Jump to content

Gdzie kupić dobrej jakości spinki?

Fido__

Recommended Posts

Gdzie się kupuje spinki (nie wiem jak one się fachowo nazywają). Takie plastikowe, składające się z dwóch części, jeden wkładanej w dziurkę, a drugiej, która w tej dziurce się rozpycha :mrgreen: hehe niezły opis mi wyszedł...

Takie ze stacji benzynowej to straszny shit. Można gdzieś kupić spinki jakości porównywalnej do oryginału?

Gdzie się kupuje spinki (nie wiem jak one się fachowo nazywają). Takie plastikowe, składające się z dwóch części, jeden wkładanej w dziurkę, a drugiej, która w tej dziurce się rozpycha :mrgreen: hehe niezły opis mi wyszedł...

Takie ze stacji benzynowej to straszny shit. Można gdzieś kupić spinki jakości porównywalnej do oryginału?

Spinki kupuje się w serwisie .Są rożne spinki czasem trzeba zamowić .

ps Po co szukaleś zbiornika spryskiwacza(papierosem dziure sobie przepalileś :mrgreen: )

Teraz te spinki? Coś jeszcze....

Pozdr AK

Spinki kupuje się w serwisie .Są rożne spinki czasem trzeba zamowić .

ps Po co szukaleś zbiornika spryskiwacza(papierosem dziure sobie przepalileś :mrgreen: )

Teraz te spinki? Coś jeszcze....

Pozdr AK

Hehe normalnie nic się nie ukryje ;-)... delikatna sprawa mi się zrobiła. Aż trochę wstyd się przyznać. Cofałem nad zalewem zegrzyńskim i nie zauważyłem cienkiego korzenia. Wszedł mi pod nadkole i rozwalił zbiornik spryskiwacza. Na szczęście skończyło się tylko tym i kilkoma wyrwanymi spinkami. Ale zbiornik wziął na siebie całą siłę i był do wymiany.

Zbiornik mam, bo dziewczyny Subaryty ściągnęły mi go ekspresowo w parę dni. Już go założyłem i jest gitara. Muszę jeszcze parę spinek wymienić i będzie stan wyjściowy :-)

(...) A spinki do tapicerki w ASO kosztowały mnie 10 zł / szt.

Masz na myśli tzw. klipsy (ok. 6szt. ma drzwi)? Czy oni już do reszty powariowali? 10zł za ten kawałek plastiku, co to wtryskarka robi po kilkadziesiąt sztuk w ciągu minuty? Kurna, potrzeba mi chyba z 5szt. ale dopóki mocno na głowę nie upadnę to 50zł za to nie dam. Myślałem że koszt tego badziewia nie przekracza 1-1,5zł, no ale nie 10zł!!! Gruuubo się w ASO dzieje, oj grubo.

pzdr

Seb@

Masz na myśli tzw. klipsy (ok. 6szt. ma drzwi)?

Nie, nie te, ale jesteś blisko. Chodzi mi o plastikowe zatrzaski mocujące plastkowe elementy tapicerki do wszystkiego, składające się z wewnętrznego pierścienia rozporowego, który wkładasz w otwór w np. progu, i główki, którą wkładasz w ten pierścień, jednocześnie rozpierając go.

Nie mniej jednak 10 zł / szt. fakt. a chcesz wiedzieć, ile policzyli za ok. 2 m gąbki uszczelniającej do okien ? :D

Ja do "mojej czerwonej" kupiłem w zwykłym sklepie motoryzacyjnym i dobrałem dokładnie takie jak orginał, co prawda jedna taka do zderzaka kosztuje 6pln ale jest dokładnie taka sama jak orginalna. W każdym większym sklepie z częściami powinni mieć, są posegregowane markami: auta z grupyVW, auta japońskie itd... napewno znajdziesz, ja też myślałem że do Subaru nie dobiorę i się mile zaskoczyłem :)

na ul. wolskiej po prawej str przed salonem toyoty jadac od str prymasa tysiaclecia

Mówisz tym starym salonem. Bo nowy to jest teraz na skrzyżowaniu Wolskiej i Prymasa i przed nim chyba nic nie ma.

Adam., ten sklep to zupełna rewelka. Mają tam tylko spinki, spineczki, spinuńki. Do wszystkiego. I jakie ładne i skuteczne. Kupiłem po 1,60/szt takie, które wyglądają niemal identycznie jak oryginały i są dokładnie takiej samej jakości. Twardziutkie, ładnie zaskakują, z doskonałego tworzywa.

Jestem zachwycony. Dzięki Adam. :grin: :grin:

• 5 months later...
a czy ktoś wie gdzie można kupić te zatrzaski co się atrapę do reflektorów mocuje, bo ja to nawet nie wiem jak to ustrojstwo wygląda w orginale, a potrzebuję?

właśnei....

ja tez szukam tych spinek a że mieszkam na prowincji, to u nas nei ma sklepu ze spinami, spinkami, spinusiami :)

a chcesz wiedzieć, ile policzyli za ok. 2 m gąbki uszczelniającej do okien ?

70zł :wink: też byłem zaskoczony ....

a wracając do spinek w sklepie "Motozbyt" z częściami do "zwykłych" samochodów takie spinki kosztują od 1 do 2 zł w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania .... i też trzymają tapicerkę w subaru na swoim miejscu :wink: (tyle że nie widziałem szarych jak oryginał a czarne - ale to przecież nie wpływa na komfort jazdy :wink: )

(...) A spinki do tapicerki w ASO kosztowały mnie 10 zł / szt.

Masz na myśli tzw. klipsy (ok. 6szt. ma drzwi)? Czy oni już do reszty powariowali? 10zł za ten kawałek plastiku, co to wtryskarka robi po kilkadziesiąt sztuk w ciągu minuty? Kurna, potrzeba mi chyba z 5szt. ale dopóki mocno na głowę nie upadnę to 50zł za to nie dam. Myślałem że koszt tego badziewia nie przekracza 1-1,5zł, no ale nie 10zł!!! Gruuubo się w ASO dzieje, oj grubo.

pzdr

Seb@

Spinki plastikowe do foteli w Renault Laguna (sztuk 5 - jednej "nie można") kosztowały 389 PLN. Spinki były wielkości i kształtu kostki do gitary - takie "co to wtryskarka robi po kilkadziesiąt sztuk w ciągu minuty".

Chcesz mieć łatwo - kupujesz w ASO; będzie pasować, nie będzie się różnić od pozostałych, ale będzie drogo, bardzo drogo lub idiotycznie drogo.

Chcesz tanio - będzie trudniej; będzie pasować lub nie, musisz trochę poszukać. niekoniecznie będą tej samej jakości.

Użalać się nad cenami w ASO nie ma sensu - jak jest "idiotycznie drogo", to kupować gdzie indziej.

Użalać się nad cenami w ASO nie ma sensu - jak jest "idiotycznie drogo", to kupować gdzie indziej.

Czasami jedynie w ASO można kupić to, czego się szuka.

Wg. Ciebie ceny nie są idiotyczne ?

Ceny - nie.

Każda firma dąży do maksymalizacji zysku. Ustawianie "idiotycznych cen" na części nieosiągalne poza ASO, jest dość standardowym działaniem. Cena w takim wypadku nie ma żadnego związku z wartością części, a jedynie z jej "osiągalnością".

Masz w takiej sytuacji trzy wyjścia:

- kupić w ASO za cenę wołającą o pomstę do Nieba,

- olać ASO i rozwiązać problem za pomocą "trytytki",

- olać problem i jeździć bez "spinki do fotela". Tak zrobiłem w Lagunie - nie ze względu na sumę, ale ze względu na przegięcie w cenie tej części w ASO Renault - bo uznałem, że "przegięli". Tę spinkę (ukruszoną) woziłem ze sobą i informowałem każdego pasażera ile będzie go kosztowała wymiana takowej jeżeli zdarzy się mu ją złamać. Nie sądzę by miało to wpływ na światową sprzedaż Renault, ale w Polsce sprzedali o kilka Lagun V6 mniej - tego jestem pewien.

To jest jedyny sposób w jaki konsument może wpływać na abstrakcyjne ceny w ASO.

[EDIT] - ort.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...