Skocz do zawartości

Bagnet skrzyni biegów? Legacy V


lo8o

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie oleju silnikowego zlokalizowałem głęboko obok silnika mały bagnecik. Okazało się, że stan oleju jest poniżej minimum (zdjęcie- https://drive.google.com/file/d/0B5-HCXzaPrWLa2JqV1VrY2UwTG8/view?usp=sharing ) Od czego ten bagnecik jest i czy powinienem jak najszybciej uzupełnić olej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolać i po problemie mały lejek załatwi sprawę tylko dolewaj powoli żeby nie przelać ;)

To użyje rurki silikonowej kupowanej na metry w LM czy innej Casto. Dołoży strzykawkę "100" z dowolnej apteki i pobawi się w pijawkę... :)

Czym grozi przelanie w skrzyni - uszkodzeniem uszczelniaczy, czym jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dolać i po problemie mały lejek załatwi sprawę tylko dolewaj powoli żeby nie przelać ;)

To użyje rurki silikonowej kupowanej na metry w LM czy innej Casto. Dołoży strzykawkę "100" z dowolnej apteki i pobawi się w pijawkę... :)

Czym grozi przelanie w skrzyni - uszkodzeniem uszczelniaczy, czym jeszcze?

 

Poza rozszczelnieniem nic się nie stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dolać i po problemie mały lejek załatwi sprawę tylko dolewaj powoli żeby nie przelać ;)

To użyje rurki silikonowej kupowanej na metry w LM czy innej Casto. Dołoży strzykawkę "100" z dowolnej apteki i pobawi się w pijawkę... :)

Czym grozi przelanie w skrzyni - uszkodzeniem uszczelniaczy, czym jeszcze?

 

Poza rozszczelnieniem nic się nie stanie :)

 

To dopowiedzmy jeszcze, że jak uszkodzeniem uszczelniaczy to i wszystkimi tego konsekwencjami, łącznie z zatarciem skrzyni, bo oleum zostawimy po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam dolać olej, to jaki? Nie wiem jakiego producenta jest już wlany, czy można mieszać olej różnych producentów, którędy ewentualnie wlać olej?(przez otwór bagneta?) Oraz czy z moim poziomem oleju mogę kontynuować jazdę (poziom sprawdzany na zimno )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam dolać olej, to jaki? Nie wiem jakiego producenta jest już wlany, czy można mieszać olej różnych producentów, którędy ewentualnie wlać olej?(przez otwór bagneta?) Oraz czy z moim poziomem oleju mogę kontynuować jazdę (poziom sprawdzany na zimno )

Np. taki MOTUL GEAR 300 75W-90 1L Dolej 1/2 litra i przejedź się kilka kilometrów. Po powrocie poczekaj godzinę i sprawdź poziom. Albo dolejesz, albo będziesz miał zapas. Z własnego doświadczenia wiem, że między znacznikami min i max wchodzi 1 litr, przy czym u mnie pojemność całej skrzyni to 4 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak to się ma do mieszania olejów różnych marek ale tych samych parametrów?  Czy wlewać przez otwór bagnetu? 

Wlewasz przez otwór bagnetu. Kup sobie metr przezroczystego silikonowego przewodu o średnicy wewnętrznej 1cm w LM za 6 zł, do tego lejek za 2zł. Jeden koniec przewodu w otwór po wyjętym bagnecie, drugi albo zakończ lejkiem, albo załóż na lejek butelki Motula. Oleje się bardzo dobrze zmieszają. Jak będziesz miał okazję, poszukaj wycieków ze skrzyni. Mogła być zalana małą ilością, a mogą być jakieś wycieki. Powodzenia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...