Skocz do zawartości

22B/Type R spinki nakładki progów


pawlaswrc

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest dość nietypowa, albo raczej rzadka.

Za pośrednictwem MegasaWRC (jeszcze raz wielkie dzięki) udało mi się zdobyć OEM nakładki progów z polerowanego aluminium, które były seryjnie zakładane w 22B, a do Type R akcesoryjnie. Takie o :) :

e9e510e4dbdaf636.jpg

Problem polega na tym, że nie mam do nich spinek. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że OEM spinki z plastikowych nakładek nie pasują. Z plastikowych mają szerszy podłużny trzepień i kwadratowy łebek, a te do aluminiowych, jak zresztą widać na zdjęciu mają łebek okrągły i węższy trzpień o przekroju kwadratowym. Nie szukałem jeszcze po sklepach ze spinkami, ale podejrzewam, że może być problem coś dobrać. Na japanparts.com (https://www.japanparts.com/parts/detail/15827) znalazłem tylko tyle, że numer spinki to 97174B

image_from_db.php.jpg

Czy ktokolwiek jest w stanie pomóc zdobyć albo chociaż udostępnić spinki do wglądu? Ma ktoś takie nakładki w Type R, bo o 22B raczej nie pytam ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem tylko tyle, że numer spinki to 97174B

 

Z rysunku wynika, że nr nie odnosi się do spinki, a do nakładki ze spinkami.

 

Numer: 94065FA250

zamienia się na: STS075580000

 

Tyle na szybko znalazłem. Czy 100% prawdziwe? Nie dam sobie uciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no robicie jakieś olbrzymie zagadnienie, z plastikowych spinek, dostępnych w dużych ilościach w różnych rozmiarach i typach w każdym prawie sklepie motoryzacyjnym po 50gr za sztuke i chcecie szukać tego po numerze katalogowym....

 

świat się kończy.... -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Ty najbardziej będziesz wiedział jakie Ci potrzebne, nawet jak ktoś ma takie listwy to szanse że ma oryginalne spinki są naprawdę małe i że są idealnie dopasowane też .

 

zmierz wszystkie istotne wymiary - skoro masz te listwy to weź suwmiarkę 2 min roboty i masz

 

359_1.jpg?604219


potem wchodzi np tutaj

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=19588548&ref=redirectedFromShop&

 

i dobierasz jakie CI się podobają na pewno coś z tych 33 stron tego sprzedającego wybierzesz ;)


albo lepiej ;) jak masz kwadrat to włóż tam takie coś w próg 

 

260_1.jpg?979373

 

na to połóż listwę i przykręć ją takimi ładnymi śrubami z nierdzewki ;) bedą prawei pasowały do amelinum ;P no albo znajdź aluminiowe śrubki ale wątpię w powodzenie :P

 

3126qGplD1L._SY300_.jpg

Edytowane przez grizus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale że nie. To nie jest takie oczywiste, jak podał grizus, bo pod tymi nakładkami powinny zostać oryginalne plastikowe i one są problemem, bo zostaje cały patent mocowania tychże właśnie ze spinką plastikową, która nie pasuje do aluminiowej nakładki. Rzeźba z cięciem plastików jest bez sensu, bo nie będzie to wszystko ładnie pasowało. Dlatego trzeba coś dobierać na piechotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...