Jump to content

Najlepsza specyfikacja Rajdowa dla świeżaka

ŚwiniakCT
 Share

Recommended Posts

Zastanawiam się nad budową GC8 pod rajdy, w trakcie tego roku planuję zebrać wszystkie potrzebne rzeczy. Zaznaczam, że chodzi głównie o rajdy szutrowe.

Nie interesuje mnie gotowy projekt. Wolę mieć pełną kontrolę nad tym co kupuję, rozebrać zregenerować i wiedzieć co mam.

Pytanie jaki silnik i napędy, hamulce, gdzie zrobić klatkę, itd czyli jaka specyfikacja byłaby wystarczająca dla początkującego. Oczywiście z możliwością dalszej rozbudowy.

Czy karoserie poszczególnych modeli różniły się wagowo ? Chodzi mi o różnicę wagi pomiędzy Sti / wrx/ gt/ N/A .

Jaka klatka najlżejsza i o odpowiedniej wytrzymałości ?

Czy na szuter potrzeba duży hebel czy wystarczy jakiś dwutłoczek / czterotłoczek. 

Jaki zawias na szuter, nie musi być mega budżetowy ale też nie Ohlins.

Może ktoś budował taki projekt i wie co będzie najlepsze proszę o poważne wypowiedzi.

Czy karoserie poszczególnych modeli różniły się wagowo ? Chodzi mi o różnicę wagi pomiędzy Sti / wrx/ gt/ N/A .

Są różnice w  masie poszczególnych karoserii,rozrzut będzie pewnie w ok.100kg.

Czy na szuter potrzeba duży hebel czy wystarczy jakiś dwutłoczek / czterotłoczek. 

Na szutry,to raczej mniejsze zaciski się stosuje.Cztero czy dwu-tłoczek zależy jaki rozmiar felg zastosujesz,obydwa dadzą radę z dobrym klockiem.

Jaki zawias na szuter, nie musi być mega budżetowy ale też nie Ohlins.

Budżetowo i całkiem rozsądnym rozwiązaniem jest zawias z STi GD.