Skocz do zawartości

Legacy two-door Coupe


Michal Siewior

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu byłem na wykładzie Petera Stevensa przy okazji Prage design week (autor nadwozia McLarena F1 , faceliftingu Lotusa Esprit -oryginał Bertone itd itd). Peter wspominał jak paskudny jest przemysł motoryzacyjny, jednak o Subaru jako pracodawcy wyrażał się najcieplej. Mając w pamięci jego powiązania z Subaru chciałem sprawdzić czy przypadkiem nie był współautorem Legacy (4), które jest moim ulubionym modelem marki. Na stronie  http://www.peterstevensdesign.co.uk ku mojemu zaskoczeniu znalazłem bardzo ciekawy concept Legacy w wersji 2 drzwiowej. 

post-20136-0-26272600-1421278596_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że tył - linia klapy bagażnika jak by zachowana z sedana i prawdopodobnie przód, ale jakoś nie do końca trafia do mnie to auto. 

Owszem ładne nie obraził bym się na takiego subarka :)

Auta Japońskie zawsze wyróżniały się stylistyką - nie były tak "europejsko" poprawne, może bym coś pokombinował żeby linia dachu nie była tak typową łezką..

 

btw. nie wiedziałem że Impreza WRX-Sti była jego projektu - przyznaję piękne auto z charakterem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wyobrażałem współczesną wariację na temat... Hondy Legend Coupe. Gdyby Subaru wypuściło takie powściągliwe wizualnie (czyli bardzo ładne, ale nie krzykliwe) gran turismo z S-AWD i H6 turbo byłbym skłonny poważnie rozważyć powrót do marki :) wielka szkoda, że na rynku nie ma już miejsca na takie samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutek tym bardziej mnie ogarnia ze na rynku już nie będzie takich aut jak monde st220, legacy h6 itd, tylko Niemcy zostają przy niedużych limuzynach z dużym silnikiem. Wracając do wersji 2 drzwiowej wersja produkcyjna musiała by mieć identyczna linie słupka A i C - zaprojektowanie tych elementów jest zbyt kosztowne wiec musiało by być przejęte z limuzyny. Peter Stevens  chyba robił faceliting Imprezy - pamiętam ze gdy weszła wersja z okrągłymi światłami nie wygrała mego serca, nie wiem czy to nowy model czy tylko facelift. Wracając do hondy - jak najbardziej na tak... gdyby byla tylko lub 4 napędowa. Napęd na 4 koła jest głównym powodem dlaczego chce Legacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...