Skocz do zawartości

ISLAMIZACJA Europy i Polski.Temat do dyskusji.


hemi112

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie wiem jak wy ale ja przestrzeń wyobrażam sobie jako coś co ma trzy wymiary. Ba, nawet powierzchnia ma w mojej wyobraźni trzy wymiary. (Na co dzień muszę powierzchnie zdefiniować w trzech wymiarach. Inaczej facet przy frezarce nie zrobi tego co chcę)

Wbrew pozorom to co ten gość wypisuje ma sens, pamiętam dywagacje o przestrzeniach n-wymiarowych na analizie matematycznej. Kula miewała zaskakujący kształt - i nie chodzi tylko o tradycyjne 1,2 i 3 wymiary :)

 

 

Ja z wykladow pamietam, ze byl jakis dowod, ze kule jesli miala by wlosy da sie uczesac bez wirow, chyba w przestrzeni 8-9 wymiarowej. Abstrakcja zupelna. W algebrze np element neutralny/odwrotny tez potrafil sie niezle zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ponieważ masz problemy z kontekstem wypowiedzi, może powinienem ograniczyć się do stwierdzenia, że jesteś aroganckim chamem. Dowodem jest Twoja powyższa wypowiedź.

 

Pierwszy raz w życiu kliknąłem na niechlubny "button". Przecież nie będę kopał się z koniem... 


 

Co do religii w szkołach, to jak już pisałem, rodzice płacą na nie podatki. Jeżeli większość zażyczy sobie by ich dzieci uczyły się języka mongolskiego lub technologii wyrobu trumien, to psim obowiązkiem państwa jest te życzenia spełnić. Na tym polega demokracja, państwo obywatelskie.

 

Nie przypominam sobie żadnego referendum w tej sprawie.

 

 

 

 

Tu właśnie mamy (jako społeczeństwo) problem i referendum wcale nie jest złym pomysłem.
 

 

Przecież macie Palikota w Sejmie. Kto ma zebrać podpisy do wniosku o takie referendum? Proboszcz z Pierdziszewa? Dlaczego wasz Palikot nie zebrał podpisów na takie referendum. Czyżby bał się wyników?

 

 

 

Tym bardziej,że nie chodzi o zlikwidowanie religii jako takiej,tylko przeniesienie jej z powrotem do kościoła. Za moich czasów tak było i było dobrze,komu to przeszkadzało?
 

 

Mi to przeszkadzało. Moje córki by ze szkoły dojść do kościoła na lekcje religii, musiały już w I klasie przejść przez ruchliwą, niebezpieczną ulicę, na której corocznie ginęło kilka osób. Dziś w tym miejscu jest przejście podziemne. Wiem też, że nie byłem sam. Wielu rodziców posyłało swoje dzieci na zajęcia dodatkowe - szkoła muzyczna, sekcja sportowa, nauka dodatkowego języka, itp. Dla nich takie bezsensowne wędrówki były stratą cennego wolnego czasu ich dziecka.

 

A jakie masz logiczne argumenty za wyprowadzeniem religii ze szkoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o religii w szkole.

Naprawdę jest obowiązkowa? Macie przykład ukarania kogoś ?

Tak. Uczniowie w ZSO nr 1 w Rykach mieli obniżone oceny ze sprawowania za absencję na mszy z okazji 3-go maja.

Typie - odnośnie pisania, że mamy w sejmie Palikota - przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź i sam odpowiedz sobie na pytanie, co myślę o utożsamianiu mnie z Palikotem. Tylko tym razem przeczytaj nie opuszczając żadnego jej fragmentu ...

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kule jesli miala by wlosy da sie uczesac bez wirow, chyba w przestrzeni 8-9 wymiarowej.

W 3 wymiarowej też, elektrostatycznie ;)  


 

 

Tak. Uczniowie w ZSO nr 1 w Rykach mieli obniżone oceny ze sprawowania za absencję na mszy z okazji 3-go maja.

 

A mogę gdzieś o tym przeczytać?


 

 

islamiści stają się bardziej radykalni chroniąc swój model. Narzucanie demokracji na Bliskim Wschodzie doprowadziło jedynie do powstania państwa islamskiego, którego siła i poparcie wynika ze stanu zagrożenia.

Nie można się zgodzić z taką tezą.

Idea państwa islamskiego jest tak stara jak sam Islam. Nie można wiec mówic o stanie zagrożenia.

Jeśli już to raczej odwrotnie. Zniknął bat dyktatorów utrzymujących względny porządek i są efekty. (już nie dlugo zaczną napływać do Polski "emigranci" z afryki)

Islamski atak na europe nastapil zaraz po "wymyśleniu" samego Islamu (Sycylia 652) czy był powodowany "stanem zagrożenia".

A potem, Hiszpania, Portugalia, cześć Francji i Włoch....  Niestety fakty historyczne sa ludziom mało znane i głośno się mówi o tym jak to krwiożerczy  

"kościół" wyrzucił arabow z Europy.  

Ciekawe kiedy sie dowiemy jak to było naprawdę z Sobieskim. Zapewne zorganizował wyprawe na Turczyna a potem musiał sie bronić aż pod Wiedniem.....

Proszę się nie dziwić, ostatecznie Oswiecim i inne już są znane jako "Polskie obozy koncentracyjne" 

Mam nadzieje że ta wypowiedz nie zostanie odebrana jako agresywna. 


 

 

Chcesz nazwiska wszystkich łamanych kołem i spalonych ? Niestety, ale notatki zaginęły mi podczas potopu szwedzkiego.

Oczywiście konstruktywnej odpowiedzi nie dostałem.

 

Wymyśl coś lepszego. Sama arogancja to troche mało.


 

 

Referendum trwa juz prawie dwa tysiąclecia

 

Tak, pamiętam, najlepsze referenda organizowała Inkwizycja.

 

Ano.

 

Ano, co? :huh:   

Jak bym słyszał nauczycielki pnosu.....  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Referendum trwa juz prawie dwa tysiąclecia

 

Tak, pamiętam, najlepsze referenda organizowała Inkwizycja.

 

Ano.

 

Ano, co? :huh:   

Jak bym słyszał nauczycielki pnosu.....  :(

 

 

Masz jakieś luki w temacie Inkwizycja?

 

Historia życia jedynie tego pana pomoże Ci zrozumieć zagadnienie

 

Fer.jpg

 

http://historykon.pl/4-listopada-1576-roku-katolickie-wojska-hiszpanskie-dokonaly-rzezi-protestanckiej-antwerpii-wydarzenie-to-przeszlo-do-historii-jako-hiszpanska-furia/

 

Miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz jakieś luki w temacie Inkwizycja?

No wiemy tylko tyle co pamieta Leon, reszta spłoneła w potopie... ;)  

 

A tak poważniej;

"44 674 procesy z oskarżenia o zdradę świętej wiary katolickiej. Na karę śmierci skazano w nich dokładnie 1,8 proc. oskarżonych. Na dodatek część ze skazanych na śmierć sądzona była zaocznie (zdążyli zbiec lub ukryć się przed inkwizytorami) – na stosach spłonęły symboliczne kukły.|
 
"Z Hiszpanii inkwizycja powędrowała do zamorskich kolonii katolickiego imperium, od Peru do Meksyku. Zamorskie trybunały inkwizycyjne – w Indiach (Goa), Brazylii i Angoli – miała też Portugalia. Archiwa inkwizycji portugalskiej zachowały się nienaruszone. Wynika z nich, że w latach 1534–1760 wydała ona 1808 wyroków śmierci."
 
Albo;
"Przyjmując, że inkwizycja wyrżnęła 4 tyś osób w przeciągu 600 lat jej trwania, daje to oszałamiającą liczbę prawie 7 zabitych w przeciągu roku NA CAŁĄ KATOLICKĄ EUROPĘ i w ograniczonym zakresie na obie ameryki..."
 
Tymczasem ateistyczne systemy polityczne, głównie jeden stanowiący kwintesencję ateizmu jest odpowiedzialny za;
pierwszy raz ~ 5 milionow
~ 10 lat później ~10 milionow
i tak dalej.
 
Ja mam niby luki?   Dobrze jest wiedzieć i pamietac o Inkwizycji. 
Ale ślepe zasłanianie sie Inkwizycja jest nie poważne.
Tak samo jak (jeden oszołom noblista to robi) wytacznie wypraw krzyżowych przeciwko katolikom.
 
Najśmieszniejsze jest to że nie wiesz jakiego (czy jakiegoś) jestem wyznania .  :)
 
Apropo Potopu, ponoć "dzięki" niemu zachowało sie mase polskich dokumentow.
Szwedzi wywiezli tony papierów które by, tym razem literalnie, spłoneły za sprawa Niemców i Rosjan.
Jak ktoś jest zainteresowany to polecam wycieczke do szwedzkich archiwów zanim je Muzulmanie spala dla zabawy.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak (jeden oszołom noblista to robi) wytacznie wypraw krzyżowych przeciwko katolikom.

 

 

Zdaje mi się,ze JPII prosił o wybaczenie,nie bądźmy świętsi od Papieża.

 

Czy Szwedzi w potopie prowadzili wojny religijne czy po prostu mieli swoje 5 minut w historii.poczuli się mocni i postanowili to wykorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proponuje poczytać wiecej na temat tego Pana.

Został wysłany by zlikwidować powstanie.

Powstanie które spokojnie można zakwalifikować jako represje wobec katolików.

 

"Gorliwymi inkwizytorami okazali się też protestanci. Nie naśladowali instytucji, ale posługiwali się tymi samymi metodami, nie trzymając się nawet tych pozorów praworządności, jakimi były przepisy i procedury narzucone inkwizycjom katolickim. Prześladowali i mordowali tych, którzy nie chcieli zaprzeć się wiary katolickiej lub buntowali się przeciwko nowym porządkom – jak niemieccy anabaptyści." 


 

Tak samo jak (jeden oszołom noblista to robi) wytacznie wypraw krzyżowych przeciwko katolikom.

 

 

Zdaje mi się,ze JPII prosił o wybaczenie,nie bądźmy świętsi od Papieża.

 

Czy Szwedzi w potopie prowadzili wojny religijne czy po prostu mieli swoje 5 minut w historii.poczuli się mocni i postanowili to wykorzystać?

 

Nie rozumiem co chcesz powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak samo jak (jeden oszołom noblista to robi) wytacznie wypraw krzyżowych przeciwko katolikom.

 

 

Zdaje mi się,ze JPII prosił o wybaczenie,nie bądźmy świętsi od Papieża.

 

Czy Szwedzi w potopie prowadzili wojny religijne czy po prostu mieli swoje 5 minut w historii.poczuli się mocni i postanowili to wykorzystać?

 

Nie rozumiem co chcesz powiedzieć. 

 

 

Że nie ma sensu wrzucanie do jednego kotła potopu szwedzkiego z inkwizycją i wojnami religijnymi tylko dlatego,że Szwedzi byli protestantami.

To tak jakby wszystkich blondynów obarczyć potopem.

 

 

Proponuje poczytać wiecej na temat tego Pana.

Został wysłany by zlikwidować powstanie.

Powstanie które spokojnie można zakwalifikować jako represje wobec katolików.

 

 

Skala okrucieństwa rządow Alby przeszła wszelkie wyobrażenia,była nieadekwatna i nie miała jak na tamte czasy sobie równych.

Nie ma sensu usprawiedliwiać czegoś co Kościół dawno już potępił,to krok w tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TyrTyr - nie wiem, czy o tym gdzieś napisano, poszukaj. Jednym z tych uczniów jest mój syn. Zarzucasz mi kłamstwo? BTW - cholera, ależ masz zbieżne poglądy i styl pisania z TTTM. To napawdę niesamowite, żeby tak się spotkać w tym samym miejscu ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Że nie ma sensu wrzucanie do jednego kotła potopu szwedzkiego z inkwizycją i wojnami religijnymi tylko dlatego,że Szwedzi byli protestantami. To tak jakby wszystkich blondynów obarczyć potopem.

I tak się właśnie robi propagandę.

Jak to się tu często mówi czytaj ze zrozumieniem. :P  

Jedynym powodem dla którego wspominam najazd szwedzki jest Leon.

Pytany o dokumenty inkwizycyjnych zbrodni raczyl powiedzieć że nie ma bo spłoneły w potopie.

 

post # 999

Leon napisał;

"Chcesz nazwiska wszystkich łamanych kołem i spalonych ? Niestety, ale notatki zaginęły mi podczas potopu szwedzkiego."

 

Proszę więc o oficjalne zdementownie pomówienia mnie o;

"wrzucanie do jednego kotła potopu szwedzkiego z inkwizycją i wojnami religijnymi tylko dlatego,że Szwedzi byli protestantami. To tak jakby wszystkich blondynów obarczyć potopem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście konstruktywnej odpowiedzi nie dostałem.

 

Oczekujesz konstruktywnej odpowiedzi na infantylne pytanie ? Jak chcesz poznać fakty o inkwizycji poczytaj jakąś książkę, może zrozumiesz że nie było mowy o jakimś wyborze. Referendum ? Puknij się w czerep.

 

Teraz KK ma problem, bo po 2tys. lat stracili władzę i widać że boli ich to okrutnie, i że chcieliby by to wróciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TyrTyr - nie wiem, czy o tym gdzieś napisano, poszukaj. Jednym z tych uczniów jest mój syn. Zarzucasz mi kłamstwo? BTW - cholera, ależ masz zbieżne poglądy i styl pisania z TTTM. To napawdę niesamowite, żeby tak się spotkać w tym samym miejscu ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Nie ! niczego Ci nie zarzucam !

Zwyczajnie, chciałbym o tym przeczytać w szerszym kontekście.

Bo wydaje mi się że postapiono niezgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr, Nie ma tu szerszego kontekstu. Na nasz (rodziców) protest usłyszeliśmy, że możemy usprawiedliwić nieobecność przed nauczycielem, ale nie przed Bogiem. Ciąg dalszy będzie w najbliższą środę na zebraniu rady rodziców. Niestety tak jest na wsiach na wschodzie Polski

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skala okrucieństwa rządow Alby przeszła wszelkie wyobrażenia,była nieadekwatna i nie miała jak na tamte czasy sobie równych. Nie ma sensu usprawiedliwiać czegoś co Kościół dawno już potępił,to krok w tył.

Sugerujesz że za okrucieństwo Alby jest odpowiedzialny KK?


 

Oczywiście konstruktywnej odpowiedzi nie dostałem.

 

Oczekujesz konstruktywnej odpowiedzi na infantylne pytanie ? Jak chcesz poznać fakty o inkwizycji poczytaj jakąś książkę, może zrozumiesz że nie było mowy o jakimś wyborze. Referendum ? Puknij się w czerep.

 

Teraz KK ma problem, bo po 2tys. lat stracili władzę i widać że boli ich to okrutnie, i że chcieliby by to wróciło.

 

Ale wybuch agresji. 

Nic nowego. Leon otrzymuje niewygodne pytanie, nie potrafi odpowiedzieć i widać jak go to boli.

Sprawę "referendum" Ty przywołałeś, więc nie "wykęcaj kota ogonem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skala okrucieństwa rządow Alby przeszła wszelkie wyobrażenia,była nieadekwatna i nie miała jak na tamte czasy sobie równych. Nie ma sensu usprawiedliwiać czegoś co Kościół dawno już potępił,to krok w tył.

Sugerujesz że za okrucieństwo Alby jest odpowiedzialny KK?

 

 

Zdecydowanie tak.Próby tłumaczenia ,że stały za tym władze świeckie a kościół nie miał z tym nic wspólnego są żałosne.Całe szczęście ,że chociaż nasz papież zajmował dość jasne stanowisko.

Pytałeś o sposoby działania inkwizycji to dałem Ci przykład.Co miała na sztandarach chyba też nie jest tajemnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr, Nie ma tu szerszego kontekstu. Na nasz (rodziców) protest usłyszeliśmy, że możemy usprawiedliwić nieobecność przed nauczycielem, ale nie przed Bogiem. Ciąg dalszy będzie w najbliższą środę na zebraniu rady rodziców. Niestety tak jest na wsiach na wschodzie Polski

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Mam wrażenie że to jest przejaw nadużycia durnego katechety.

Ja bym się go zapytał czego uczy Ewangelia Jana 7:53-8:11.

Postawił syna przed nim i podał kamień.

 

Marna to pociecha, ale macie opcje protestu.

Olanie pochodu 1 maja czy innej czerwonej siurpryzy to była poważna sprawa. 

Rodzice nie mieli odwagi protestować.

Nie zapomne afery spowodowanej umieszczeniem gwiazdy na choince.

 

Ale wybuch agresji.

 

Mylisz pojęcia. Ale to nic nowego.

 

Nie, posuwasz się do inwektyw, jesteś agresywny.

Bo nie masz argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skala okrucieństwa rządow Alby przeszła wszelkie wyobrażenia,była nieadekwatna i nie miała jak na tamte czasy sobie równych. Nie ma sensu usprawiedliwiać czegoś co Kościół dawno już potępił,to krok w tył.

Sugerujesz że za okrucieństwo Alby jest odpowiedzialny KK?

 

 

Zdecydowanie tak.Próby tłumaczenia ,że stały za tym władze świeckie a kościół nie miał z tym nic wspólnego są żałosne.Całe szczęście ,że chociaż nasz papież zajmował dość jasne stanowisko.

Pytałeś o sposoby działania inkwizycji to dałem Ci przykład.Co miała na sztandarach chyba też nie jest tajemnicą.

 

Dla mnie jest odwrotnie.

Zaraz ktoś przypomni (już nie musi) ze sypiący cyklon do komory gazowej niemiec mial na sprzączce pasa napisane "GOTT MIT UNS" wzwiązku z tym za niemieckie zbrodnie odpowiedzalny jest KK.

No chyba że sa dowody na rozkazy papieskie/biskupie wymagajace nadzwyczajnego okrucienstwa.

PS. dokonaj uczciwego porównania zbrodni KK i zbrodni ateistów.

 

Mam wrażenie że to jest przejaw nadużycia durnego katechety.

Ja bym się go zapytał czego uczy Ewangelia Jana 7:53-8:11.

Postawił syna przed nim i podał kamień.

W kontekście pierwszego zdania nie dawałbym katechecie kamienia ;)

 

A ja tak.

I niech by tylko "sie zamachnął"

Oczywiście dostał by mały kamień. Nie cegłe Birkuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Skala okrucieństwa rządow Alby przeszła wszelkie wyobrażenia,była nieadekwatna i nie miała jak na tamte czasy sobie równych. Nie ma sensu usprawiedliwiać czegoś co Kościół dawno już potępił,to krok w tył.

Sugerujesz że za okrucieństwo Alby jest odpowiedzialny KK?

 

 

Zdecydowanie tak.Próby tłumaczenia ,że stały za tym władze świeckie a kościół nie miał z tym nic wspólnego są żałosne.Całe szczęście ,że chociaż nasz papież zajmował dość jasne stanowisko.

Pytałeś o sposoby działania inkwizycji to dałem Ci przykład.Co miała na sztandarach chyba też nie jest tajemnicą.

 

Dla mnie jest odwrotnie.

Zaraz ktoś przypomni (już nie musi) ze sypiący cyklon do komory gazowej niemiec mial na sprzączce pasa napisane "GOTT MIT UNS" wzwiązku z tym za niemieckie zbrodnie odpowiedzalny jest KK.

No chyba że sa dowody na rozkazy papieskie/biskupie wymagajace nadzwyczajnego okrucienstwa.

PS. dokonaj uczciwego porównania zbrodni KK i zbrodni ateistów.

 

 

'Kościół nadal podtrzymuje ten akt skruchy, obejmujący także działania Inkwizycji.'

http://www.kosciol.pl/article.php?story=20040615160343384

Kościół juz się przyznał,więc ponowię pytanie,po co być świętszym od Papieża?Nie bądź Gowinem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale wybuch agresji.

 

Jeżeli już poruszamy kwestię agresji. Tu masz przykład.

 

 

 

Referendum? No chłopie mocno walisz. I co? Jak by było to idziesz do spowiedzi i tak dalej? Czy może wychodzisz na ulicę i walczysz o prawa mniejszosci? A może zapodasz kiedy było referendum które wygrali ateiści? Referendum trwa juz prawie dwa tysiąclecia i dzięki niemu mówisz po Polsku. Masz możliwość zapytać o referendum bo koran chyba nie wspomina o takich fanaberiach. O detalach typu papier toaletowy nie wspomne.... :P Rozumiem że masz prywatne preferencje (jak można chcieć za każdym razem z dziewica?) jakie, nie wnikam bo mi nic do tego.

 

 

W tej dyskusji nie przedstawiłeś żadnych argumentow.

 

Ale argumentów na co ? Się pytam. Na razie, to Ty unikasz odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...