Skocz do zawartości

Wycierający sie lakier tylnej klapy


radiolog

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas rocznego przeglądu karoserii ( gwarancyjny) Forka z 2012 roku dostałem info, że uszczelka tylnej klapy powoduje wycieranie lakieru tylnej klapy, pytanie czy to olać, czy jednak się zetrze całkiem za kolejne 2 lata i zacznie klapa rdzewieć?

Jeżeli nie olewać to zgodnie z  sugestią pojechać do firmy i okleić klapę tylną od środka folią, czy może jakieś inne rozwiązanie?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rocznego przeglądu karoserii ( gwarancyjny) Forka z 2012 roku dostałem info, że uszczelka tylnej klapy powoduje wycieranie lakieru tylnej klapy, pytanie czy to olać, czy jednak się zetrze całkiem za kolejne 2 lata i zacznie klapa rdzewieć?

Jeżeli nie olewać to zgodnie z  sugestią pojechać do firmy i okleić klapę tylną od środka folią, czy może jakieś inne rozwiązanie?

Dzięki

Nie olewaj tego. Skoro ma tendencje do tarcia to się w końcu przetrze i będzie rdza. Auto jest na gwarancji więc ASO powinno się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sami powinni mi to poprawić i wymienić? Dziwne niby to podwórko dyrekcji.....a dostałem wyraźną instrukcję, że mam sobie nakleić folię, może jednak tego gwarancja nie obejmuje?

Edytowane przez radiolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a dostałem wyraźną instrukcję, że mam sobie nakleić folię, może jednak tego gwarancja nie obejmuje?

jak to nie obejmuje. Auto ma wade - albo klapa albo uszczelka jest zle zamontowana. W wyniku wady fabrycznej powstalo uszkodzenie powloki lakierniczej. no chyba ze sam nozykiem sobie uszkodziles lakier i teraz chcesz wyludzic bezplatna naprawde  :) .  Napisz jakie ASO tak Ci doradzilo -  tak aby uzykownicy mogli je omijac szerokim lukiem. Niestety niektore ASO (jak widac rowniez Subaru) najchetniej to robilyby tylko przeglady okresowe,zmienialy olej i braly chore sumy $$. Jak juz jest powazniejszy problem to jak widac umywaja rece. Napisz w dziale: pytania do dyrekcji lub pytania do dzialu techniczego - z opisem problemu i nazwa ASO ktore odmawia naprawy gwarancyjnej byc moze dyrekcja pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zmatowienie kakieru w miejscu przylegania uszczelki, jeszcze go nie zdarło, ale ponoć klapa chodzi i w koćcu go zedrze, dostałem info,że mam silikonować uszczelkę,albo nakleić folię ochronną, moze wada jest wtedy jak wylezie podkład albo rdza. ASO w Krakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...