Skocz do zawartości

[Forester II '05] Spryskiwacze reflektorów


b3ck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Od kilku tygodni jestem posiadaczem Forestera, który nie posiada niestety w zderzaku spryskiwaczy reflektorów, gdyż zderzak został wymieniony i ktoś wcześniej poskąpił grosza.

Instalacja czyli wiązka, silniczek, przycisk w kabinie są więc pozostaje tylko znaleźć same spryski i wyciąć otwory. W związku z tym, że spryskiwacze są dosyć deficytowym towarem mam dwa pytania:

  1. Czy do Forestera II pasują spryskiwacze refl. z Forestera I?
  2. Czy można zainstalować spryskiwacze z wersji poliftingowej, czyli te chowane w zderzaku? One są pewnie wysuwane ciśnieniowo i nie wiem czy silnik z mojej wersji da radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam serdecznie,

Od kilku tygodni jestem posiadaczem Forestera, który nie posiada niestety w zderzaku spryskiwaczy reflektorów, gdyż zderzak został wymieniony i ktoś wcześniej poskąpił grosza.

Instalacja czyli wiązka, silniczek, przycisk w kabinie są więc pozostaje tylko znaleźć same spryski i wyciąć otwory. W związku z tym, że spryskiwacze są dosyć deficytowym towarem mam dwa pytania:

  1. Czy do Forestera II pasują spryskiwacze refl. z Forestera I?
  2. Czy można zainstalować spryskiwacze z wersji poliftingowej, czyli te chowane w zderzaku? One są pewnie wysuwane ciśnieniowo i nie wiem czy silnik z mojej wersji da radę.

 

2. Spryskiwacze są sterowane mechanicznie za pomocą silniczka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instaluj tego dziadostwa, ja też nie mam. Ze zderzakiem mam taką samą sytuację. Chyba, że Cię drażni wizualnie, ja mam tylko naklejone zaślepki. Żre to płynu co nie miara, nic nie daje, ale gadżet jest. Szkoda kasy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instaluj tego dziadostwa, ja też nie mam. Ze zderzakiem mam taką samą sytuację. Chyba, że Cię drażni wizualnie, ja mam tylko naklejone zaślepki. Żre to płynu co nie miara, nic nie daje, ale gadżet jest. Szkoda kasy na to.

Dorabiać oczywiście nie ma sensu, jednak spryskiwacze są wymagane przy Xenonach, w sumie to w każdej marce reflektory muszą być czyste, z uwagi na szybsze zużycie żarówek. Chyba, że jeździsz od początku bez i jeszcze nie wymieniałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też nie mam. Co gorsze u mnie po wymianie zderzaka pozostały otwory po spryskiwaczach. Kiedyś poszukiwałem używanych, ale są praktycznie nie do dostania. Nowe to wydatek około 1000 zł. Na razie więc "zamroziłem" temat i przestało mi to przeszkaszać. Poszukuję raczej zaślepek na zderzak ... Czy rzeczywiście te spryskiwacze są warte zachodu, czy też, zgodnie z tym co napisał @Wiatrak lepiej dać sobie spokój ... ? W moim Forku MY 2005 nie ma ksenonów ...

Edytowane przez subcharles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokuj. A jak masz dwie ręce to sobie wytnij lutownicą/wypalarką z plastkiu dwie zaślepki. Ładnie pilniczkiem opiłuj. Powyginaj nad opalarką/suszarką do włosów by podpasować pod zaokrąglenia zderzaka. Potem spray z lakierni i wystarczy przykleić. Godzina roboty. U mnie nie widać różnicy co do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...