Skocz do zawartości

Stuki z zawieszenia podczas skręcania


sc00by

Rekomendowane odpowiedzi

witam

piszę ponieważ nie wiem co i gdzie mam szukać a chodzi o stuki przy skręcie np na skrzyżowaniu w lweo czy w prawo, kiedy jest komplet pasażerów stuki są nawet przy delikatniejszym skręcie. Problem w tym że byłem w dwóch serwisach jeden niby zajmuje się tylko subaru, a drugi to ogólny ale maja dobry sprzęt do robienia przeglądów a więc tę wytrząsarkę, itp...  koleś z breszką wbił się pod auto opukał i ponaginał każde łączenie i nic, w obydwu stwierdzili że zawieszenie jest jak najbardziej OK żadnych luzów itp... więc co to może być ?

Edytowane przez sc00by
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj pod Tesco no dużym parkingu i próbowałem na skreconych do przodu, do tylu, szybciej wolniej i nic, dopiero puka pod dużym obciążeniem jak np skrzyżowaniu ostro skręcam lewo czy prawo, żeby zdążyć b S zielonym. Lub kiedy auto jest mocno załadowanie 4 osoby to przy wolniejsze jeździe tez... Czy jakiś dobry mechanika może sprawdzić czy to wiskoza bez rozbierania połowy auta?

 

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiskoza się będzie odzywała przy prędkościach i manewrach parkingowych niezależnie od obciążenia,czasem będzie głośniej na zimno,po rozgrzaniu może być cisza.

U Ciebie niech dobrze sprawdzą łączniki staba i jego mocowania,jeśli luzy są małe,to po podniesieniu auta na podnośniku mogą być mało wyczuwalne,uwidocznią się i zyskają "fonię" właśnie pod obciążeniem.

Istnieje też możliwość pracy sprężyny na mocowaniach,może się obracać pod wpływem obciążeń i stąd stuki przy małych prędkościach i dużym skręcie kół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzebuje temat, ostatnio zauważyłem, że przy szybszym, prawym zakręcie z tyłu (tak mi się wydaje) dochodzą do mych uszu dziwne stuki. Dzieje się tak również przy jeździe prosto na mini nierównościach, bo znowuż przy wolnym pokonywaniu wybojów przy dojeździe, np.: nad rzeczkę na rybki  :D  już tego nie słyszę. Ktoś mi podpowie co to może być zanim obadam to organoleptycznie od spodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...