Jump to content

Problemy z przepływka - macie jakis sposób

coocer
 Share

Recommended Posts

Hej,

SI GF '98 prawdopodobnie z 2,2 (tego nikt nie wie bo oznaczenia silnika sa wytarte)

Po raz kolejny mam problem z przepływomierzem. po roku od kupna używki problem powrócił. auto szarpie do 3 tyś, potrafi nawet mieć nawet strzał w cylindrze. Powyżej 3 tyś jest przyzwoicie (dziś sie rozpędziłem do 200 :evil2:)

Czy są na to jakieś patenty, obejścia albo diagnoza?

Dzięki, Maciek

Akurat miałem stara i jest nieznaczna poprawa wiec pewnie z nowa było by lepiej. Patrzylem do środka wg instrukcji ale moje luty wyglądają poprawnie.

Edited by coocer

Miałem podobny problem, tylko u mnie po dłuższej jeździe na takich samych obrotach wywalało błąd lambdy. Okazało się, że miałem dziurę w rurze dolotowej do turbo. Wymieniłem i problem znikł. Teraz ponownie mi się to zrobiło i do wymiany mam cewkę zapłonową bo padła po wymianie kabli. Przy okazji wymienię też świece. 

Miałem podobny problem, tylko u mnie po dłuższej jeździe na takich samych obrotach wywalało błąd lambdy. Okazało się, że miałem dziurę w rurze dolotowej do turbo. Wymieniłem i problem znikł. Teraz ponownie mi się to zrobiło i do wymiany mam cewkę zapłonową bo padła po wymianie kabli. Przy okazji wymienię też świece. 

jaki dokładnie był bład zbyt bogata mieszanka ?

kurde bo mam podobnie ze wywalało bład z przepływem powietrza i sonde. wymieniłem przepływke i teraz wywala sonde (zbyt bogata miesanka ) czasem samo gasnie  ale po jakims czasie znów zapala check .. i bład zawsze zbyt bogata mieszanka .

Moze kable swiec maja przebicie ? Ja taki objaw mialem po wymianie kabli ustalo

Kable wymieniane mniej niż rok temu.

U mnie były złe odczyty z przepływki i check się nie zapalał. Tak jak napisał szczur75, podłączyć komputer, zlogować i zinterpretować.

Są jakieś opcje żeby do obd1 podpisać laptop lub tablet?

Moze kable swiec maja przebicie ? Ja taki objaw mialem po wymianie kabli ustalo

Kable wymieniane mniej niż rok temu.

U mnie były złe odczyty z przepływki i check się nie zapalał. Tak jak napisał szczur75, podłączyć komputer, zlogować i zinterpretować.

Są jakieś opcje żeby do obd1 podpisać laptop lub tablet?

Pewnie tak, ale nie znam szczegółów.., u mnie było obd2.

Edited by vince_snd

Przeplywka zmieniona, nieznaczna poprawa jest ale nadal szarpie. Nadal czasem pojawia się wystrzał jak by mieszanki niedopalal przy bucie na obrotach do 3 tys. Co następne sprawdzić? Kable? Cewka? Wezyki?

• 3 weeks later...