Skocz do zawartości

ubytek płynu chlodniczego


Lookash

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czy to może być wpływ niższych temperatur czy gdzieś jest wyciek?

Jedno z drugim może być powiązane,wystarczy zbyt lekko zaciśnięta opaska na przewodach czy króćcach i przy niskich temperaturach będzie minimalnie płyn podciekał.Na ciepłym silniku będzie sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temperatura z płynem to raczej nic współnego nie ma. Jeśli tak by było to i w moim aucie też by ubywało płynu. Jeśli już to nieszczelmość układu lub co gorzej , uszczelka pod głowicą. Sprawdź stan oleju, czy nie ma za dużo i czy nie jest za rzadki, a nadto czy korek od oleju nie jest obsmarowany biało- żółtawą mazią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale samochód nie ma jeszcze 15k km ubyło może 100-200 ml taka ilość na bagnecie raczej ciężko będzie zauważyć mam nadzieję że to raczej wyciek. Chyba ze ilość płynu w zbiorniczku nie jest stała i zależy np od warunków jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie uczynię niestety właśnie jestem z dziećmi na feriach i dopiero jak wrócę do Gdańska będę mógł zostawić samochód do sprawdzenia a póki co chciałbym się dowiedzieć czy może takie wahania poziomu płynu są dopuszczalne sprawdzam przy zimnym silniku ale że temp spadają wciąż obserwuję niższy poziom i mam nadzieję że może to tylko to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale temperatura z płynem to raczej nic współnego nie ma. Jeśli tak by było to i w moim aucie też by ubywało płynu. Jeśli już to nieszczelmość układu lub co gorzej , uszczelka pod głowicą.

Założyłeś z góry,że to 2,5T. :P 

A temperatura z objętością płynu naprawdę nie ma nic wspólnego? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gorącym jest pomiędzy kreskami ale mniej o okolo 1-2 cm odkąd dolalem do pełna ( jakies 1500 km temu) poza tym wg instrukcji należy sprawdzać na zimnym a wtedy już jest poniżej LOW

Edytowane przez Lookash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest to ok. a wahania stanu mogą być ( w zaleznosci od temp. pobiera płyn albo go wypuszcza do zbiorniczka wyrownawczego tym z min. i max.) Prosze sie nie przejmować...najważniejsze , że jest plyn pomiędzy tymi wartosciami.Pozdr.Ak

ps. spr. co jakis czas można...dla świetego spokoju mozna dolać do min na zimnym...ale nie przewiduję problemów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat, bo chyba nie ma sensu zakładać nowego.

 

Ubytek cała wartość miedzy min a max w ciagu 1 tyg jazdy, jakieś 300 - 400 km. W czasie pracy silnika otworzyłem zbiorniczek wyrównawczy i nie widać bąbelków. Czy należałoby sprawdzić bezpośrednio w chłodnicy? Czy mam się szykować na UPG? Przebieg niecałe 100 tys, XT.

 

Dodam tylko że tak ze 2 razy podczas intensywnego przyspieszania kilka tygodni temu widziałem białą chmure, pózniej żadnych objawów, auto pracuje i przyspiesza normalnie.

Edytowane przez Batik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po domknięciu zbiorniczka wyrównawczego spokój jaki był wcześniej. Pamiętam że sprawdzałem wcześniej stan płynu i stąd problem. Dzięki za pomoc :) UPG jeszcze nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...