Jump to content

Chodzi na dwa cylindry

galski11
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z autkiem a mianowicie chodzi na dwa cylindry (stojąc przodem do silnika dwa prawe pracują) stało się to po dość szybkiej jeździe, zajechałem zajechałem na stacje benzynowa i samochód zgasł, nie chciał odpalić przez jakies 5-10 minut a jak odpalil to już wlasnie silnik dziwnie pracowal, brak mocy. Zaciagnelem do znajomego "garazowca" on po sprawdzeniu powiedział ze to nie rozrząd, ciśnienie jest, iskra na swiecy ok, ale silnik nie pracuje . Dodam ze sytuacja jest taka i na paliwie i na LPG. W czym może być poroblem? Gdzie szukac przyczyny?

raczej nie UPG. najlatwiej wykluczyc/potwierdzic testem na CO2. Jak masz jak sie podlaczyc to sprawdz gdzie gubi zapolony P0301/2/3/4. Moga byc i dziury w tlokach czego na zimno cisnienie nie zawsze wykaze choc to raczej dotyczy cylindrow 2 i 4.

Sprawdzales doplyw paliwa?  bo to chyba najbardziej prawdopodobne

Paliwo dostaje LPG tez. Stojac przy silniku i dodając gazu to mam wrazenie glosniejszej pracy z lewej strony takich delikatnych stukow gdzies z dolu silnika a to  przecież prawa strona pracuje poprawnie.

odkrec lewa strone pokrywy zawórów zobacz jak chodza zawory jak bedzesz obracał wałem

A to nie prościej sprawdzić ustawienia rozrządu? ;) 

Zaciagnelem do znajomego "garazowca" on po sprawdzeniu powiedział ze to nie rozrząd,

Jakaś kontrola już była.

• 1 month later...

Byłem już bliski pozbycia się "uszkodzonego" autka, które tak naprawdę wcale nie było uszkodzone. Trzech mechanikow  rozlozylo rece , dwa miesiące bez auta... . Napisze bo może komus kiedyś przyda się ta informacja. Przyczyna był KATALIZATOR albo raczej to cos co kiedyś nim było. Nie wiem jak to możliwe ale tak się stało ze z tej  "siateczki" czy co tam jest w srodku  zrobila się jakby kulka, taki druciak i to cos coflo się(?) do kolektora wylotowego całkowicie zapychając jedna strone.

Rzeczywiście magiczna usterka (z tym cofnięciem się). Ale jeśli stopił się katalizator podczas szybkiej jazdy, to sprawdź instalację lpg, bo wygląda na za ubogą mieszankę.