Skocz do zawartości

Impreza 99 N/A regulacja i sprzęgła


Bo_Lo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kończy mi się doscisk i na wiosnę będzie wymiana sprzęgła plus odelżenie zamachu.I tu ma dwa pytania

1-Czy uszczelniacz wału kupić i wymienić ''zapobiegawczo''?

2-Czy da się regulować jakoś sprzęgło?(obecne łapie dość wysoko i haczą czasem biegi,a do wymiany jeszcze muszę czekać z 2-3 miesiące)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn dramatu nie ma z tym haczeniem.Po prosu wyrażnie czuć jak bieg wchodzi i czasem jedynka na postoju nie chce wejść(muszę ''przewajhować'' na 2 albo jeszcze raz wysprzęglić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odkopuje:

Impreza 99 N/A. Sprzęgło nie ślizga się, działało super. Na ostatniej trasie zauważyłem, że muszę wduszać do samej podłogi żeby wysprzęglić i kulturalnie zmienić bieg.

Myślę: no cóż linka się rozciągnęła, podreguluję żeby zaczynał spinać w 1/3 wysokości jak przez ostatnie 30kkm.

Podregulowałem i starczyło na 10km. Znów muszę dusić do podłogi. Sprawdziłem czy to nie wina nakrętek i zbyt słabej kontry - nie.

Wyregulowałem jeszcze raz - wcisnąłem kilka razy sprzęgło - znów linka luźna. Samochód rusza od podłogi. Ciężko wbić jedynkę.

Wyregulowałem jeszcze raz żeby sprawdzić czy nie mam zwidów. Pierwsze dwa wciśnięcia ok, im więcej tym gorzej. W tym momencie nie mogę wbić biegu na postoju z włączonym silnikiem.

To nie kwestia regulacji- każda sprowadza się do tego samego a niedługo śruby regulacyjnej zabraknie.

Co jest nie tak?

Jak to ugryźć?

Jakieś pomysły? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciezko wydobyc te lape?

Bo u mnie na wolnych obrotach drzy i popiskuje (cwierka) i nie wiem czego to wina.

Dźwięki to raczej łożysko może wydawać,przy wciśniętym sprzęgle,drgania to już inna sprawa i może wskazywać na nieprawidłową pracę sprzęgła lub jego bliski koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...