Jump to content

felgi ET

marel1987
 Share

Recommended Posts

czyli ten rozmiar podejdzie bez zadnego tarcia 

Taaaa.Uwierz kalkulatorom,to będziesz najbliższym przyjacielem warsztatu blacharsko-lakierniczego. :P  ;)

Bez przymiarki felg z takim ET i oponami w takim rozmiarze,nie kupiłbym w ciemno. :)

• 9 months later...
  • 3 weeks later...
Natomiast 215/50R17 z tą felgą wchodzi na mikrony do rantów tylnych nadkoli.

Aż tak ciasno? 

Koledzy podłącze się pod temat, bo szukałem i grzebałem i kalkulowałem i stoję w martwym punkcie. 

Będę potrzebował do mojego Gacka aluski na lato i oponki i zastanawiam się czy połączenie felgi 16' i opon o profilu 50 to dobre rozwiązanie, czy może wcisnąłbym ten profil do 17'? 

Powiem od razu, że robię 100km dziennie (takie minimum) więc nie chce żeby mi wszystkie plomby z zębów na dziurach wytrzepało, więc obstawiam z lekka na komfort jazdy. ;) 

Coś zasugerujecie jako fachowcy? :)

Wg tego: http://www.alcar.pl/AlcarKonfigurator/index.php?lcs=rpkjdhla2a  to różnie bywa...

Edited by thomson0073

Witaj,jezeli producent zaleca rozmiar 215/45/17 to dopuszczalna ingerencja w doborze opon jest miedzy +1,5% a -2,0%.Na kalkulatorze te parametry beda pokazane co do 205/45/17 obniza auto co przy progach zwalniajacych bedzie wada,co do mnie do mam dopuszczony rozmiar 215/45/17 i tego sie trzyman i nie bawie sie w jakies kombinacje.A tak na marginesie to ingerencje, modyfikacje i przerobki nie zgodne z zaleceniami producenta moga byc problemem przy ubezpieczeniu AC  w razie kolozji(patrz paragraf wylaczenia odmowy wyplat odszkodowan)