Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb


radiolog

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...

Zamierzam przyciemnić (folia z powłoką nano - ceramiczną ) szyby w Forku - raczej stopień przyciemnienia średni tak z 85%. Nieźle wyglądają fabrycznie przyciemnione szyby w Subaru, orientuje się może ktoś jaki jest % przyciemnienia fabryki? Ktoś ewentualnie przyciemniał w firmie w tym się specjalizującej szyby, jeżeli, tak, to ile za taką usługę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstrzał cenowy jest różny. Mi krzykneli chyba 600 pln. Ale to też zależy od folii, jej jakości bo te ciut gorsze po paru latach robią się fioletowe. Jedna firmy u mnie w mieście kasuje chyba 200 więcej ale jeśli Ci zmienią barwę to przyciemnią na nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2019 o 05:50, ewemarkam napisał:

Rozstrzał cenowy jest różny. Mi krzykneli chyba 600 pln. Ale to też zależy od folii, jej jakości bo te ciut gorsze po paru latach robią się fioletowe. Jedna firmy u mnie w mieście kasuje chyba 200 więcej ale jeśli Ci zmienią barwę to przyciemnią na nowa. 

Umówiłem się na montaż, 3 lata gwarancji na usługę, 10 na folię plus certyfikat. Dobrze trafiłem, bo już praktycznie po sezonie, to i cena posezonowa. Folia Solar Screen Black Plus C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyciemniłem w Łodzi za 380 zł czyli dość tanio bo gdzie indziej wołają 500-550 zł.

Niestety zostało sporo kropek, które moim zdaniem świadczą o kurzu w miejscu oklejania.

Jak pisali, dają dożywotnią gwarancję więc nie odpuszczę. Kropki miały zniknąć najpierw po miesiącu a później po dwóch. :-/

Na ostatnią wiadomość nie odpisali, poczekam, zobaczę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem kropki mają niby zniknąć ale ponoć na słońcu. Folia się musi wygrzać. Tak kiedyś usłyszałem. U Siebie sam przyciemniałem. Powiem Wam że nie małe wyzwanie. W niektórych miejscach są takie kropki i one niestety nie znikły nawet po pół roku.

Wysłane z mojego FLOW6S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są kropki to znaczy że oklejanie jest skopane i tyle. Jak jest zrobione dobrze to nie ma żadnych kropek i nic się nie musi wygrzewać.

A co oklejania przednich szyb to one często już z fabryki mają dopuszczalną przepuszczalność światła. A oklejanie jest zabronione również z powodów bezpieczeństwa, oklejonej przedniej szyby już tak łatwo nie wybijesz żeby wyjąć człowieka z wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewemarkam napisał:

Owszem kropki mają niby zniknąć ale ponoć na słońcu. Folia się musi wygrzać. Tak kiedyś usłyszałem. U Siebie sam przyciemniałem. Powiem Wam że nie małe wyzwanie. W niektórych miejscach są takie kropki i one niestety nie znikły nawet po pół roku.

Wysłane z mojego FLOW6S przy użyciu Tapatalka
 

Nie znikną, bo to drobinki brudu/kurzu przez które folia nie przylega do szyby. Wygrzanie może co najwyżej zmniejszyć ich rozmiar, ale nie znikną nigdy. Czasem się trafi pęcherzyk powietrza, ale jego od razu przebijasz i grzejesz i nie powinno nic zostać. Generalnie im bardziej sterylne warunki, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zareklamowalem usluge. Nie robili problemu, powiedzieli, ze poloza nowa folie jeszcze raz. Tyle, ze tez sa kropki. Masakra.
Musza miec zapylony garaz czy jak...
W przyszlym tygodniu pojade znowu. Ciekawe co powiedza.

Wysłane z mojego HTC Desire 830 dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zareklamowalem usluge. Nie robili problemu, powiedzieli, ze poloza nowa folie jeszcze raz. Tyle, ze tez sa kropki. Masakra.
Musza miec zapylony garaz czy jak...
W przyszlym tygodniu pojade znowu. Ciekawe co powiedza.

Wysłane z mojego HTC Desire 830 dual sim przy użyciu Tapatalka



Pokaż zdjęcia, może jeszcze folia nie wyschła, czasami „układa” się nawet miesiąc, szczególnie, że mamy teraz taką porę roku a nie inną. U mnie też wyszły mikroskopijne kropki na tylnej szybie, część znikła, ale kilkanaście zostało. Podobno tak jest jak w aucie / w pobliżu auta było coś robione (malowanie, szlifowanie, cięcie, konserwacja itp), i nie zabezpieczono szyb. Tylko u mnie raczej nic takiego nie miało miejsca, niestety nie wiem, czy poprzedni właściciel czegoś nie zmajstrował. Raczej tego nie będę ruszał, tylko zażądam zwrotu kasy za tą szybę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wygląda, to dobrze - przejedź paznokciem tam i z powrotem po tych plamkach, jak nie zauważysz w nich płynu (wody), to znaczy że raczej na pewno skopali robotę, i lepiej już nie będzie. W Forku problemem jest tapicerka, pomimo tego, że szyba jest czysta, to przed położeniem foli należy zmoczyć szybę, i właśnie wtedy z bocznej podsufitki spadają paprochy. W efekcie wygląda, to dokładnie tak, jak u ciebie. Miałem podobnie, tylko ja na tylnich szybkach miałem łącznie z sześć parchów, pomimo tego reklamowałem i wymienili mi folię na tych szybkach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pomału przymierzam się do oklejenie szyb w OBK. W Forku mam bardzo ciemne (czarne), w OBK rozważam ciemną zieleń, ale mam pytanie o szyber, jest folia bezbarwna, która podobno bardzo dobrze pochłania promieniowanie UV. Byłaby to fajna opcja, bo mam jasno w środku, a jednocześnie środek nie nagrzewa sie aż tak bardzo. Pytanie, przerabiał ktoś taką folię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyber ma oklejony zwykłą folią taką jak szyby. Ale w mieszkaniu swego czasu miałem oklejone szyby folią typową przeciwsłoneczną. Taką lustrzaną. Efekt tego taki że latem chłodniej miałem o ok 8 stopni (słońce na oknach od 13 do zachodu ), ale kwiatki mi przestały przez to rosnąć <_<. Folia minimalnie przyciemniała, ale było to praktycznie bez różnicy. Może rozglądnij się za taką właśnie folią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...