Skocz do zawartości

Problem Subaru Forester S-turbo my'01 Hill holder ? czy wisko?


T K A C Z U

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie nie będę się rozwodził nad tematem tylko napiszę konkrety.

 

 

Przy skręconych kołach na maksa w lewo lub w prawo i rusza lekko do przodu lub tyłu, z tyłu pojazdu słychać takie dziwne przeskakiwanie (czuć po budzie auta) oraz jak się patrzy na koło to ono lekko przeskakuje jakby miało szperę. Przy dodaniu gazu i większej prędkości ten objaw zanika... A jak stoi w miejscu na Maks skręconych kołach to z górki czy pod górkę ani drgnie? Olej w dyfrze zmieniony oraz w skrzyni.

 

 

Pytanie czy to uszkodzone wisko czy trzyma hill holder niby to autko ma hill holder.

 

 

Pacjent: Subaru Forester S- Turbo 01r 177km skrzynia manual. 210 tyś przebiegu.

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez T K A C Z U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem trochę forum i właśnie tak też uważałem chciałem tylko być na 99 % pewien. Do tego zapomniałem przy rozgrzaniu i prędkości ponad 70km/h dziwny pisk z tylnej osi po naciśnięciu hamulca nożnego na chwile objaw ustępuje. Myślę że to są tłoczki które się zapiekły chyba że to też tak wisko takie ma objawy... 

 

Dziękuję za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapieczonych tłoczkach wyraźnie czuć opór i słabe przyspieszenie. Dodatkowo przy obwąchiwaniu po kilku km wyraźnie czuć palone klocki oraz wysoką temperaturę z nadkola. Tarcza przenosi ciepło na felgę, felga dalej. Uruchomienie hillholdera słychać bo wydaje czasem głuche dźwięki, nie powinno też nic przeskakiwać bo hill holder działa niezależnie od tego jak są skręcone koła. Ja tak wszyscy obstawiam niestety wiskozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...