Skocz do zawartości

Wyciszenie przednich nadkoli Forester


arnoldpe

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy ktoś osobiście wyciszał przednie nadkola ?
 

Znalazłem wątek o wyciszeniu całego samochodu przez firmę i tylko wspomniano o nadkolach jednak nie było zdjęć ani informacji czego do wyciszenia użyto i w którym miejscu można takie wyciszenie zamocować.

 

Dzięki za odzew 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty butylowe z aluminium   plus na to gabke kauczukową z 6mm powinno dac rade

Mam to w bagażniku i raczej nie nadaje się na stały kontakt z wodą i zmianami temperatur. 

 

 

Nawet sama taśma dekarska firmy soudal robi robotę. Lecz przed wyklejeniem trzeba pamiętać o dokładnym umyciu oraz odtłuszczeniu nadkoli.

Nie dzięki :)

 

Może jakieś inne pomysły >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam kombinowac efekt słaby a róznica w cenie nie jest ogromna , zastosuj mate butylową stp cena 36zł za kawałek 50x75 a na to mate z pianki kauczukowej GMS 10mm grubosci koszt około 31 zł za podobny arkusz  jak wydasz 120 zł to bedze max za dwa nadkola a rolka tasmy dekarskiej to 75zł  wiec nie ma co kombinowac jak chce sie miec dobry efekt  masesz odrazu zoastosowac maty5 cio wartstwowe Gms 12mm grubosci  cena ponad 60zł za arkusz dwie sztuki starczą  na przednie nadkola , nic nie odpada nic nie peka i nie chłonie wilgoci to zadna rdza ci sie nie pojawi! tylko tak bedze efekt


ale pytanie gdze chesz wyciszac od sirodka czy na zewnątrz? bo to wazne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam kombinowac efekt słaby a róznica w cenie nie jest ogromna , zastosuj mate butylową stp cena 36zł za kawałek 50x75 a na to mate z pianki kauczukowej GMS 10mm grubosci koszt około 31 zł za podobny arkusz  jak wydasz 120 zł to bedze max za dwa nadkola a rolka tasmy dekarskiej to 75zł  wiec nie ma co kombinowac jak chce sie miec dobry efekt  masesz odrazu zoastosowac maty5 cio wartstwowe Gms 12mm grubosci  cena ponad 60zł za arkusz dwie sztuki starczą  na przednie nadkola , nic nie odpada nic nie peka i nie chłonie wilgoci to zadna rdza ci sie nie pojawi! tylko tak bedze efekt

ale pytanie gdze chesz wyciszac od sirodka czy na zewnątrz? bo to wazne

Chyba, nie przeczytałeś całości :) wypowiedziałem się na temat mat, o których piszesz. 

 

Wyciszanie przednich nadkoli od strony zewnętrznej czyli silnika mija się z celem. Także w grę wchodzi tylko wyciszenie wewnątrz nadkola. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

maty butylowe z aluminium   plus na to gabke kauczukową z 6mm powinno dac rade

Mam to w bagażniku i raczej nie nadaje się na stały kontakt z wodą i zmianami temperatur. 

 

 

Nawet sama taśma dekarska firmy soudal robi robotę. Lecz przed wyklejeniem trzeba pamiętać o dokładnym umyciu oraz odtłuszczeniu nadkoli.

Nie dzięki :)

 

Może jakieś inne pomysły >?

 

Nie ma co się śmiać. Miałem na myśli wyklejenie nadkoli taśmą dekarską z powłoką aluminiową i to od środka pod tapicerką. Mam takie coś w M-B W124 i jest mega cisza. Nic nie odpada i nie pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepij zdjac nadkola i okleic je od wewnatrz matami butylowymi z aluminium stp, dynamat itp ( producentow jest na rynku paru ) tak jak drzwi przy robieniu wygluszenia. Nastepnie zalozyc nadkola i psiknac je od zewnatrz np preparatem : NOXUDOL 3100 albo podobnym preparatow tego typu jest na rynku multum . Tak potraktowane nadkola powinny byc ciche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepij zdjac nadkola i okleic je od wewnatrz matami butylowymi z aluminium stp, dynamat itp ( producentow jest na rynku paru ) tak jak drzwi przy robieniu wygluszenia. Nastepnie zalozyc nadkola i psiknac je od zewnatrz np preparatem : NOXUDOL 3100 albo podobnym preparatow tego typu jest na rynku multum . Tak potraktowane nadkola powinny byc ciche

Noxudol to nie głupia sprawa, znalazłem coś takiego jak Noxudol AUTO-PLASTONE i chyba to wrzucę właśnie na blachę. Dam znać jaki będzie efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...