Skocz do zawartości

Tylny łącznik korektora ksenonów: Forek SH


Luke Skywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze!

 

Złamał się był łącznik tylnego korektora świateł w moim Forku, nowy osobno nie jest dostępny, więc zrobię sobie sam... :huh:  I tu mała prośba: może ma ktoś z Was luzem (nawet uszkodzony) i mógłby mi go bardzo zgrubnie zwymiarować? Najważniejszy wymiar to rozstaw osi obu gniazd kulistych, reszta chyba mniej istotna, bo wokół niego dużo miejsca.

 

Przykręcony do dźwigienek śrubami M5?...

 

Dźwięczny będę za pomoc!

Zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cybel: dzięki, cenna informacja.

@Arek_W: ja to wiem, po prostu wykonując ten element samodzielnie próbuję odwzorować wymiary oryginalnego. Nie wiem, jaki zapas skoku na plus / minus ma potencjometr, tym samym zbytnia pomyłka w doborze długości łącznika może go uszkodzić...

 

A na koniec dnia: chociaż patent u Carfita jest i tak o niebo tańszy niż kompletny korektor, to zrobienie tego we własnym zakresie jest absolutnie groszową sprawą.

 

Zatem jakby ktoś miał możliwość pomiaru pi razy oko, odwdzięczę się pomukiem :)

 

Zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamał się był łącznik tylnego korektora świateł w moim Forku,

 

Co to za bełkot?

 

Wałkowane było na forum milion razy, że żadne chałupnictwo w grę nie wchodzi. Jedynie co działa to nówka z ASO za 400 zł, bo podejrzewam, że chodzi o mechanizm do samo poziomowania świateł i uszkodzony tylny czujnik?

Edytowane przez rafforester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Złamał się był łącznik tylnego korektora świateł w moim Forku,

 

Co to za bełkot?

 

Wałkowane było na forum milion razy, że żadne chałupnictwo w grę nie wchodzi. Jedynie co działa to nówka z ASO za 400 zł, bo podejrzewam, że chodzi o mechanizm do samo poziomowania świateł i uszkodzony tylny czujnik?

 

Czołem :)

Nie bełkot, tylko czas zaprzeszły. A "samo poziomowanie" nie wystarczy ;)

Czujnik NIE JEST uszkodzony, dlatego zamierzam wymienić sam łącznik... - wałkowane było - jak sam zauważyłeś - wiele razy.

 

Zdrówka :)

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pękło gniazdo przegubu kulowego. Nie zmierzyłem, bo zabezpieczyłem go prowizorycznie trytkami żeby działał i został w samochodzie... Kupiłem dwa małe przeguby kulowe na alledrogo, połączę je śrubą bez łba, do tego przeciwnakrętki żeby ustalić wymiar i tyle. Prawdę mówiąc, nie planowałem zabezpieczenia przegubów, ale pomyślę.

 

Przykładowe przeguby: http://allegro.pl/przegub-katowy-kulowy-din-71802-c8-m5-i4980045698.html

 

Dzięki za pomoc z wymiarem! :)

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...