyprofilowane jest dosc dziwacznie i ze ma "garba". Winowajca jest pionowy zgrzew ktory trzeba jakos ominac.

3. tutaj przydala sie cienka tektura w formacie A3 - metoda prob i bledow przecialem chlapacz na wysokosci wymienionego wyzej zgrzewu - wystarczyla szczelina ok 1cm.

4. zrobilem otwory w chlapaczu,

5. zmontowalem w odwrotnej kolejnosci i wszystko spialem na oryginalnych spinkach. Sam chlapacz zmiescil sie pod nadkolem plastikowym ale w przypadku grubszego materialu bedzie znacznie trudniej.

 

Jesli tylko nie zapomne, pstrykne i wrzuce fotki wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale te RA sa dosc waskie i przykrywaja jakies 50-60% szerokosci kola - niby tylko od wewnetrznej strony ale jednak jak chlapacz ma chronic to juz najepiej szeroko

Ale chroni co ma chronić. Jeździłem po glinie w sobotę i tylko chlapacze uwalone a nie drzwi, więc po co z przodu szersze?

Lepiej je wykonać ze zbrojonej gumy lub czegoś twardszego, ja mam z gumy i trochę kiepsko sie układają, będzie trzeba zrobić blaszki dociskające wzdłuż mocowań.

Podsumowując, jakie by nie były, lepiej że są niż bez, nie brudzą się tak drzwi i nie leje się tak za autem.

Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jakiś czas temu szarpnąłem się na na oryginalne rallyarmor (poliftowy forek II). Przed założeniem odrysowałem je sobie. Jeśli ktoś reflektuje to dawać znać. Zrobię skan w pdf i wyślę...

Witam jeśli posiadasz jeszcze szablon na chlapacze bardzo proszę o podesłanie na krzysiek_k1@wp.pl  z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

odgrzewam temat bo sam się zainteresowałem. O ile szablony chlapaczy RA do Forka MY06 już są na forum to oryginalnej instrukcji montażu nie znalazłem. Dlatego wrzucam link do instrukcji. Mimo Waszysch dokładnych opisów i zdjęć może się jeszcze komuś przyda.

http://www.oakos.com/product_docs/RA-MF5.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu szarpnąłem się na na oryginalne rallyarmor (poliftowy forek II). Przed założeniem odrysowałem je sobie. Jeśli ktoś reflektuje to dawać znać. Zrobię skan w pdf i wyślę...

Prośba o przesłanie szablonów na : geoazymut@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
6 godzin temu, markos007 napisał:

Kupiłem takie, od forumowicza dostałem szablony i jutro jeśli czas pozwoli wezmę się za docinanie i montaż. U mnie pogoda mega błotna, więc dam znać jak się sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2018 o 17:25, Bobek666 napisał:

Kupiłem takie, od forumowicza dostałem szablony i jutro jeśli czas pozwoli wezmę się za docinanie i montaż. U mnie pogoda mega błotna, więc dam znać jak się sprawują.

masz może szablony do Forestera SG? niestety nigdzie nie mogę znaleźć.

Chlapacze są bardziej plastikowe czy plastikowo/gumowe? nie chce aby było słychać w aucie kamienie, które mogą uderzać o plastikowe chlapacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, markos007 napisał:

masz może szablony do Forestera SG? niestety nigdzie nie mogę znaleźć.

Chlapacze są bardziej plastikowe czy plastikowo/gumowe? nie chce aby było słychać w aucie kamienie, które mogą uderzać o plastikowe chlapacze

Nie mam, spróbuj poszukać na http://www.subaruforester.org materiał jest plastikowo/gumowy, dosyć elastyczny. Wydaje mi się, że w sam raz. Zdążyłem wyciąć, ale jeszcze nie zamontowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...