Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Standardowy rozmiar zimowek u mnie na słupku to 215/60r16 i takie do tej pory stosowałem.

Na chwile obecną rozważam Opony Nexen Winguard Snow G WH2 w takim rozmiarze. Tylko zastanawia mnie jedna kwestia mianowicie: opony Nexen w takim rozmiarze mają etykietę E droga hamowania na mokrym. Natomiast ten sam model opony o profilu 65 lub 55 ma już etykietę B drogi hamowania na mokrym.

Co byście zrobili? 

 

Edytowane przez Krzysiek444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

o pękaniu nie słyszałem:wacko:, ale twarde są tak , że przy zakładaniu nabijają 4,5AT by się ranty na felgę ułożyły...
PS : drugi sezon i jest ok... a mam made in russia...

To jak ktoś nie słyszał, to mogę foty przysłać. Też Russia zaraz po premierze kupione, reklamacja odrzucona "zbyt niskie ciśnienie podczas użytkowania..." itp bzdury.

Nadmieniam, iż opony zawsze pompuję ok 2,4-2,8 (wolę dobrze dobite gumy). Wersja XL, żeby w przypadku strzału w krawężnik, była większa pewność, że nie zrobi się bula.

Bieżnik wyszczerbiony, jak by go coś powygryzało. Aha i bzdury o "zbyt dynamicznej jeździe" wkładam między baje, wyszczerbienia na tyle i przodzie, silnik 2,0 traktowany przez chemicznego Alego (LPG) więc jakiegoś szału z mocą nie ma.

Tylko ostrzegam, bo podobno te z Rosji miały jakąś wadę fabryczną, sporo tego jest na necie, a walą głupa o niskim ciśnieniu.

Teraz skłaniam się do Dunlop Winter Sport 5 lub Yokohama BluEarth Winter V905

Oczywiście trakcyjnie, OK, hamowanie super, łuki trzyma, tylko problem bo wyszczerbiona i na przeglądzie się diagnosta rzucał że nie podbije (miał oczywiście racje).

 

Edytowane przez Volo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent: Subaru Legacy 2005 Spec B - letnie OEM Enkei 18"  plus opony 215/45r18. Nie wiem co założyć na zimę? Myślałem o 17" stockowych obręczach z wersji poliftowej (takie jak kiedyś miałem w 2.0 RA HID 2008 MY09). Jaką oponę można założyć bezpiecznie do takiej felgi. Z jakiegos kalkulatora wyszło mi, że powinienem celować w 205/50r17, ale mam pytanie, czy 225/50r17 też się nada - chodzi o kwestię, czy wszystko się pomieści i na dodatek nie będzie gdzieś obcierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kudlatypawelek napisał:

Jaką oponę można założyć bezpiecznie do takiej felgi. Z jakiegos kalkulatora wyszło mi, że powinienem celować w 205/50r17, ale mam pytanie, czy 225/50r17 też się nada - chodzi o kwestię, czy wszystko się pomieści i na dodatek nie będzie gdzieś obcierać?

Opony homologowane przez producenta - 215/45 R17

Możesz założyć:

  • 205/50
  • 215/50
  • 225/45
  • 225/50 (powinno się wszystko ładnie zmieścić, ale niech lepiej się wypowie jakiś użytkownik tych opon :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga ma oznaczenie 7jj więc zakładam, że jest to siódemka. No i jeszcze pytanie, czy 17" stock wejdzie na zacisk ze Spec B. BTW: upatrzyłem sobie młodsze siostry moich Enkei montowane na WRXy: https://allegro.pl/subaru-impreza-wrx-2-5t-felgi-komplet-17-oem-05-i7387428070.html. Nadadzą się do Legacy, ET niby pasuje, otwór to wiadomo i jest 5x100?

Edytowane przez kudlatypawelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie, czy te felgi będą pasowały do Legacy Spec B 2005:  https://allegro.pl/subaru-impreza-wrx-2-5t-felgi-komplet-17-oem-05-i7387428070.html ? Chciałbym założyć na nie standardowe zimówki 215/45 R17, żeby się nie tresować tą całą homologacją... Chyba, że macie jakieś lepsze pomysły? Kupowanie 18" opon i zakładanie ich na aktualne felgi chyba nie ma sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2018 o 00:26, kudlatypawelek napisał:

Nie wiem co założyć na zimę?

Na drzwiach powinna być wlepa z rozmiarami opon.

 

W dniu 17.11.2018 o 19:07, kudlatypawelek napisał:

felga ma oznaczenie 7j

Jeśli felga ma 7 cali i założysz opone szerszą niż 215, to zrobi się "balon" i nie będzie to wyglądało dobrze

 

W dniu 19.11.2018 o 11:20, kudlatypawelek napisał:

czy te felgi będą pasowały do Legacy Spec B 2005:

To felgi od Hawka Imprezy, wię wchodzą pod czterotłoka, pod złote brembo bez dystansu nie wejdą. Jakie masz hamulce u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlepa jest, ale tam tylko 18" wpisali, na zime z tego co pamiętam 215/55 albo 50. Jeśli chodzi o zacisk to tam jest "normalny" specowy zacisk, nie złote brembo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 22:43, niebieskiultras napisał:

Jakie ciśnienie powinno być w kołach o rozmiarze 205/55/r16?

Wcześniej miałem legacy na 195/65/r15 i tam miałem 2.1/2.2 bar

Z wlepy Legacy: Front 2.3 Rear 2.2

dociążony plus bagaż F 2.6 R 2.6

z przyczepą F 2.6 R 2.7

Edytowane przez Volo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Forysia MY17 na zimę przeszedłem na felgi 16 i opony 215/70/16 (niecały % różnicy od letnich 17) Fulda Kristall Control SUV 100T. Po 800 bezśnieżnych kilometrach stwierdzam, że to dobry wybór. Jest sztywno, nie ma balona, idzie równo, nie buja i duży komfort. Za stickerem odp. C, B, 69 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zawracasz głowę, jak masz dobre rankingi wybierz co Ci odpowiada. Mało kto z nas ma jednoczesną możliwość przetestowania kilku opon. Opony, które Ci zaproponowałem to wszystko bardzo porządne produkty. Zresztą w zimówce najważniejsze jest żeby była jak najnowsza, miała jak najwięcej bieżnika oraz żeby  nie była używana w tem. powyżej 8 st. Co do parametrów - powyższe mają odpowiednio (przynajmniej dla mego rozmiaru): C/B/72 - CC/69 oraz C/B/69 także dunlopy są jak najbardziej o.k.

     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2018 o 19:09, raveout napisał:

Które z tych opon brać? :)

 

DUNLOP WINTERSPORT 5

NOKIAN WR D4

KLEBER KRISALP HP3

Miałem zmieniać w tym roku, ale dotyram jeszcze Nokiany A3 (NIGDY WIĘCEJ NOKIANÓW). Po sezonie zamierzam kupić yokoham-y v905 bluearth winter. Rewelacyjny stosunek cena / jakość, przynajmniej w interesującym mnie rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AdaSch napisał:

a jakie masz powody? szybkość zużycia?

Jeżeli chodzi o ścieralność, to nie ma zastrzeżeń, a wynika, to z faktu, że guma  szybko traci elastyczność (twardnieje). Ponadto po jednym sezonie pojawiły się, mikro pęknięcia (na barku i czole), których z każdym następnym rokiem przybywa. Pytałem  gumiarza, czy, to normalne, odpowiedział - "Panie, Nokiany tak mają". Na  żadnej zimówce tego nie miałem, a zjeździłem już kilkanaście kompletów (Znajomi mają ten sam problem z Nokianami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...