Skocz do zawartości

Zmiana foteli forester.


Premo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zmieniał fotele w foresterze MY09 z materialowych na skórzane? Chciałbym dowiedzieć sie jak jest ze sterowaniem fotela, wcześniej miałem manualne, a w nowym fotelu jest elektryczne. Bedzie to działać czy cos trzeba przerabiać, dorabiać, wiązki wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zmieniał fotele w foresterze MY09 z materialowych na skórzane? Chciałbym dowiedzieć sie jak jest ze sterowaniem fotela, wcześniej miałem manualne, a w nowym fotelu jest elektryczne. Bedzie to działać czy cos trzeba przerabiać, dorabiać, wiązki wtyczki?

Myślę, że w Foresterze będzie podobnie jak w Legacy. Wiązki i wtyczki poduszki, czujnika obecności pasażera i podgrzewania fotela są na miejscu. Brakuje wiązki i wtyczek do sterowania silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tylko chyba jednak bede musiał to rozebrać... Bo w tym moim elektryku są 3 wtyczki płaska biała, kremowa na 4 przewody i czarna do silniczków 2 przewody.

Zaglądam pod swoj fotel i są takie same 3 wtyczki podłączone... Czyżby wchodziło p&p ? :)

 

Nie zapeszać, nie zapeszać.... ;)

post-708-0-52417800-1420810015_thumb.jpg

post-708-0-31059400-1420810037_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tylko chyba jednak bede musiał to rozebrać... Bo w tym moim elektryku są 3 wtyczki płaska biała, kremowa na 4 przewody i czarna do silniczków 2 przewody.

Zaglądam pod swoj fotel i są takie same 3 wtyczki podłączone... Czyżby wchodziło p&p ? :)

 

Nie zapeszać, nie zapeszać.... ;)

Zółta 4 pionowa to AB19 ze schematu - poduszka boczna fotela (zaleca się odłączyć aku na czas zabaw z żółtymi kabelkami) :)

Biała 4 pinowa kwadratowa to R41 - mata grzewcza fotela

Biała 4 pinowa płaska to R108 - czujnik zapiętych pasów bezpieczeństwa

Czarna 2 pinowa to R110 - sterowanie elektryczne foteli

Ze zdjęć wynika, że do docelowego musisz przełożyć poduszkę z dawcy i dorobić/znaleźć wtyczkę R110 lub pociągnąć plus z 10 pinu wtyczki B99, a masę z dowolnego miejsca. Masa na pin pierwszy, a (+) na drugi, trzymając za kabelki i patrząc na wtyczkę od przodu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro chce to rozebrać i porównać jak to wyglada... Ale mówisz, że nie zadziała jak wepnę te same wtyczki?

Pewnie, że zadziała. Masz obecnie sterowanie fotelami elektryczne, a tylko chcesz zmienic tapicerkę, czy masz całkowicie manualny fotel?

Jeżeli ten pierwszy przypadek, to masz wymianę plug & play. Jeżeli ten drugi, to musisz dołożyć zasilanie do silniczków. Reszta (pasy,grzanie,poduszka) zostaje taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam manualne :(

Kurde wiedziałem że pewnie trzeba bedzie dołożyć zasilanie ale jak zajrzałem pod fotel i na ten nowy i zobaczyłem że są tylko 3 takie same wtyczki to zamarzylem sobie że tylko wepnę te co mam i bedzie gucio... A tu trzeba bedzie cos dokładać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam manualne :(

Kurde wiedziałem że pewnie trzeba bedzie dołożyć zasilanie ale jak zajrzałem pod fotel i na ten nowy i zobaczyłem że są tylko 3 takie same wtyczki to zamarzylem sobie że tylko wepnę te co mam i bedzie gucio... A tu trzeba bedzie cos dokładać :(

Nie ma tak dobrze. Za to satysfakcja z własnoręcznie wykonanego moda będzie spora. W tym przypadku stopień trudności określiłbym na 1 w pięciostopniowej skali, gdzie 5 oznacza najtrudniej. :)

Już masz gotową odpowiedź, co masz zrobić. Pewien problem może nastręczać poprawne przełożenie poduszki, ale też dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożenie poduszki? W sensie gniazdka od poduszki tak?

WOJO serdecznie Ci dziękuje, a poczuł bym sie jeszcze lepiej jakbyś mi wysłał swoj numer telefonu i gdybym mógł jutro zadzwonić w razie problemów :)

Przełożenie poduszki z Twojego fotela, do fotela, który kupiłeś. Na pierwszym zdjęciu po lewej stronie widać białą spinkę mocowania żółtej wtyczki poduszki powietrznej, która to poduszka została zapewne wymontowana przez sprzedawcę w celu oddzielnej odsprzedaży... Więc jak będziesz miał oba fotele wyjęte, to po zdjęciu wierzchniej warstwy tapicerki ukaże Ci się miejsce na poduszkę w nowym i poduszka w starym fotelu.

Numer telefonu powiadasz...

To powinno Ci pomóc bardziej niż telefon do mnie. :)

DISASSEMBLY.pdf

ASSEMBLY.pdf

Edytowane przez WOJO
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie WOJO dziękuje, wszystko było dokładnie tak jak napisałeś, oczywiście menda poduchy wyjął z foteli, ale podmianka nie była trudna. Ja nie znam sie na elektryce i przyznam że był problem z zasilaniem fotela, nawet przeszło mi przez myśl żeby zrobic drut roku i puścić kabelek i wtyczkę do gniazda zapalniczki :D

Ale posiedzialem, pomyślałem i udało sie :) poduchy nie świecą, grzanie dupy działa, elektryka działa :)

 

Wiszę Ci flaszkę, zamawiaj jaką lubisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie WOJO dziękuje, wszystko było dokładnie tak jak napisałeś, oczywiście menda poduchy wyjął z foteli, ale podmianka nie była trudna. Ja nie znam sie na elektryce i przyznam że był problem z zasilaniem fotela, nawet przeszło mi przez myśl żeby zrobic drut roku i puścić kabelek i wtyczkę do gniazda zapalniczki :D

Ale posiedzialem, pomyślałem i udało sie :) poduchy nie świecą, grzanie dupy działa, elektryka działa :)

 

Wiszę Ci flaszkę, zamawiaj jaką lubisz ;)

Wypij z przyjaciółmi za moje zdrowie. Cieszę się, że mogłem pomóc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak cos nie tak, na sucho wszystko działało ale jazda próbna i pyskuje nie zapięcie pasów, cos nie tak przy klamrze bo jak nią poruszam to na chwile jest spokój... Elektryka fotela też działa kapryśne, rozbieranko dziś od nowa ;)

Może klamra jest uszkodzona lub bardziej zużyta w dawcy. Masz swój sprawny komplet do podmiany w razie potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...