Skocz do zawartości

Blitz NUR Spec mega cichy?


Zuczek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Założyłem wczoraj do WRXa 03 Blitza nur speca 2,5" do centera przelotowego SS 2,5" i Down pipe SS ze sportowym katem 2,5" i po odpaleniu szok. Praktycznie po za dźwiękiem silnika nie usłyszałem nic :-( (filmik wrzucę później ) "cywilizowany" magnex z okrągłą koncowka był o wieeele glooosniejszy ...

Czy ktoś zakładał takiego blitza? Jak wasze wrażenia? Co może być przyczyną ze jest tak cicho .

Dodam tylko że puszka pochodzi z jakiejś mazdy .

Proszę o pomoc

Edytowane przez Zuczek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pytaj mądrzejszych, jeszcze jedno! Jaki masz model? Jest spec s i spec r,ja jeździłem na spec r i jak dla mnie jest za głośny do codziennego użytku! Wrzuć filmik żeby posłuchać!;-)

Ale dziwi mnie to że nie masz otworów na silencer!

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę wieczorem bo teraz mam ograniczone połączenie z netem . Jest R i S ale różnią się tylko tym że R jest cały catback a S sam backbox .

 

 

Filmik z dziś. Wydobywa z siebie dziwne dźwięki

Blitz NUR Spec WRX:

Edytowane przez Zuczek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jest cichy. Na filmiku nie jest to co na żywo . W samochodzie słychać tylko turbine i silnik.

tutaj było nawet ok.

 

Supersprint Racing 100 WRX:

 

W piątek spowrotem go wrzucam bo ten blitz to jakiś niewypał jak dla mnie .

 

 

 

Jeśli chodzi o blitza to oczekiwałem takiego efektu jak u Oscara w wannie

 

Sub:

Edytowane przez Zuczek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u sobie blitz nur spec tylko cat back. Katalizator mam oryginalny wrx 2003 i bez silencera jest mega głośno. Do codziennej jazdy używam wyciszenia bo by mi głowa odpadła. Dlatego jestem zdziwiony, stwierdzeniem ze jest cicho. Śrubka do przykręcenia silencera powinna być idealnie na środku od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od wielkosci puchy. Jak mialem civa to kiedys kupilem koncowy apexi n1 style- do tego mialem pelen przelot na fi50 jak to darlo jape starszliwie - "przewracalo" ludzi na przystankach-wytrzymalem tydzien , Zmniejszylem srednice wydechu o 1/4 cala zapodalem dedykowany supersprinta i zrobilo sie jak w serii ale przyjemniej przy dodawaniu gazu. Z moich oberwacji wynika ze im dluzsza i szersza pucha tym ciszej. Duzo tez wnosi srednica wydechu -im wieksza tym glosniej - przynajmniej w silnikach N/A-bo tam ze srednica nie wolno przesadzic, w turbo nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam aktualnie Vortexa, przyłącze 2,5" i w środku puszki średnica dużo większa niż u Ciebie. Zdecydowanie też lepszy dźwięk, bardziej płynny, bez dziwnych efektów. W aucie jest bardzo słyszalny a przy prędkościach powyżej 140km/h wręcz bardzo głośny :). W moim wątku jest nagrany filmik, możesz porównać. A Vortex z tego co wiem jest trochę cichszy od Blitza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...