Skocz do zawartości

Forek 2.5xt - jaki polecacie dobry klocek przód do seryjnej tarczy?


Lechoo

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zakupić klocki hamulcowe przód do Forestera 2.5XT SG r.prod 2006 (MY2007).

 

Tarcze mam oryginalne Subaru w b.dobrym/dobrym stanie. Jednocześnie chciałbym zwiększyć skuteczność hamowania, zdając sobie sprawę z tego, że ciężko to uczynić samymi klockami. Ale zapewne któreś są lepsze, inne gorsze ;). Jeżdżę 90/10 trasa/miasto. Trasa praktycznie tylko Waw-KrK. Miasto krótkie przebiegi. Obecne klocki (org. Subaru) zużyły się po 21tys. km. Interesuje mnie klocek na ww. warunki, którego nie muszę rozgrzewać, z lepszym niż seria initial breaking i czuciem pedału. Najważniejsze, żeby hamował lepiej niż klocek seria Subaru (przy seryjnych tarczach, przewodach i płynie). Akceptuję  przy tym ewent. szybsze zużycie tarcz i klocków oraz wyższą cenę.

 

W dobrym sklepie z południa Polski :) polecono mi:

1. HAWK Performance Ceramic

2. HAWK HP+

 

Co ewentualnie jeszcze polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym sklepie również mi polecono HPC ;) Dobry wybór. Lepsze niż seria, na zimno hamują,na gorąco również, nawet lepiej. W tej chwili mają przejechanie około 25kkm i zuzyly się w nie więcej niż 25-30% - tak na oko. No i są ciche, nigdy mi nie piszczały (tarcze zwykłe TRW).

Nie są najtańsze, ale jako lepsze zamienniki klocków OEM są bardzo dobre.

Jedynie trzeba uważać po przejechaniu przez głęboką wodę, najlepiej "wysuszyć" je przed kolejnymi użyciami.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Większość z Was sugeruje klocki "nie wyczynowe", więc musi być coś na rzeczy. Odpuszczam więc HP+ i Carbon Loraine'y.

Biorę więc ostatecznie pod uwagę Ferodo DS Performance i HAWK Performance Ceramic. Na razie 60:40 dla tych drugich :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (XT '06) również jeżdżą HP Ceramic z przodu (montowane w "firmie z południa polski" ;-) , jednocześnie były zmieniane tarcze i komplet z tyłu ... ale szczerze mówiąc drastycznej różnicy w stosunku do OEM nie odczułem (ale też zadnych testów nie prowadziłem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo HPC to moim zdaniem taki mały kompromis pomiędzy hamowaniem lepszym (nieco ;) ) niż seria, a przy tym cichym i skutecznym na zimno ;)

Chodzi mi po głowie wymiana na HP+ jak się te zużyją, ale z drugiej strony przy moim sposobie użytkowania samochodu nie bardzo widzę sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję Wam za wskazówki. Opinie są różne. Suma summarum, jeśli mam dać za klocek cirka ebałt 500-600zł i ryzykować poprawą skuteczności hamowania na granicy percepcji, lub co więcej dołożyć do tego tarcze za co najmniej tauzena żeby cokolwiek poczuć, to...

 

Po prostu zapadła decyzja o wymianie na nowe K-sporty lub dłubanka w Sączu z Brembo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Ferodo DS2500, zamontowałem na gładką tarcze brembo i jest dużo lepiej. 

 

Również myślałem o zaciskach, przewodach etc ale póki co sama tarcza i dobry klocek wysracza.

 

Pozdr


A dodam jeszcze że Kolega Cervellos ma bliźniaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A dodam jeszcze że Kolega Cervellos ma bliźniaka ;)

 

Hmmm... Z bliźniaków kojarzę w Warszawie dwie sztuki. Rejestracja WN z kremową skórą, często widuję w okolicach bazarku Racławicka i ogólnie na Mokotowie. I drugi identiko jak mój z dłubniętym wydechem, ale tablic nie pamiętam. Obydwa bez świnek. Którymś z dwóch powyższych jeździ długowłosa niewiasta, z którą kiedyś wymieniliśmy kiwkę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...