Skocz do zawartości

Doposażanie w tempomat SF


vielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

nosze się z zamiarem doposażenia auta w tempomat, bo to jest rzecz która mnie najbardziej irytuje podczas podróży moim Forciem.

Przekopałem się już przez tematy na tym forum oraz na anglojęzycznych forach. Mam jednak dość duży mętlik - być może ktoś z Was wyprowadzi mnie na prostą za co z góry dziękuję.

 

W tym temacie (http://www.rs25.com/forums/f105/t113764-diy-cruise-control-install-98-rs.html) znalazłem listę potrzebnych rzeczy

W tym (http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/cruise-control-installation-53556/) informację, że bez zmiany kostki hamulca na 4 piny nie będzie działać

Na opposedforces.com studiuję nr części i ew. położenie.

 

I tu pojawia się kilka problemów:

1. dlaczego w katalogu występuje ta sama część (87012FC080) w 2 róznych wersjach. Mianowicie jest wersja sterowana ciśnieniem z przewodu i jest wersja elektryczna (wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli walę banialuki)

2. jak mogę sprawdzić, czy mam wiązkę do podłączenia całości. Jeżeli nie mam to po czym ją poznać aby wziąć z innego auta/dawcy

3. czy trzeba dokładać coś jeszcze poza elementami wymienionymi na 1 stronie, czyli:

- sterownik

- silniczek i linkę

- czujnik pedału stop (4 pin)

- włącznik na deskę rozdzielczą

- wiązka w kierownicy do wajchy
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam forka s-turbo z tempomatem ( takiego kupiłem), jeżeli będziesz w pobliżu, zapraszam do Kwidzyna, udostępnię samochód do zbadania.

P.S. Nie pytaj jak to jest zrobione, nie mam pojęcia, ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Forka SF z 2002.

Instalacja pod tempomat jest.

Kostka do włącznika (chyba brązowa), dodatkowa kostka przy pedałach (chyba niebieska)

Pod pulpitem, w okolicach kierownicy też wiszą luźne kostki. Kilka kabli, spietych pod maską w okolicy podszybia.

Uchwyt na dodatkową linkę przy przepustnicy.

Też mnie trochę korci doposazyc autko w tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam forka s-turbo z tempomatem ( takiego kupiłem), jeżeli będziesz w pobliżu, zapraszam do Kwidzyna, udostępnię samochód do zbadania.

P.S. Nie pytaj jak to jest zrobione, nie mam pojęcia, ale działa.

Ok, dzieki za propozycje. Bywam w Kwidzynie w okolicach kwietnia to bardzo chetnie sie odezwe. Moze wymienimy sie telefonami na PW?

 

Sent from my GT-P7500 using Forum Fiend v1.3.

Mam Forka SF z 2002.

Instalacja pod tempomat jest.

Kostka do włącznika (chyba brązowa), dodatkowa kostka przy pedałach (chyba niebieska)

Pod pulpitem, w okolicach kierownicy też wiszą luźne kostki. Kilka kabli, spietych pod maską w okolicy podszybia.

Uchwyt na dodatkową linkę przy przepustnicy.

Też mnie trochę korci doposazyc autko w tempomat.

To dobra wiadomosc. Jak wroci autko z warsztatu (hak i turbo) to posprawdzam. dzieki

 

Sent from my GT-P7500 using Forum Fiend v1.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...