Jump to content

panel z przyciskami (przeciwmgielne, ogrzewanie szyby, tempomat)

shagger
 Share

Recommended Posts

Witam!

Niektóre z przycisków znajdujących się koło lewego kolana kierowcy - jak w temacie - nie są podświetlone. Ma ktoś pomysł jak się do tego dobrać?

Próbowałem wyjąć klapkę od bezpieczników i wypchnąć przyciski od środka żeby dobrać się do siedzących w nich żaróweczek odpowiedzialnych za podświetlenie ale mi sie nie udało. Nie chcę czegoś zepsuć. Jak ktoś wie jak to wyciągnąć proszę o info.

Pozdrawiam

post-15364-0-88702600-1422552631_thumb.jpg

O ile pamiętam,to wpierw musisz zdjąć osłonę. Wkręty na dole z prawej i lewej strony na dole. Jak już to zdejmiesz to zobaczysz, że całe przyciski też są na 1-2 wkrętów. Później już tylko na wcisk i każdy można wyjąć. Wymieniałem praktycznie wszystkie żarówki prócz spryskiwaczy bo tych nie mogłem rozebrać. Uważaj, bo nie każde żaróweczki czy diody pasują (parę miałem za wysokich i przyciski nie działały).

Przerabiałem ten temat 3 razy ;) najpierw założyłem żarówki 12V mając nadzieję że wytrzymają... ale jak wiadomo przy pracującym silniku mamy ok 13.5-14V... umarły po kilku miesiącach :( później kupiłem diody 14V. Te ledwo co świeciły, nawet w nocy było słabo. Dopiero znalazlem diody 12V... dają radę ale czekam na ich zgon ;) to tyle o sobie...

Wyjmowanie ich jest banalnie proste, tylko proponowalbym wstawić auto do ciepłego garażu lub poczekać do kwietnia, bo sztywne plastiki mogą popękać :( jak już stworzysz odpowiednią atmosfere wokół Forka, to zacznij od demontażu schowka pod przyciskami. Otwierasz i wypinasz. Następnie, przez nowo powstałą dziurę wkladasz rękę i kierujesz ją ku górze. Jak wymacasz przyciski, to merdając nimi zacznij je wypychac - mniej więcej w kierunku swojej twarzy. Powtórz czynność jeszcze 5 razy i gotowe. Każdy przycisk ma inną wtyczkę więc nie masz się co obawiać o pozniejsze właściwe podłączenie. O ile 4ech malych na górze noe trzeba rozbierać, o tyle spryskiwacze i cruise trzeba rozbebeszyć. Najwięcej zabawy jest z cruise, bo to bistabilny ;)

Good luck :)

Edited by marekmok

Czyli reasumując nie muszę nic rozkręcać tylko wyciągam klapkę(schowek) za którym kryją się bezpieczniki i wypycham ręką przyciski "do siebie"

Tak? SEBA_M mówi inaczej  marekmok inaczej. Jak to jest panowie?

Nie zdejmiesz obudowy bez odkęcenia 2 wkrętów na dole. Później jak chcesz się bawić w wychanie i mieć nadzieję, że nie połamiesz zaczepów to ....Twoje SG. 5 minut roboty z wkrętakiem.