Jump to content

Błąd P0244 Przeładowanie - wydech seryjny


Bombur

Recommended Posts

Siemanko!

Od jakiegos czasu walcze z problemem wyskakującego błędu p0244 Turbocharger Wastegate Solenoid A Range/Performance (High Input) . Rzecz dzieje sie w WRX 2.0T z 03 roku.

 

Objawy:

 

Od czasu do czasu przy wciśnięciu gazu w podłogę w okolicach odcinki odczuwam szarpnięcie i wyskakuje mi CEL po czym wszystko wraca do normy. Zczytałem błąd p0244 i troche nie wiem co z tym dalej zrobić. Wydech mam seryjny i nic nie jest modowane w tym zakresie. Co sprawdzić? Możliwe, że przetarł się wężyk podciśnienia lub solenoid padł? Ratujcie ;)

Edited by Bombur
Link to comment
Share on other sites

Przyczyn może być kilka,padający solenoid czy zacinający się westgate,przy nieszczelnościach na wężykach doładowanie raczej spada.

Przez net,to możemy tylko moralnie wspomagać,albo polecić jakiś warsztat.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie chodzi o wypunktowanie możliwych przyczyn, żebym wiedział przy czym pogrzebać. Solenoid przeczyścić brake cleanerem i założyć z powrotem czy da się to jeszcze jakoś sprawdzić?

Link to comment
Share on other sites

Przewiercony końcowy tłumik w paru miejscach na ściance gdzie jest końcówka moze mieć na to wpływ? Są to, ze 3 otwory o średnicy góra centymetra

Zdecydowanie może.Zwiększyła się swoboda przepływu spalin. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Może komuś się przyda. Problem z przeładowaniem rozwiązany. Poprzednik włożył restryktor o mniejszym otworze. Różnice są minimalne (0,9mm a 1,2mm) a różnica doładowania 0,96 a 1,2. Po założeniu 1,2mm doładowanie pięknie trzyma serie! 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...