Skocz do zawartości

Kto może wymienić lub zregenerować skrzynię biegów


piottrus191

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jaki polecacie warsztat we wschodniej części Polski? Pacjent to Forester SG 2003 2.0X 125km MT.

Proszę o prywatne podpowiedzi.

To ja też się dołączę do prośby. :)

 

A jakie są objawy u Ciebie? Co się dzieje ze skrzynią?

 

Przy przełączeniu 3 > 4 i szybkim puszczaniu sprzęgła potrafi czasem zaterkotać/zgrzytnąć. Podejrzewam synchronizator.

Objaw występuje jedynie między tymi biegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki polecacie warsztat we wschodniej części Polski?

 

Zanim tu coś padnie, to przypominam, że jedyną zgodną z regulaminem odpowiedzią jest: http://www.subaru.pl/dealer_technotop.html

 

Tutaj na pewno nic nie padnie, ale z całym szacunkiem (dla Ciebie jako moderatora i firmy Technotop), czy firma Technotop jest zakładem specjalizującym się w naprawie skrzyń, czy sami odsyłają do innych? Nie czas najwyższy skończyć z hipokryzją? :) Tak trudno odpisać - "tak, to może być synchronizator" lub coś w podobnym stylu? Niech te posty coś wnoszą dla przyszłych czytających. Nie martw się o zajęcie dla ASO. Przecież tego na parkingu nie wyciągnę, ale chciałbym pogadać z kimś obeznanym w temacie o możliwych przyczynach, kosztach i terminach naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zrozumiałeś przesłania. Na forum SIP polecamy wyłącznie ASO. Powody sa raczej oczywiste.

Chciałem przypomnieć o tym fakcie aby uniknąć rozdawania ostrzeżeń. Tylko tyle.

 

Co do usterki: tak to synchronizator. Z tym, że do wymiany może być więcej elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zrozumiałeś przesłania. Na forum SIP polecamy wyłącznie ASO. Powody sa raczej oczywiste.

Chciałem przypomnieć o tym fakcie aby uniknąć rozdawania ostrzeżeń. Tylko tyle.

 

Co do usterki: tak to synchronizator. Z tym, że do wymiany może być więcej elementów.

O widzisz! Od razu się lepiej poczułem. Dzięki za rzeczową odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na takie zgrzytanie pomogła wymiana oleju w skrzyni ... a zgrzytało między 3 i 4 w obydwie strony i prawie zawsze. Po wymianie oleju był spokój ;)

A wiesz, że na to nie wpadłem, ale możesz mieć rację, bo olej (jakiś...) zmieniał mechanik, a na moja prośbę o nazwę stwierdził, że sprawdzony... Na wiosnę wymienię na Motula, zobaczymy czy przejdzie. Dziękuję za podpowiedź. Takie proste, a takie trudne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

U mnie na takie zgrzytanie pomogła wymiana oleju w skrzyni ... a zgrzytało między 3 i 4 w obydwie strony i prawie zawsze. Po wymianie oleju był spokój ;)

czyżby midland? Miałem coś takiego tylko na tym oleju po pierwszej wymianie na 60kkm.
Na oem tego nie miałem i na gear 300 75w90 rówineż nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na huczenie skrzyni biegów również pomogła tylko wymiana oleju, na millers 75W90 nano. ze zmianą biegów problemów nie było, i nadal nie ma.

 

co do polecania warsztatów - tylko ASO, co wynika z charakteru niniejszego forum i zaakceptowanego przez Was wszystkich regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co do polecania warsztatów - tylko ASO, co wynika z charakteru niniejszego forum i zaakceptowanego przez Was wszystkich regulaminu.

tu racja, ale ja mogę napisać, że nie każde ASO jest kompetentne.

 

Któreś jest ale nie pamiętam gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...