Skocz do zawartości

Tuleja Darton


Martinez3433

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ma to sens co nam daję ta Tuleja Dartona ????

Pytam teoretycznie ,bo jeszcze silnik jest w samochodzie ale jak miało by to zniwelować stały ból silnika 2,5 z uszczelkami i głowicami to może warto zainwestować raz a porządnie 

Poszukaj informacji o sposobie osadzania,jego trwałości itp.

Parę wypowiedzi w temacie można znaleźć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartony nie mają zabezpieczać przed podającą upg. To są dużo mocniejsze i wytrzymalsze tuleje cylindrów jak ktoś chce mocno dmuchać. Remedium na pękające tuleje w ej25

Otóż to.

 

Natomiast problemem jest brak w kraju fachowców umiejących je właściwe osadzić. 

Generalnie ostatnia deska ratunku i niestety dość wątpliwa...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie Krasnobrodzka ma spore doświadczenie z Dartonami. W hondowskich silnikach z serii H22 się to często robi przy uturbianiu, żeby zastąpić seryjne tuleje z FRMu bo z nimi większość kutych tłoków nie współpracuje ze względu na inną rozszerzalność cieplną.

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
2 godziny temu, ferdek napisał:

Takie mają doświadczenie, że moje osiadły parę "setek" i uszczelka dmuchnieta. 

 

Dartony osadza się wyżej niż blok. Pytałem Dartona jak dokładnie to zrobić aby banglało, problem w tym że ten kto to osadza tego nie wie.

Możesz zrobić wyrównać blok z tulejami a dodatkowo zrobić o-ringi na bloku i powinno banglać, albo zejść poniżej tulei ale nie będzie to łatwe.

Mam dartony w kartonie i między innymi czekam albo na mega zaufanego fachowca albo na dostęp do frezarki CNC .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mój błąd, tzn fmic.pl ;)

Posiada ktoś wiedzę gdzie mogę kupić tłoki o wymiarze 101, teraz mam 100,5 ale na gładzi cylindra pojawiły się wżery i raczej czeka mnie szlif albo blok na śmietnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 100,5 musisz pisać do producentów i robić customowe tłoki bo z tego co pamiętam nikt większych nie robi. Najpierw dowiedz się na szlifierni ile będziesz musiał zjechać z tulei żeby usunąć te wżery i potem zamawiaj.

 

P.S. Jesteś pewien że skorodowały? Bo zazwyczaj wżery robią się albo od przytarcia albo od spalania stukowego, ale to na tłokach też by było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,  myślałem nad dartonami do bloku ej207 ,  co by dmuchąć porządnie ale nie znalazłem u nas  kto to zrobi według specyfikacji dartona i odpuściłem ale znam kto ma oringowane ej207 niby pancerne , i robione u nas jak sie wys.............a to będę wiedział pierwszy

 

 

http://images.tinypic.pl/i/00885/xhcxbvi4uff6.jpg

 

207 darton.jpg

oem 207 vs darton

Edytowane przez arkadius 73
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...