Skocz do zawartości

wymiana świec żarowych 2.0d 2010r


aquarel

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jestem nowy na forum .Mam kłopot z porannym rozruchem na minusie ,mechanik stwierdził potrzebę wymiany świec żarowych,ale nie możemy  ich zlokalizować,możecie podpowiedzieć czy wymiana jest mocno skomplikowana chodzi o dojście do nich i czy przypadkiem nie trzeba opuszczać silnika,dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem nowy na forum .Mam kłopot z porannym rozruchem na minusie ,mechanik stwierdził potrzebę wymiany świec żarowych,ale nie możemy  ich zlokalizować,możecie podpowiedzieć czy wymiana jest mocno skomplikowana chodzi o dojście do nich i czy przypadkiem nie trzeba opuszczać silnika,dziekuje

 

 

Kolego posłuchaj Knurka i zabieraj się od tego mechanika czym prędzej. Jeżeli on nawet nie wie gdzie są świece w SBD to lepiej niech nie dotyka Twojego OBK.

Jak będzie się uczył na twoim SBD to w najlepszym razie będziesz musiał gwintować otwory i/lub wyciągać silnik. 

Kilka uwag na początek:

- komputer powinien wykryć problemy z świecami żarowymi w postaci odpowiedniej choinki na desce. Innym objawem będzie palenie jednego z bezpieczników a następnie "choinka". Świece można odłączyć skasować błędy, podpiąć bezpiecznik ( tam jest chyba 20A nietypowy i są drogie ) i sprawdzić czy znowu sięprzepala. Jeśli nie to wiadomo, że jedna lub kilka świec ma zwarcie. Takie operacje musi robić ktoś kto się na tym zna. Sam lepiej nie próbuj.

- ponad to świece można sprawdzić miernikiem pod kątem przebicia lub zwarcia.

- po stwierdzeniu że to świece to poszukaj w sieci firmy z Twojego regionu, która się w tym specjalizuje. Najczęściej oni są mobilni i mają odpowiedni sprzęt do wykręcania "zapieczonych" świeć i ewentualnego gwintowania otworów. Operacje możesz zrobić u swojego mechanika ale pod żadnym pozorem nie zostawiaj ich samych. Nieuczciwe "firmy"  potrafią naciągać na konieczność gwintowania  za co płacisz ekstra.

 

U mnie operacja trwała około 1-1.5 godziny i kosztowała chyba 400pln netto ( sama usługa ) Z tym, że wszystkie poszły bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sięwszystko macie rację ,czy te swiece sa widoczne od strony silnika czy od spodu mechnior chce pomierzyc je najpierw, ma pojecie bo zmienia je non stop w róznych autach zalewa je specyfikami często na noc delikatnie luzuje i znowu zalewa ,ale pierwszy raz ma subaru  na kanale lub bedzie miał rzucił okiem od góry i nie wymacał ich ma ciagle zajety kanał ta podpowiedź gdzie sie znajdują to tylko takie wsparcie (czasowe) ,a bezpiecznik pali 50A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witajcie panowie po dłuuugiej przerwie a mianowicie świece będą teraz wymieniane dopiero teraz ,pytanie czy trzeba opuszczać lub wyciągać silnik ? i jeszcze jedno czy warto zaglądnąć pod miskę oleju chodzi o stan panewek jak już będę miał ewentualnie wyjęty silnik ,robotę zrobię sam jestem przygotowany ,ale mam dylemat czy nie lepiej wydłubać motor na wierzch 

Edytowane przez aquarel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2017 o 08:15, aquarel napisał:

 

świece wykręcone bez demontażu silnika dojście bardzo dobre czas roboty około 3 h , świece trzeszczały ale poszły oczywiście odpowiednio musiałem je podlewać ,wstawione nowe oryginały za 200 zł szt .

Edytowane przez aquarel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, aquarel napisał:

świece wykręcone bez demontażu silnika dojście bardzo dobre czas roboty około 3 h , świece trzeszczały ale poszły oczywiście odpowiednio musiałem je podlewać ,wstawione nowe oryginały za 200 zł szt .

Z tą wymianą świec żarowych jest niezły ubaw czasami.U mojego Taty w Mazdzie 3 zaszła takowa konieczność.Mialem mu sam wymienić a obawiał się w/w niespodzianek.Pojechał do mechanika a gość mówi: Tak wymienimy ale jak się ukręcą to nie bierzemy za to odpowiedzialności i płaci Pan dodatkowo.Wrócił wkurzony i sami wymieniliśmy, tylko spokojnie i bez pośpiechu.

Edytowane przez olo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...