Skocz do zawartości

Geometria Forek 2,0 i test amorków SLS


jax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

No i kupiłem Forka 2,0 Nie wiem czy się cieszyć ale byłem na stacji diagnostycznej (screeny poniżej) na sprawdzeniu geometrii i amorków. Diagnosta powiedział że nie mam sls-ów ale chyba nie do końca miał rację bo ewidentnie widziałem że amortzator wygląda na sls-a. Co do wyniku testu wygląda na to że ok ale oceńcie sami. Mam natomiast pewne wątpliwości co do geometrii. Czy może tak zostać jak jest czy coś jeszcze trzeba ustawić?

post-20483-0-83319900-1422985362_thumb.jpg

post-20483-0-39032700-1422985367_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No i kupiłem Forka 2,0 Nie wiem czy się cieszyć ale byłem na stacji diagnostycznej (screeny poniżej) na sprawdzeniu geometrii i amorków. Diagnosta powiedział że nie mam sls-ów ale chyba nie do końca miał rację bo ewidentnie widziałem że amortzator wygląda na sls-a. Co do wyniku testu wygląda na to że ok ale oceńcie sami. Mam natomiast pewne wątpliwości co do geometrii. Czy może tak zostać jak jest czy coś jeszcze trzeba ustawić?

80 % sprawności jest OK. 

 

A tak naprawdę te badania sprawności amortyzatorów w stacjach diagnostycznych to można sobie w d włożyć. Wystarczy, że masz za małe lub za duże ciśnienie w oponach lub np za wysokie lub za niskie opony i już wychodzą cuda. Powie Ci to każdy znający się na rzeczy mechanik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe. Pomiar geometrii był wykonywany urządzeniem specjalnie do tego przeznaczonym. Gość zakładał na wszystkie koła jakieś specjalne urządzenia (nie znam się nie wiem  ajk to się fachowo nazywa) coś tam kalibrował, wprowadzał dane auta do kompa ( czy tam raczej wybierał z listy dany model auta, rok prod, itd.) , poustawiał wszystko i dokonał odczytu. Dlatego pytam Jeździć tak na takich ustawieniach nie martwić się czy też jechać gdzieś to ustawić?

Mam nowe opony i nie chciałbym sobie ich zedrzeć przez złą geometrię

Edytowane przez jax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...