Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Się wtrącę, chociaż nie jest to o hamulcach lub olejach.

Po pierwsze, opona zimowa powinna być możliwie najświeższa, jak tylko sie da. Najlepiej prosto z fabryki.

Po drugie, relacje jakość/cena/dostepność przemawiają za Nokianami. Nie jest to opona identyczna z tymi dla Finów, ale dla naszego klimatu idealna.

Po trzecie szerokość zależy gdzie jeździmy. Jeśli mamy Suwałki lub Bieszczady w okolicy, to wąsko. Węziej niż latem. Będzie łatwiej wjechać po górkę. Jeżeli City w srodku kraju, to nawet ten sam rozmiar, bo rządowe limuzyny mają śnieg usuwany solą i pieprzem.

Dunlop był fajny ale krótko był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7*25,4 = 177,8 < 195

Nie będzie :)

Dzieki. Jak pasuje to ok. Tylko... skad te 25,4 w rownaniu? To tak do przyszlych kalkulacji.

 

Ale czemu do GT-eka 195 ?, 205 będą śmigać jak ta lala. Pamiętaj, że w Posen śnieg tylko na pocztówkach występuje ;-)

Dlaczego?? Bo mam kompleks :wink: odkad Pan AL po spojrzeniu na moje zimowki 205 powiedzial, ze "uuu, na takich szerokich oponkach to my sobie nie pojezdzimy dzisiaj" :mrgreen: . A bylo wtedy jak na tej wspomnianej pocztowce :twisted: .

A mowiac o pocztowkach to... chyba nie byles u nas zeszlej zimy :razz: . Wyjezdzilismy wiecej paliwa niz przez caly rok :wink: :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wtrącę, chociaż nie jest to o hamulcach lub olejach.

Po pierwsze, opona zimowa powinna być możliwie najświeższa, jak tylko sie da. Najlepiej prosto z fabryki.

Po drugie, relacje jakość/cena/dostepność przemawiają za Nokianami. Nie jest to opona identyczna z tymi dla Finów, ale dla naszego klimatu idealna.

Po trzecie szerokość zależy gdzie jeździmy. Jeśli mamy Suwałki lub Bieszczady w okolicy, to wąsko. Węziej niż latem. Będzie łatwiej wjechać po górkę. Jeżeli City w srodku kraju, to nawet ten sam rozmiar, bo rządowe limuzyny mają śnieg usuwany solą i pieprzem.

Dunlop był fajny ale krótko był.

 

Dokładnie, nawet opona dwu czy trzy letnia pomimo że nowa, to już nie to samo co prosto z fabryki. Czasami się dziwie skąd na allegro maja czasami takie ceny że kapcie spadaja, dzwonię i pytam żeby mi przecxzytał rocznik opony, no i staje się wszystko jasne, opona wyprodukowana trzy, cztery lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu opon, czy ktoś testował może GT/WRX na oponach 195/55/16? Z tego co sprawdziłem napewno będzie przekałamanie prędkości w stosunku do 205/50/16.

W przyszłym tygodniu kupuje zimówki, i tak właśnie myśle na co postawić czy zachwalane przez wszystkich Nokian, Dunlop M3, GoodYear Ultra Grip, czy kupić to na czym jeździłem przez ostatnie 2 lata czyli sprawdzone Bridgestone LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, czy kupić to na czym jeździłem przez ostatnie 2 lata czyli sprawdzone Bridgestone LM

 

Zdecydowanie pozostal bym przy Bridgestonie, dla mnie Blizzak to najlepsza zimowka na jakich jezdzilem (a jezdzilem i na pirelkach i na goodyearach i na dunlopach i na polskich frigo ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli chodzi o wybór opon na zimę, kieruję się kilkoma prorytetami.

1. Kupuje opony firmowe, dlatego że nie ma problemu z gwarancją, wydaja dużą kasę na testy, i się nigdy nie " przejechałem " na nich.

2. Biorę pod uwagę gdzie bede jeździł, jak ktoś ma pod górke do domu, i cięzkie warunki bedzie kupował inne opony jak ja. Ja kupuję opony bardziej na normalna zimę czyli taka gdzie jest suchy asfalt, mokry, duże predkości, Bądzmy szczerzy w miescie jest może parę razy w ciągu zimy np. śnieg czy lód. Testy firm oponiarskich dowiodły że 70% jazdy to asfalt mokry lub suchy.

3. Wchodzę na strone www.adac.de gdzie sa testy opon, patrze na różne rozmiary ( różne wyniki testów dla różncyh rozmiarów ) i wyciągam średnią tzn. czy dana firma oponiarska jest w czołówce, w różnych rozmiarach. Dlatego uważam że jak kupisz Bridgestona LM25, Goodyaera UG7, LUB Performance, Michelin A2, Continentala TS9810 ( choć akurat ja mam do nich awersje ) to bedziesz zadowlony. W testach Nokian WR wypada średnio, choć ludzie sobie chwalą.

4. Nie kieruję się opiniami ludzi którzy nie maja zielonego pojęcia o jeździe samochodem, a próbują wmówić (chyba sobie) że dokonali dobrego zakupu, i ich opona jest super, np. w moim rejonie jest ogólna opinia że opona Barum, Fulda, Kleber HP, to szczyt marzeń :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu do GT-eka 195 ?, 205 będą śmigać jak ta lala. Pamiętaj, że w Posen śnieg tylko na pocztówkach występuje ;-)

 

zlosliwiec :lol:

 

ja wlasnie sie przymierzam i wybor padl juz na Dunlopy M3. Tyle, ze nie bedzie to 205/50/16, tylko 55. Roznica srednic - ok 3,5%. Troche bedzie przeklaman... ale pojechac pojedzie mam nadzieje :mrgreen:

 

pozdraffka

Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marangoni dostaly ocene: "Ostrzegamy przed kupnem"

Test dosc ok bo testowane byly na suchym asfalcie, mokrym i na sniegu:

 

http://www.automotorsport.se/biltester/ ... 22dack.pdf

 

Tabelka na koncu jak nizej:

 

Mokry asfalt=blöt asfalt

Stabilnosc przy manewrach

Tor przeszkod

Przyczepnosc

Droga hamowania

aquaplaning na prostej

aqua na zakrecie

 

suchy asfalt=torr asfalt

zmiana pasow, stabilnosc

tor przeszkod

droga hamowania

komfort

chalas

opor

 

snieg= snö

tor przeszkod

przyczepnosc boczna + przyspieszenie

droga hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukciosti, nie wiem, czy identyczne - ale właśnie Pirelki Snowsport kupiłem w grudniu razem z Yarisem. Bieżnik w każdym razie wygląda jakby znajomo (jakby co, to sprawdzę i potwierdzę).

 

Efekt - łopata, od paru lat bezużytecznie leżąca w kącie piwnicy, powędrowała do bagażnika... a mimo to, po raz pierwszy od momentu rozstania z Polonezem i oponami wielosezonowymi, zdarzyło mi się korzystać z pomocy przypadkowych pchaczy, bo nie mogłem wyjechać z pozornie prostych sytuacji.

Na jedną górkę, pod którą nie mogłem podjechać, niezwłocznie udałem się następnie Nissanem na Kormoranach Winter - na próbę, bo taki byłem zdziwiony. Nissan podlazł bez wysiłku. No, to pożyczyłem od sąsiada Focusa (2.0, więc też ze sporą mocą na napędzanych kołach), bodajże na Dunlopach. To samo - myk i jedziemy na szczyt.

 

A Pirelki buksują.

 

A, opony są prawie nowe i bieżnik mają na oko jeszcze całkiem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukciosti, nie wiem, czy identyczne - ale właśnie Pirelki Snowsport kupiłem w grudniu razem z Yarisem. Bieżnik w każdym razie wygląda jakby znajomo (jakby co, to sprawdzę i potwierdzę).

 

Nissanem na Kormoranach Winter - na próbę, bo taki byłem zdziwiony. Nissan podlazł bez wysiłku.

 

Potwierdzam doskonałą jakość Kormoranów. Starym merolem W123 wyciągałem kolegów na oponkach typu michelin i dunlop w Zieleńcu.

 

Może do Forysia Kormorany zamiast GY UG3 ? :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukciosti, nie wiem, czy identyczne - ale właśnie Pirelki Snowsport kupiłem w grudniu razem z Yarisem. Bieżnik w każdym razie wygląda jakby znajomo (jakby co, to sprawdzę i potwierdzę).

 

Nissanem na Kormoranach Winter - na próbę, bo taki byłem zdziwiony. Nissan podlazł bez wysiłku.

 

Potwierdzam doskonałą jakość Kormoranów. Starym merolem W123 wyciągałem kolegów na oponkach typu michelin i dunlop w Zieleńcu.

 

Może do Forysia Kormorany zamiast GY UG3 ? :shock: :shock: :shock:

 

Tylko że ich już nie produkują ( bieznik S100 ) ale rzeczywiście na sniegu sprawowały sie rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...