Skocz do zawartości

Forester XT MY 2013/2014 Comfort - pękające boczki z eko-skóry


jozef1972

Rekomendowane odpowiedzi

wcale mnie to nie dziwi.- pomiedzy forkiem a rav4 jest przepasc jezeli chodzi o wykonczenie wnetrza. Rozumiem ze porownujesz rav 4 2.2 z forkiem xt ? bo 2.0d czyli odpowiednik sbd mozna wyrwac za  110k pln.

Niestety nic z tym nie zrobimy. Subaru sa jakie sa :) P.S Coraz bardziej zaczyna mi sie podobac nowa rav4 ( jak tylko weszla na rynek jakos do mnie nie przemawiala) i podobno jej AWD nie jest wcale takie zle. Zreszta Subaru to czesciowo juz Toyota ( Toyota jest najwiekszym akcjonariuszem Fuji)...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ylko RAV ma 2.2 lita pojemności skokowej a Forestem niecałe 2.0
Mazda CX5 MY2015 ma jednak 2,5 litra pojemności, a w najbogatszej wersji kosztuje 150k PLN (moc silnika 192km). Wyposażenie CX5 Passion jest nawet bogatsze niż 'platinum' w Forku.

 

 

zresztą RAV kontra Forek XT to żaden dylemat przy wyborze ;)
Tu juz nie koniecznie, zwłaszcza jesli dla kogoś możliwości auta w lekkim terenie są nieistotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza jesli dla kogoś możliwości auta w lekkim terenie są nieistotne

 

jeśli możliwości w lekkim terenie są nieistotne tym bardziej powinien kierować się w stronę Forka XT

 

Mazda CX5 MY2015 ma jednak 2,5 litra pojemności, a w najbogatszej wersji kosztuje 150k PLN

 

jakby nie było pojemność ma wpływ na wysokość akcyzy, która jest częścią składowa ceny na polskim rynku gdyby ten sam samochód miał mniejszy silnik 'łapałby się' na znacznie niższą akcyzę

czym innym jest natomiast polityka cenowa importera co do ustalania cen, które mogą się zmieniać pod wpływem wielu czynników

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jakby nie było pojemność ma wpływ na wysokość akcyzy, która jest częścią składowa ceny na polskim rynku
Chodziło o to że FXT platinum (akcyza 3,1%) kosztuje obecnie około 154 k PLN zaś CX5 Passion 150k PLN jednocześnie przy wyższej akcyzie 18,6%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ylko RAV ma 2.2 lita pojemności skokowej a Forestem niecałe 2.0
Mazda CX5 MY2015 ma jednak 2,5 litra pojemności, a w najbogatszej wersji kosztuje 150k PLN (moc silnika 192km). Wyposażenie CX5 Passion jest nawet bogatsze niż 'platinum' w Forku.

 

 

Dla ścisłości to Mazda na silnik diesla 2.2 litra. Zresztą większość japończyków przeszła na taką pojemność w większych dieslach (Mitsu, Mazda, Toyota) - coś za tym pewnie się kryje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...  Zreszta Subaru to czesciowo juz Toyota ( Toyota jest najwiekszym akcjonariuszem Fuji)...

Zależy jak to rozumieć - jeśli chodzi o największy pakiet udziałów w jedych "rękach" - to tak, TOYOTA ma najwięcej udziałów.

Jeśli patrzeć na te udziały po kątem % - to 16,48% nie wydaje się wielkością pozwalającą na mówienie że SUBARU to już prawie TOYOTA ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem ze subaru to prawie ( twoja nadinterpretacja) toyota tylko ze to czesciowo toyota a to rożnica-sam zreszta zacytowales:) Koncerny sie lacza wypuszczaja wspolne auta: patrz subaru brz , dzieka sie swoimi technologiami : patrz wtrysk toyoty w silniku 2.0 dit i napewno pewne podzespoly sa takie same w obu markach, o ktorych nie wiemy.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie wydaje się wielkością pozwalającą na mówienie że SUBARU to już prawie TOYOTA ...

 

 

nie napisalem ze subaru to prawie ( twoja nadinterpretacja) toyota

Cóż, Subaru BRZ to nie tylko prawie ale niemalże Toyota, czy może w drugą stronę Toyota GT86 to niemalże Subaru, a w zasadzie te auta są identyczne. W Top Gear mieli problem ze znalezieniem 10 różnic (poza znaczkiem i oznaczeniem modeli offcourse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się cieszę że nie każdy kogo stać kupuje subaru, ponieważ nie o to chodzi w tej marce

bez przesady nie dorabiajmy sobie jakiejs smiesznej ideologii do marki Subaru. Subaru kupilem bo:

1) chcialem miec auto japonskie

2) auto slynace z bezawaryjnosci

3) z niezlym napedem awd

4) posiadajace najlepszy stosunek ceny do oferowanej jakosci

 

Jak pierwsze 3 punkty sa spelnione tak 4 niedkonca.  Materialy uzyte do wykonczenia wnetrza jak  i miekki lakier ( to akurat jest bolaczka wszystkich nowych aut przez ekologiczne lakiery) sa slabej jakosci. Mimo to z auta jestem bardzo zadowolony. Niestety nie znalazlem zadnego innego auta spelniajacego wszystkie wyzej wyminienone kryteria ( dolaczane tylkne kola w Hondzie Toyocie czy Mazdzie to nie AWD). Np. gdyby na naszym rynku oferowano Honde w Suvie  z genialnym SH-AWD ( jest tylko Legend) nie zastanawialbym sie ani chwili nad jej zakupem zamiast Subaru, poniewaz pomiedzy tymi markami jest przepasc jezeli chodzi o wykonczenie wnetrza

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w starszym Forku (MY05) też tak miałem i mam. Miałem ponieważ wymieniłem u tapicera ten kawałek "ekoskóry", ale widzę że po dwóch latach znów zaczyna się to samo. I tylko od strony kierowcy. Jedyne rozwiązanie jakie widzę to wymienić te kawałki na prawdziwą skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wracając do meritum wątku - właśnie dostałem info od dealera, iż SIP uznał tę wadę i skierował sprawę do naprawy gwarancyjnej....

 

Całe szczęście, iż tak to się skończyło - chociaż tym SIP pokazuje że Subaru dba o zadowolenie Klienta

 

Aczkolwiek gdyby boczki fotela od początku zrobili solidne - to zadowolenie kupującego byłoby jeszcze większe :P

 

A jeszcze bardziej byłaby radocha - gdyby do FXT wkładali fotele adekwatne do tej wersji

- czyli bardziej kubełkowe i niżej osadzone... wtedy byłby raj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SIP uznał tę wadę i skierował sprawę do naprawy gwarancyjnej.... Całe szczęście, iż tak to się skończyło - chociaż tym SIP pokazuje że Subaru dba o zadowolenie Klienta
Uważam, że nie było tu jakichkolwiek wątpliwości. Dobrze by było, gdyby jednak boczki wykonano z prawdziwej skóry, ponieważ problem wróci. Na Twoim miejscu poprosiłbym o to, nawet gdybyś miał pokryć różnicę w cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...