Skocz do zawartości

Gent i Brugia czyli Belgia za pan brat ;)


pawel szuszu

Rekomendowane odpowiedzi

 Przez ostatni miesiac miałem okazje dużo jeździć po Belgii: Antwerpia Gent i Brugia.
Co prawda stolicę europejską odwiedziłem zdaje sie w tamtym roku tak i w tym też planuje.

W pierwszej kolejności polecam Gent, fantastyczne miasto.

10898306_10202507017071563_2336576627428

 

A to już Brugia ....

10955683_10202607938594538_8630824939023

10931362_10202607941794618_4182112586235

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu kupiliśmy tanie bilety w LOT do Brukseli w lipcu (ok. 550 zł/2 os/2 str. aż żal było nie kupić). Zamierzamy podzielić noclegi pomiędzy Brukselę i Brugię (1/1). Brugia jest określana belgijską Wenecją. Jeśli masz jakieś pomocne uwagi (gdzie się napić, gdzie zjeść) co do krótkiego pobytu w tych dwóch miastach, chętnie poczytam :). Sporo osób poleca też Gandawę, ale na pewno tym razem się nam nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być romantycznie, jedź do Brugii i się nie ruszaj :) Brukselę i Gandawę możesz załatwic przejazdem (i tak ja bym zrobił).

 

Brugia to miasto turystyczne więc stosunek cena / jakość w restauracjach pewnie nie jest specjalnie korzystny. Ale za to dobrego piwa można się napić wszędzie (zwykle karta piw jest grubsza niż karta dań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@, dokładnie tak ma być! Wyjazd zainspirowany jakąś listą najbardziej romantycznych miejsc, Brugia była na wysokiej pozycji. Karta piw belgijskich - to jest jedna z atrakcji tego wyjazdu dla mnie :). Dzięki za podpowiedź pozostania w Brugii. W Brukseli byliśmy kiedyś jeden dzień, gdy następnego mieliśmy lot. Trochę zabrakło mi pójścia do jakiejś knajpki wieczorem, ale to można załatwić w Brugii przecież ;).

 

Ciekawostka - będąc w Brukseli przy hotelu Formuła 1 jest na zewnątrz automat vendingowy, w którym można kupić gorącą pizzę. Kosztowała wtedy 10E i w ciągu 2 lub 3 minut z dziury wyjeżdża pizza w pudełku. Byliśmy głodni, ale nie zmienia to faktu, że ta pizza była naprawdę bardzo smaczna. Szok po prostu. Nigdzie indziej się z takim czymś nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz w lipcu.

Bruggia będzie koszmarnie zatłoczona. Zwłaszcza wszelkie atrakcje turystyczne...

Zresztą podobnie będzie w Gent (jakoś mi polska nazwa Gandawa nie pasuje).

Tak jak Knurek napisał - Bruggia to miasto turystyczne. Tłumy na ulicach przeszkadzają troszkę ale i taki też urok tego miejsca. Ceny w knajpach (zwłaszcza w centrum) spore.

Hotele też droższe. Ale spacer po zmroku i posiedzenie w knajpkach jest wart tej ceny :)

 

Dla mnie sporą atrakcją było zwiedzanie browaru


 

Także bardzo ciekawe miejse to:


Zwłaszcza jak się trafi na ceremonię ukazania relikwi.

 

 

Gent jest pięknym miastem. Byłem tam wielokrotnie i zawsze chętnie wracam.

Zapewne w necie znajdziesz masę opisów ciekawych miejsc...

Ale jest jedno które nie jest znane a jest magiczne.


Oczywiście przy założeniu, że lubisz posmakować whiskey :)

 

A jeśli chodzi o komunikację to tylko pociąg.

Latem są specjalne oferty "summer ticket". Bilet kupujesz w automacie płacąc kartą. Pociąg z Gent do Brugge jakieś 6 euro a tego co pamiętam.

Pewnie z Brukseli może być nieco drożej.

 

 

Miłego urlopu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@, bardzo dziękuję! Gent = Gandawa? Ooops :) Trochę mnie tymi tłumami zmartwiłeś, ale z drugiej strony gdyby miałoby być pusto to i urok mógłby być mniejszy. Poza tym, może lepsze te tłumy niż pogoda pod psem, a akurat na pogodę zarówno Żona jak i ja jesteśmy mocno "wrażliwi". Najpiękniejsze miejsce w strugach deszczu wygląda kiepsko :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tam często pada... taki klimat mają  ;)

Mają nawet powiedzenie, że w Belgii cztery pory roku mogą się trafić jednego dnia...

 

Parasol miej przy sobie zawsze. Lecz w razie deszczu najlepiej umieścić się w najbliższej knajpce, zamówić frytki z majonezem i dowolne piwo. I przeczekać  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a akurat na pogodę zarówno Żona jak i ja jesteśmy mocno "wrażliwi". Najpiękniejsze miejsce w strugach deszczu wygląda kiepsko :).

 

Sporo czasu do wyjazdu macie więc zmieńcie nastawienie -_- Deszcz w Niderlandach / Belgii też potrafi być malowniczy! Np. jak napiernicza równolegle do ziemi (klasyczne parasole nie mają wtedy sensu) w na horyzoncie widać już złociste promienie słońca... :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czegoś trzeba czekać :). W Lizbonie ponoć przez 300 dni w roku świeci słońce. Gdy byliśmy tam 5 dni (w wydawać by się mógło bezpiecznym marcu), akurat cały czas lało :/. Ale rzeczywiście Twoje podejście powoduję, że w razie co - zawód mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gent jest pięknym miastem. Byłem tam wielokrotnie i zawsze chętnie wracam.

Gent jest niesamowitym miastem, zrobił na mnie duże wrażenie.
Później jak znajde troche czasu powrzucam zdjęcia.

 

I na pewno bede częściej wracal do Gent niż do Brugii.

 

 

A Bruksela, no cóż, to chyba moja ulubiona stolica Europy.


Tu Gent

DSC_0305.JPG


DSC_0311.JPGDSC_0312.JPGDSC_0319.JPG2015-01-04%252013.08.26.jpg2015-01-04%252013.08.32.jpg

 

starówka jest super

2015-01-04%252013.24.20.jpg2015-01-04%252014.49.34.jpg2015-01-04%252014.55.49.jpg

 

 

a tu jak na abbey road ;)
DSC_0218.JPGDSC_0220.JPG


DSC_0228.JPGDSC_0233.JPGDSC_0238.JPGDSC_0239.JPGDSC_0257.JPG


Gdybym miał zrobić ranking pod kątem zabytków, fajnych miejsc i widoków

 

1. Bruksela

2. Gent

3. Brugia

4. Antwerpia

 

W Gent gdy sie wejdzie na starówke nie chce sie stamtąd wychodzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszam do Gandawy i Brukseli za tydzień. Da się oba miasta zwiedzić w 1 dzień?

 

chyba tylko w formie "telexpress", albo jak kto woli w pigułce :)

 

W Brukseli jest tyle do zobaczenia ... Atomium, Parlament Europejski, Grand Place - wspaniały rynek!

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...