Skocz do zawartości

Chlapacze, fartuchy itp. F.II


Uzytkownik_

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś miesiąc temu szukałem chlapaczy do SG. Można kupić gotowe poliuretanowe, niestety ceny zaczynają się od 450zł. Można kupić jakieś podstawowe Rallyarmor za około 250, ale widząc je na forku nie przekonałem się do nich.

Zacząłem więc szukać szablonów do własnoręcznego docięcia. Jest tego sporo do różnych generacji imprez, natomiast dedykowanych do SG nie znalazłem. Ale to nie problem, można dociąć metodą prób i błędów za pomocą jakiejś tektury.

Idziemy dalej - materiał. No i tutaj pojawia się problem, ponieważ deski do krojenia z reguły są kolorowe ;) Kupiłem w ikei komplet (tzn czerwoną z zieloną), ale czerwona jest za jasna, nie pasuje do czerwieni forka. O zielonej nawet nie wspominam ;) Czarnych desek w ikea już od paru lat nie ma. No chyba że źle szukałem.

Są firmy robiące chlapacze, ale z reguły robią je z gumy, która to jest zbyt giętka.

Zatem na razie temat odłożyłem, ale cały czas gdzieś tam w głowie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@gumas_72, dopiero teraz zauważyłem, że napisalem Ci w privie to samo co napisał @@Bednarcm :D

Dodam tylko, że czarne podkladki do krojenia bedzie ciężko znależć. Ale jak nie boisz się kolorów to w Kauflandzie są tanie i w fajnych, żywych kolorkach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też mocno nastawiłem się na montaż chlapaczy. Chciałem je dociąć z kurtyn, pasów pcv do bram przemysłowych. Problem pojawił sie z kolorem. Szukałem tylko czarnych. Ostatecznie zdecydowałem się na gotowe szablony Sparco. Trochę zabawy z docinaniem i jestem zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem jacky motosport za ok. 85zł komplet z przesyłką i jestem bardzo zadowolony do codziennej jazdy i lekkiego szaleńśtwa. Dobrej jakości materiał nie za grube nie za cienkie. Podobno wielkości WRC (jakakolwiek by ona nie była) tnie się i montuje przyjemnie

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem jacky motosport za ok. 85zł komplet z przesyłką i jestem bardzo zadowolony do codziennej jazdy i lekkiego szaleńśtwa. Dobrej jakości materiał nie za grube nie za cienkie. Podobno wielkości WRC (jakakolwiek by ona nie była) tnie się i montuje przyjemnie

Kolega również montował jacky i również zadowolony i jak patrzę na ich wykonanie to nie ma co narzekać za 80 zł :) Myślę, że sam się zdecyduje na jacky albo rallyarmor :)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja kupowałem u GIGITECH 1,5 roku temu za około 140 zł i jest ok. Są sztywne, myslałem że się łatwo połamią, ale swoją robotę robią. Są szerokie wychodzą około 1,5-2 cm poza obrys auta, ale mi to nie przeszkadza.

sebxyz

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 2.5 roku mam te od Gigitech. Trzymają się ok, śnieg usuwam za pomocą delikatnego kopnięcia, jeszcze się nie połamały. Dobry stosunek jakość-cena :) Po takim czasie lekko się podwinęły, ale generalnie spełniają zadanie.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zakupiłem na alledrogo

był jeden komplet + mocowania

napisy są wtopione w gumę

kolo wcześniej zakupił to w 4 tttturbooooooooooooooooooooo ;)

Nie odrysowałeś przypadkiem szablonów? Tego mi właśnie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zakupiłem na alledrogo

był jeden komplet + mocowania

napisy są wtopione w gumę

kolo wcześniej zakupił to w 4 tttturbooooooooooooooooooooo ;)

 

Nie odrysowałeś przypadkiem szablonów? Tego mi właśnie brakuje.

Nie tylko Tobie :) ułatwiło by to zadanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...