Skocz do zawartości

felgi ET


marel1987

Rekomendowane odpowiedzi

czyli ten rozmiar podejdzie bez zadnego tarcia 

Taaaa.Uwierz kalkulatorom,to będziesz najbliższym przyjacielem warsztatu blacharsko-lakierniczego. :P  ;)

Bez przymiarki felg z takim ET i oponami w takim rozmiarze,nie kupiłbym w ciemno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Natomiast 215/50R17 z tą felgą wchodzi na mikrony do rantów tylnych nadkoli.

 

 

Aż tak ciasno? 

Koledzy podłącze się pod temat, bo szukałem i grzebałem i kalkulowałem i stoję w martwym punkcie. 

Będę potrzebował do mojego Gacka aluski na lato i oponki i zastanawiam się czy połączenie felgi 16' i opon o profilu 50 to dobre rozwiązanie, czy może wcisnąłbym ten profil do 17'? 

Powiem od razu, że robię 100km dziennie (takie minimum) więc nie chce żeby mi wszystkie plomby z zębów na dziurach wytrzepało, więc obstawiam z lekka na komfort jazdy. ;) 

Coś zasugerujecie jako fachowcy? :)

 

Wg tego: http://www.alcar.pl/AlcarKonfigurator/index.php?lcs=rpkjdhla2a  to różnie bywa...

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,jezeli producent zaleca rozmiar 215/45/17 to dopuszczalna ingerencja w doborze opon jest miedzy +1,5% a -2,0%.Na kalkulatorze te parametry beda pokazane co do 205/45/17 obniza auto co przy progach zwalniajacych bedzie wada,co do mnie do mam dopuszczony rozmiar 215/45/17 i tego sie trzyman i nie bawie sie w jakies kombinacje.A tak na marginesie to ingerencje, modyfikacje i przerobki nie zgodne z zaleceniami producenta moga byc problemem przy ubezpieczeniu AC  w razie kolozji(patrz paragraf wylaczenia odmowy wyplat odszkodowan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...