Skocz do zawartości

panel z przyciskami (przeciwmgielne, ogrzewanie szyby, tempomat)


shagger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niektóre z przycisków znajdujących się koło lewego kolana kierowcy - jak w temacie - nie są podświetlone. Ma ktoś pomysł jak się do tego dobrać?

 

Próbowałem wyjąć klapkę od bezpieczników i wypchnąć przyciski od środka żeby dobrać się do siedzących w nich żaróweczek odpowiedzialnych za podświetlenie ale mi sie nie udało. Nie chcę czegoś zepsuć. Jak ktoś wie jak to wyciągnąć proszę o info.

Pozdrawiam

post-15364-0-88702600-1422552631_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam,to wpierw musisz zdjąć osłonę. Wkręty na dole z prawej i lewej strony na dole. Jak już to zdejmiesz to zobaczysz, że całe przyciski też są na 1-2 wkrętów. Później już tylko na wcisk i każdy można wyjąć. Wymieniałem praktycznie wszystkie żarówki prócz spryskiwaczy bo tych nie mogłem rozebrać. Uważaj, bo nie każde żaróweczki czy diody pasują (parę miałem za wysokich i przyciski nie działały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat 3 razy ;) najpierw założyłem żarówki 12V mając nadzieję że wytrzymają... ale jak wiadomo przy pracującym silniku mamy ok 13.5-14V... umarły po kilku miesiącach :( później kupiłem diody 14V. Te ledwo co świeciły, nawet w nocy było słabo. Dopiero znalazlem diody 12V... dają radę ale czekam na ich zgon ;) to tyle o sobie...

Wyjmowanie ich jest banalnie proste, tylko proponowalbym wstawić auto do ciepłego garażu lub poczekać do kwietnia, bo sztywne plastiki mogą popękać :( jak już stworzysz odpowiednią atmosfere wokół Forka, to zacznij od demontażu schowka pod przyciskami. Otwierasz i wypinasz. Następnie, przez nowo powstałą dziurę wkladasz rękę i kierujesz ją ku górze. Jak wymacasz przyciski, to merdając nimi zacznij je wypychac - mniej więcej w kierunku swojej twarzy. Powtórz czynność jeszcze 5 razy i gotowe. Każdy przycisk ma inną wtyczkę więc nie masz się co obawiać o pozniejsze właściwe podłączenie. O ile 4ech malych na górze noe trzeba rozbierać, o tyle spryskiwacze i cruise trzeba rozbebeszyć. Najwięcej zabawy jest z cruise, bo to bistabilny ;)

Good luck :)

Edytowane przez marekmok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdejmiesz obudowy bez odkęcenia 2 wkrętów na dole. Później jak chcesz się bawić w wychanie i mieć nadzieję, że nie połamiesz zaczepów to ....Twoje SG. 5 minut roboty z wkrętakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...