Skocz do zawartości

Wyciek płynu chłodzącego GF8


noviq2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jadąc sobie spokojnie, nagle zaczęły wydobywać się z pod maski kłęby pary wodnej :/ Temperatura płynu zaczęła powoli rosnąć. Szybko na pobocze i patrzymy pod maskę.. A tam cieknie z pod intercoolera w okolicy turbo. Ciecz ścieka po Y-Pipe i dalej na blok silnika i natychmiast odparowuje tworząc dużą ilość pary. Pod IC słychać dosyć głośny syk. Pewnie pękł. Po odkręceniu korka od zbiorniczka płynu ciśnienie z układu schodzi i syk ustaje.

 

I tu moich kilka pytań.

Z kąd wziął się płyn chłodzący w IC? Spora ilość, leci ciurkiem... :/

IC jest także chłodzony przez płyn?  

A może turbo padło? Mam założone GReddy. Nie wiem jakie, będę musiał sprawdzić.

 

Jeszcze fotka miejsca wycieku:

post-18318-0-45303800-1421597847_thumb.jpg

 

Ktoś coś podpowie? Czy wymiana IC może wystarczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. :) 

 

Pękł przewód z lewej, patrząc na samochód stojąc przed nim. I to w taki sposób że sikał płynem do góry na IC, na szczęście przy samej obejmie więc odciąłem 2cm i jest git :) 

Przez jakiś kilometr i 2 minuty na parkingu wysikał 4 litry płynu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem , wygląda to bardzo widowiskowo :) zerkaj bo u mnie najpierw ten wąż , za miesiąc inny potem 3ci ,brałem to na luzie za starość (auto całkowicie cywilne) niestety pozniej okazało że węże były ok tylko padały bo nie wytrzymały nadmiernego ciśnienia , ktòre mi się wytworzył bo jakieś przedmuchy uszczelkowo/tulejowe ciśnienia do chłodzenia były - i po jakimś czasie miałem już sporo oleju w wodzie .Nie jest to norma u ciebie pewnie klasyczna usterka alecjakcsię zaczniecto powtarzać jak u mnie to nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...