Skocz do zawartości

Skrzypi / trzeszczy obudowa zegarów


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: Forester 2005.

Dźwięk typowy dla styropianu. Dźwięk wydaje stricte ten plastik, który otacza zegary (nie daszek). Pojawia się szczególnie zimą gdy wychłodzone wnętrze zaczyna się ogrzewać. Latem odwrotnie, wszystko rozgrzane słońcem i powoli zaczyna śmigać klima. Dawniej dźwięk był delikatny, a teraz zaczyna mnie już irytować i dekoncentrować. Oliwy do ognia dolewają nierówności, które wzmagają "udźwiękowienie".

Powiedzcie proszę, że można to jakoś lajtowo wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już efekt ciężki do odwrócenia. Aktualnie nie mam tego problemu, ale kiedyś miałem tak samo w Focusie, próbowałem kilku różnych uszczelek i nic. Problem w tym, że to skrzypi wyginający się plastik, a nie ocierający się plastik o plastik. (przynajmniej tak było u mnie). 

 

Starość nie radość :) Jednak spróbuj odkręcić zegary i nakleić jakąś niedużych rozmiarów uszczelkę (poszukaj w CASTO itp). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Problem w tym, że to skrzypi wyginający się plastik, a nie ocierający się plastik o plastik.

Tak właśnie się domyślam :( Ale łudziłem się, że może jednak coś można "dokręcić".

Faktycznie będę musiał zobaczyć jak to wygląda "z drugiej strony", ale dostęp to raczej średni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem w tym, że to skrzypi wyginający się plastik, a nie ocierający się plastik o plastik.

Tak właśnie się domyślam :( Ale łudziłem się, że może jednak coś można "dokręcić".

Faktycznie będę musiał zobaczyć jak to wygląda "z drugiej strony", ale dostęp to raczej średni.

 

Spoko dostęp jest na prawdę prosty, trochę trzeba się nagimnastykować z wyjęciem całego zegara przez kierownicę, ale wszystko w ramach dwóch łyków piwa :)

 

Wyciągałem zegary zaraz po zakupie jak miałem podejście pedanta niuniuniusia i czyściłem wszystkie zakamarki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jakiś czas temu znalazłem chwilę i w 15 minut wyeliminowałem problem. Okazało się, że obudowa ociera o szybki zegarów i stąd jest dźwięk. Delikatnie za pomocą kawałka elastycznej, cienkiej pianki odsadziłem na 3mm obudowę od szybki w dolnej części i cisza. Ważne też, że nie widać, że powstała tam minimalna szpara. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu znalazłem chwilę i w 15 minut wyeliminowałem problem. Okazało się, że obudowa ociera o szybki zegarów i stąd jest dźwięk. Delikatnie za pomocą kawałka elastycznej, cienkiej pianki odsadziłem na 3mm obudowę od szybki w dolnej części i cisza. Ważne też, że nie widać, że powstała tam minimalna szpara. :)

No w końcu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...