Skocz do zawartości

Korek spustowy misy olejowej Legacy V Diesel


lo8o

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wymienić olej w silniku i po ściągnięciu plastikowych spodnich pokryw ukazał mi się korek z dziwnym gwiazdkowym gniazdem, coś na zasadzie imbusa. Niestety korek tak mocno siedzi, że podczas próby odkręcenia zerwałem `ząbki`. Teraz ratuje mnie tylko przyspawanie nakrętki i dalsze próby odkręcenia korka. Teraz problem w tym jaki korek mam kupić, bo nie łatwo zdobyć oryginalny. Czy ktoś może wie jaki jest skok gwintu, wymiary owego korka aby można było dopasować zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wymienić olej w silniku i po ściągnięciu plastikowych spodnich pokryw ukazał mi się korek z dziwnym gwiazdkowym gniazdem, coś na zasadzie imbusa. Niestety korek tak mocno siedzi, że podczas próby odkręcenia zerwałem `ząbki`. Teraz ratuje mnie tylko przyspawanie nakrętki i dalsze próby odkręcenia korka. Teraz problem w tym jaki korek mam kupić, bo nie łatwo zdobyć oryginalny. Czy ktoś może wie jaki jest skok gwintu, wymiary owego korka aby można było dopasować zamiennik?

A nie dobierasz się czasem do korka w skrzyni biegów kluczem Torx T70? Korek spustowy miski olejowej silnika jest zwykłym szeciokątem, nie pamiętam 17,19?

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieszczam zdjęcie jakie przed chwila zrobilem [toszke niewyraźne]

https://drive.google.com/file/d/0B5-HCXzaPrWLbExKUDdaUkVlQ00/view?usp=sharing

Tak to jest zdecydowanie miska olejowa. Tam był wewnętrzny sześciokąt?

Korek ma oznaczenie 807020140 20x14 i powinien pasować korek o gwincie M20x1,5 i długości 14mm.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wewnętrzny ale nie imbus tylko taki gwiazdkowy, chyba torx

Czyli znowu pokombinowali w stosunku do wersji IV. U mnie w IV korek miski olejowej silnika jest zwyczajny, wystający z miski pod kątem, na klucz szesciokątny, a korek skrzyni biegów jest na klucz Torx T70 (zdjęcie przedstawił Owad). U ciebie korek jest schowany w misce (tak jak u mnie ten od skrzyni), bo istniałoby niebezpieczeństwo jego urwania, gdyby wystawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...