Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb


radiolog

Rekomendowane odpowiedzi

W skrocie jedyna metoda przyciemniania szyb przednich za ktora nie stracimy dowodu przy kontroli policji :)

No nie do końca. Czy za pomocą foli czy piecowo szyby przednie boczne muszą mieć przepuszczalność światła minimum 70%, a seryjne szyby  przepuszczają trochę powyżej tych 70%. Więc praktycznie przyciemnianie przednich bocznych szyb robi się na własne ryzyko. Wszystko zależy na jakiego policjanta się trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie jedyna metoda przyciemniania szyb przednich za ktora nie stracimy dowodu przy kontroli policji :)

Jedyna metoda na przyciemnianie szyb przednich to metoda fabryczna. Szyba przednia ma mieć przepuszczalność świetlną na poziomie minimum 75%, a szyby boczne przednie na poziomie minimum 70%.

Przy czym należy pamiętać, że szyba przednia jest fabrycznie przyciemniona o 25%...

Jak nie chcesz stracić dowodu to daruj sobie przyciemnianie szyby przedniej i bocznych przednich, niezależnie jaką metodą. :)

Dodatkową przyjemnością po zastosowaniu metody piecowej, w przypadku kontroli, jest konieczność wymiany, szyb przed kolejnym badaniem technicznym pozwalającym na odzyskanie dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przednie boczne przyciemnione (taki już kupiłem) folią i niby mam certyfikat pierdu pierdu, ale w jednej stacji kontroli wzięli miernik i wyszło 50% przepuszczalności, więc grzecznie odjechałem do innej stacji :P

Z drugiej strony facet powiedział mądrą rzecz.

"W imprezach to przynajmniej ramek nie macie, więc w razie wypadku szybę się odegnie a co jak musi Pan uciekać z samochodu a drzwi są pełne? Folia pana zatrzyma"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przednie boczne przyciemnione (taki już kupiłem) folią i niby mam certyfikat pierdu pierdu, ale w jednej stacji kontroli wzięli miernik i wyszło 50% przepuszczalności, więc grzecznie odjechałem do innej stacji :P

Z drugiej strony facet powiedział mądrą rzecz.

"W imprezach to przynajmniej ramek nie macie, więc w razie wypadku szybę się odegnie a co jak musi Pan uciekać z samochodu a drzwi są pełne? Folia pana zatrzyma"

Też kiedyś wywinąłem taki numer. Wymieniałem szybę przednią, bo jakiś patafian rzucił kamieniem z balkonu. Po wymianie kupiłem nową naklejkę na szybę, ale jakoś tak ze 3 lata nie miałem czasu na jej przyklejenie. :)  Co roku wykonywałem badania techniczne i nikomu to nie przeszkadzało, aż któregoś roku trafiłem na nadgorliwca, dla którego problem już był. Odwróciłem się na pięcie, zabierając DR i wyjechałem ze ścieżki diagnostycznej. Inna stacja dalej nie widziała problemu.

A wracając do folii. Folia na szybach w samochodzie nie jest folią antywłamaniową! Przy uderzeniu szyba rozpadnie się na tysiące małych kawałeczków i żadna folia tego nie powstrzyma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co roku wykonywałem badania techniczne i nikomu to nie przeszkadzało, aż któregoś roku trafiłem na nadgorliwca, dla którego problem już był. Odwróciłem się na pięcie, zabierając DR i wyjechałem ze ścieżki diagnostycznej. Inna stacja dalej nie widziała problemu.

Nie nadgorliwca, tylko gościa który rzetelnie wykonuje swoją pracę. I wybacz, dla mnie hasło, że "3 lata nie miałeś czasu" nie świadczy dobrze o Tobie. Na hamulce, zawias i inne naprawy również nie masz czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co roku wykonywałem badania techniczne i nikomu to nie przeszkadzało, aż któregoś roku trafiłem na nadgorliwca, dla którego problem już był. Odwróciłem się na pięcie, zabierając DR i wyjechałem ze ścieżki diagnostycznej. Inna stacja dalej nie widziała problemu.

Nie nadgorliwca, tylko gościa który rzetelnie wykonuje swoją pracę. I wybacz, dla mnie hasło, że "3 lata nie miałeś czasu" nie świadczy dobrze o Tobie. Na hamulce, zawias i inne naprawy również nie masz czasu?

 

Ciebie ironia musi w tyłek ugryźć, żebyś ją zauważył? Co innego dbać o samochód, a co innego podporządkowywać się pod wszystkie najdurniejsze przepisy naszego chorego państwa. Jak będziesz miał czas, to poszukaj prywatnych samochodów policjantów i napisz ilu naklejek się nie doliczyłeś... :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do folii. Folia na szybach w samochodzie nie jest folią antywłamaniową! Przy uderzeniu szyba rozpadnie się na tysiące małych kawałeczków i żadna folia tego nie powstrzyma. :)

Miałem w forku przyciemnioną szybę w klapie folią i po rozbiciu szyby rozpadła się na tysiące kawałeczków, ale te kawałeczki trzymały się na folii.

Także w razie wypadku na pewno trochę utrudnia akcję ratowniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciebie ironia musi w tyłek ugryźć, żebyś ją zauważył? Co innego dbać o samochód, a co innego podporządkowywać się pod wszystkie najdurniejsze przepisy naszego chorego państwa.

A jeszcze coś innego czepiać się diagnosty o rzetelne wykonywanie pracy. "Dura lex, sed lex" mawiali Rzymianie. Obserwuję to z drugiej strony, ze stacji diagnostycznej i rzygać mi się chce hasłami klientów:

"Panie, podbij pan, żona czymś dzieci musi wozić do przedszkola" - przy przegnitej podłodze!

"Zrobię, na pewno zrobię" - hasło babki, która nie miała naklejki na szybie. Po roku wróciła, bez naklejki, to samo hasło rzuciła o pękniętej obudowie migacza.

 

 

Jak będziesz miał czas, to poszukaj prywatnych samochodów policjantów i napisz ilu naklejek się nie doliczyłeś...

Nie muszę, wiem jak to wygląda. I też nie pochwalam. Bo od takich "drobiazgów" się zaczyna - jeśli bez naklejki, to puści bez migacza, to może z niesprawnym hamulcem, może bez lampy... Że o braku poszanowania dla prawa nie wspomnę. Jak Ci się nie podobają przepisy... to może zmień Państwo? Mnie też się nie wszystkie podobają, czy to powód, żeby ich nie przestrzegać?

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciebie ironia musi w tyłek ugryźć, żebyś ją zauważył? Co innego dbać o samochód, a co innego podporządkowywać się pod wszystkie najdurniejsze przepisy naszego chorego państwa.

A jeszcze coś innego czepiać się diagnosty o rzetelne wykonywanie pracy. "Dura lex, sed lex" mawiali Rzymianie. Obserwuję to z drugiej strony, ze stacji diagnostycznej i rzygać mi się chce hasłami klientów:

"Panie, podbij pan, żona czymś dzieci musi wozić do przedszkola" - przy przegnitej podłodze!

"Zrobię, na pewno zrobię" - hasło babki, która nie miała naklejki na szybie. Po roku wróciła, bez naklejki, to samo hasło rzuciła o pękniętej obudowie migacza.

 

 

Jak będziesz miał czas, to poszukaj prywatnych samochodów policjantów i napisz ilu naklejek się nie doliczyłeś...

Nie muszę, wiem jak to wygląda. I też nie pochwalam. Bo od takich "drobiazgów" się zaczyna - jeśli bez naklejki, to puści bez migacza, to może z niesprawnym hamulcem, może bez lampy... Że o braku poszanowania dla prawa nie wspomnę. Jak Ci się nie podobają przepisy... to może zmień Państwo? Mnie też się nie wszystkie podobają, czy to powód, żeby ich nie przestrzegać?

 

EOT

 

Co do stanu technicznego to się zgodzę. Nie należy podbijać w takich przypadkach, choć i tu są wyjątki ;)

Tutaj mowa o przyciemnionych szybach przednich, które o ile nie są czarne jak smoła, nie mają wpływu na bezpieczeństwo.

Zluzuj majty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło tak

Mam podobnie. :) Spokój z przeglądami, kontrolami...

Właściciel zakładu, w którym zakładałem polecił mi folię 5% (najciemniejszą), opierając się na własnych doświadczeniach.

Rzeczywiście w lecie spełnia swoje zadanie znakomicie. Sprawdza się zwłaszcza przy przewożeniu małych pasażerów. Jak jest za ciemno, to otwieram przesłonę szyberdachu.

Dodatkowym plusem ciemnego tyłu jest możliwość montowania TV w zagłówkach, bez obawy, że w szybkim tempie zmienią właściciela. :)

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...