Skocz do zawartości

Wskaźnik temperatury silnika


grzesieksiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,proszę o podpowiedzi co jest nie tak. Forek 07 158 Bi Fuell. Temperatura na dworze spadła poniżej -5 stopni i chyba mam problem z dogrzaniem silnika. Wskazówka temperatury podnosi się delikatnie za pierwszą kreskę i max osiąga pole w połowie skali.Nadmuch z nawiewu ciepłego powietrza jest dosyć ciepły lecz szału nie ma. Powiedzcie czy coś jest nie tak i gdzie u was zatrzymuje się wskazówka temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka jest dlatego, że wskaźniki przestały być liniowo sterowane wprost z czujnika jakiś czas temu. Skoro sygnał idzie z kompa i wskazania nie są liniowe tylko zakresowe to wskaźnik jest bez sensu.

Do tego kontrolka jest tańsza, serwis i tak ma podgląd dokładnej temp. w kompie. No i obecnie mało kto potrafi wskazania interpretować.

Edytowane przez ozarek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat oczywiście sprawdzony?

Oczywiście jeszcze nie. Dlatego założyłem ten temat, żeby najpierw przekonać się czy  wskazówka temperatury dochodzące ledwo za pierwszą podziałkę, prawie do połowy skali to norma. W innych autach którymi jeździłem za normę miały wskazanie temperatury na 3/4 skali. Więc u mnie jest dobrze czy żle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasza, pewnie tez zależy i od konkretnego modelu. ja u siebie w lanosie sprawdzałem z odczytem przez OBD Wyszlo mi tak jak napisalem ale przy 70 faktycenie odchylenie jest

m i n i m a l n e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest. Nic nie psuj. w polowie skali wskazowka stoi w zakresie od 85 do prawie 100 czyli przy normalnej temperaturze.

Dziękuję za odpowiedź. Chyba u mnie jest grubo przed 100 stopni.Jak będzie mocno na minusie (na co się nie zanosi) to zasłonię po prostu trochę chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłoń chłodnicę. W końcu kto Ci zabroni? Twoja chłodnica, więc rób z nią co chcesz (szkoda, że nie jesteś z trójmiasta, mój brat zarobiłby parę zł na naprawie, bo w końcu układ padnie). Ale może w końcu sprawdź termostat. Kiedyś kupiłem Toledo z podobnym problemem. Wymiana termostatu (20 zł termostat 30 zł wymiana) zdziałała cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zasłoń chłodnicę. W końcu kto Ci zabroni? Twoja chłodnica, więc rób z nią co chcesz (szkoda, że nie jesteś z trójmiasta, mój brat zarobiłby parę zł na naprawie, bo w końcu układ padnie).

A możesz podać z jakiego powodu padnie ten układ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, podłączę się z pytaniem w temacie. Forester SG 2003 2.0 N/A. Jeżdżę nim od miesiąca i w zimowych (ale niezbyt zimnych) warunkach temperatura na wskaźniku trzyma się 1/3 skali i bodaj tylko raz na trasie (przy ok.10°C) dotarła do połowy skali. Czy tak ma być? :) Z lektury postów powyżej wnoszę, że wszystko OK?

 

post-4733-0-26929400-1452767853_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się z pytaniem w temacie. Forester SG 2003 2.0 N/A. Jeżdżę nim od miesiąca i w zimowych (ale niezbyt zimnych) warunkach temperatura na wskaźniku trzyma się 1/3 skali i bodaj tylko raz na trasie (przy ok.10°C) dotarła do połowy skali. Czy tak ma być? :) Z lektury postów powyżej wnoszę, że wszystko OK?

 

U mnie wskazówka temperatury dochodzi tylko milimetr wyżej niż Twoja na zdjęciu i nigdy nie widziałem, żeby pokazywała więcej. Nawet w korku w straszne upały. TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem wkleic fotkę mojego wskaźnika ale nie ma sensu ;) wskazówka sięga nieco wyżej niż u kolegi @@komór,

 

Zmieniłem właśnie termostat bo w starym (wiedziałem od poprzedniego właściciela) usunięty był ten bolec w otworku i był cały czas obieg przez te 2mm srednicy... myślałem, że to było przyczyną. Jednak po wymianie termostatu bez zmian. Czyli wskazówka nadal nie sięga połowy skali i nadmuch na max temp. trudno nazwać gorącym. Denerwujące szczególnie w zimie z rocznym dzieckiem na pokładzie...

Dodam, że podczas długiego podjazdu np na autostradzie, pod górkę wskaźnik potrafi czasami sięgnąć połowy skali.

Gdzie szukać przyczyny??

FORESTER 04  2.5 NA USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moim przypadku wygląda to tak, że wskazówka po rozgrzaniu zatrzymuje się prawie w połowie skali z tendencją do odchylenia się o około 1 mm w dół. Takie wskazania temperatury mam od momentu kupna przeze mnie w grudniu 2012. Z temperaturą nadmuchu jest tak że po rozgrzaniu silnika pierwsze uderzenie ciepła jest duże, później utrzymuje ustawioną temp. i jest ok. Jutro zrobię zdjątko i wkleję jeżeli jest taka potrzeba.

sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia będzie termostat i czujnik temperatury. W Lagunie miałem przypadłość podobną poi dopiero przy czwartym zakupionym (każdy działał przy innej temp.) termostacie zaczęło normalnie pokazywać. Po za tym poziom płynu, jego jakość - warto czasem zaglądnąć :)

 

W Citroenie pomogła wymiana czujnika temperatury bo wskaźnik temperatury nawet potrafił spadać w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...