Skocz do zawartości

PILNE! Rura dolotowa turbosprężarki do SF - gdzie dostać?


vielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie turbo dzisiaj okazało się że rura dolotowa przed turbiną jest totalnie dziurawa i nawet nie ma co kleić. Poradźcie prosze jak najszybciej gdzie moge ją dostać! Zależy mi na nowej. Używane w drugiej kolejności ale oczywiście jeżeli nie ma nowych to wezmę :)

 

Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi, autko stoi rozbebeszone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne Panowie, udało mi się kupić b. ładną używkę na Allegro, gość wysłał od razu po moim telefonie... Okazuje się że od 98 aż do 08 (2,0 i 2,5XT) są te same rury więc całkiem łatwo o nią z całkiem młodego autka. A wynika to bezpośrednio z katalogu na www.opposedforces.com :)

 

ASO niestety zawaliło sprawę: 460zł i brak w magazynie centralnym... Czyli tzw. kibel ;)

 

Pozdrowienia, Mateusz!

Edytowane przez vielebny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Okazuje się że od 98 aż do 08 (2,0 i 2,5XT) są te same rury więc całkiem łatwo o nią z całkiem młodego autka

 

 

Oj coś czuje że będziesz szybciutko tą rurę zwracał , Ty powinieneś miec taką jak w GT 98-00 czyli 14459AA201 , a nowsze forki miały 14459AA224 i to jest inna rura i nie pasuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vielebny słuchaj carfita - ja jakiś czas temu za jego radą i właśnie u niego kupiłem taką rurę od GT98-00. Może miała delikatnie krótszą gumę, tę która obejmuje turbo, od tego co miałem na aucie ale pasuje idealnie (ta której potrzebujesz na zgięciu jest jakby wypłaszczona). Nieszczelności w dolocie się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy. Wg opposedforces.com tak wygląda rura w Foresterze wyprodukowanym od maja 2000 do 2002

 

rura_forester_s10_od_maja_2000.png?_subj

 

a tak w 2.5XT z lat 2004-2007

 

rura_forester_s11_2_5XT_od_2004_2007.png

 

Nie widzę róznicy. Moja rura też ma te 3 karbowania na zgięciu, ma wszystkie wyjścia/wejścia tak samo. Gdzie jest więc róznica? Montowano inne turbo? Zmieniano średnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest chyba bardziej złożony niż pisze carfit. mianowicie w forkach XT te rury są lekko ścięte, nie są tak mocno zagiete jak na drugim zdjęciu. przykład z allegro http://www.allegro.p...item=4961762286

 

Ja kupiłem tę http://www.allegro.p...item=4812406067

 

Wysłano z telefonu.

Edytowane przez vielebny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc przedstawiam stan faktyczny:

- rura od Forka 2007 XT 2.5 pasuje ale z drobnymi przeróbkami króćców, jest wystarczająco ścięta aby minąć pompę wspomagania, ale króćce w stronę silnika są proste a muszą być nieco zagięte. Średnice wlotu i wylotu identyczne, pod kolektorem pasuje jak ulał, mocowania fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę tylko sensu takiego rzeźbienia, skoro można dostać rurę pasująca bez problemu praktycznie od ręki....

Jak nie widzisz sensu to jesteś szczęśliwym człowiekiem z mnóstwem wolnej gotówki na starocie... Ja kieruje strumień pieniędzy gdzie indziej więc muszę czasem porzezbic :)

 

Wysłano z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...