Skocz do zawartości

Ktoś montował filtr K&N HP-1008 do Imprezy GH 2.0?


mendelmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Po kilku tygodniach biernego czytania i poście powitalnym czas coś napisać :)

 

Czy ktoś tu na forum stosuje filtry oleju k&n do 2.0? Oficjalny katalog nie podaje takiego filtra, niemniej może to wynikać z braku wersji 2.0 w USA. Wymiarowo wygląda na to, że hp-1008 powinien pasować...

 

Od razu może napiszę dlaczego taki a nie polecany na forum oryginał- od lat w autach i motocyklu używam takich filtrów, mają filtrację rzędu 10 mikronów, podczas gdy większość filtrów OEM ma 20. Bardzo lubię też nakrętkę na szczycie, bo łatwiej się go wymienia, zwłaszcza jak jest ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oficjalny katalog nie podaje takiego filtra, niemniej może to wynikać z braku wersji 2.0 w USA.

 

Ostatnio zamówiłem FRAM-a(USA) i także nie było podanej wersji 2.0, bo takowe w Stanach nie występują. Pasuje idalnie więc podany przez Ciebie też będzie pasował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pasuje. Jednak jest to filtr high-flow, czyli o zwiększonym przepływie, więc wątpię w lepsze filtrowanie, raczej ma większe pory. Jego przewaga jest na wysokich obrotach i przy wysokim ciśnieniu oleju - tam gdzie w zwykłym filtrze otwiera się by-pass, K&N jeszcze filtruje. Natomiast żywotność ma mniejszą i interwały wymiany krótsze - najprościej: stosuje się je w aplikacjach wymagających sportowych olejów (Motul 300V, Millers CFS) i zmienia razem z tym olejem co max. 7500 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcinałem kiedyś ten filtr i porównywałem z filtronem- ma dużo większą powierzchnię filtrującą (więcej "falbanek"), inna jest też struktura. Wygląda to w środku po prostu lepiej. Więc teoria teorią, ale ja używam tych filtrów już ponad 6 lat we wszystkim co mam i chciałbym przy tej tradycji pozostać. Zwłaszcza, że różnica 20zł w cenie z nóg nie zwala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...