Skocz do zawartości

Parametry konstrukcyjne pojazdu Impreza Type RA V-Limited '99


przemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nabylem w JP powyzszy samochod i szykuje sie wlasnie do wysylania wniosku o odstepstwo od warunkow technicznych (krotki VIN).

W zalacznikach do wniosku jest nastepujacy punkt:

 

"oryginał lub poświadczona notarialnie za zgodność z oryginałem kserokopia oświadczenia producenta, lub opinii rzeczoznawcy samochodowego z listy rzeczoznawców samochodowych ministra właściwego do spraw transportu w zakresie określenia parametrów konstrukcyjnych pojazdu ***;"

 

Czy jest mozliwosc uzyskania takich informacji od SIP, czy szybciej bedzie z rzeczoznawca?

 

VIN: GC8-082235

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ja czegoś takiego nie przerabiałem ze swoim JDM....

wydaje mi sie że takich wymagań nie było...2 lata temu

ale ja sie nie podjąłem takiego wyzwania ( ścieżka zdrowia po Ministerstwie Infrastruktury ) i agencja celna która robiła akcyzę wypełniła druk do MI

ale ani SIP ani rzeczoznawca w to nie był zaangażowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to ja nie wiem ale taki dostalem wniosek i takie zalaczniki mam przedstawic.... a w mojej agencji mieli problem z wklepaniem VINu wiec jakos o druk do ministerstwa bym ich nie podejrzewal...

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Obawiam się, że nie do końca wiem o co chodzi.

Mieliśmy juz przypadek potwierdzania konkrentych elementów pojazdu ( np. układu hamulocwego ).

Natomiast jak potwierdzić zgodność czegoś, czego się nie zna ?

Na jakiej podstawie mają być określone te parametry techniczne ( japońskie COC ? coś innego ?)

Jakie to są parametry ?

 

W naszym ( = europejskim ) systemie samochody z krótkim VIB nie są obecne, więc na tej tylko podstawie parametrów nie jesteśmy w stanie określić.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje chodzi o masy.

Na moim Certyfikacie Eksportu widnieja nastepujace wartosci:

 

Weight (Masa) : 1260kg

G/Weight (Maksymalna masa brutto): 1535kg (to jest dziwne, bo to nijak nie jest 5 osob + bagaze)

Maxim. Carry (Pewnie maksymalna masa przyczepy): nie podane

FF Weight (Pewnie nacisk na przednia os): 760kg

FR Weight: nie podano

RF Weight: nie podano

RR Weight: (nacisk na tylna os?): 500kg

 

W Ministerstwie najpewniej chodzi im o parametry, ktore wpisuje sie do dowodu tj.

- masa wlasna

- maksymalna masa calkowita

- dopuszczalna masa calkowita pojazdu/zespolu pojazdow

- maksymalna masa calkowita przyczepy z hamulcem/bez hamulca

i pewnie te, ktore zazwyczaj wystepuja na tabliczce znamionowej, a tam chyba jeszcze jest:

- dopuszczalny nacisk na przednia os

- dopuszczalny nacisk na tylna os

 

Powyzsze parametry sa mi potrzebne. Pytanie czy istnieje mozliwosc uzyskania ich od SIP?

Edytowane przez przemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Czyli nic sie nie dowiem?

Czasem poszukiwanie odpowiedzi ... troche trwa.

Tak jak wspomniałem SIP nie ma danych do krótkich VIN

Ergo - możemy jak najbardziej potwierdzić dane z japońskiego COC oraz niektóre elementy czysto techniczne ( jak wlasnie hamulce itp ).

Co do dopuszczalnej masy przyczepy itp. niestety nie możemy się wypowiedzieć.

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemu mam ten sam problem , prawie to samo autko tylko VI limited 99 z grudnia, a słyszałeś o tym ze od połowy roku mają angoli rejestrować? Nas to nie ratuje jdm to nie Europa ale może będzie wtedy jakaś furtka, zobacz tutaj RHD Polska nie wiem czy to znasz takie stowarzyszenie powstało pomagają takim jak my poradzili mi tam ze jeśli mają rejestrować te angliki to może być teraz trudno dostać te odstępstwo, ale ja jeszcze nie próbowałem badam teren i przerabiam pierdołki w stylu lampy itd

Pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ale może przejdzie bez tego, ewentualnie będziesz musiał jakoś uzupełnić. Ale najlepiej sie dopytać telefonicznie, i nie czekać na kontakt bo może trochę zejść. Mam gdzieś numer jakby co. Mi zaprzyjaźniona stacja na podstawie krotkiego Vin-u i tabliczki uzupełniła wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...