Skocz do zawartości

zwiększone spalanie po wyjęciu akumulatora


czeslawhornet

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

ostatnio subaryna stała jakiś czas bez akumulatora (ok 10 dni).

po umieszczeniu go i przejechaniu pewnego dystansu stwierdziłem, że wskazówka poziomu paliwa znacznie szybciej zaczęła w szybkim tempie opadać (bardzo szybkim) - zużycie paliwa to szacunkowo 15l (może  więcej) - czyli spore.

czy możliwa jest sytuacja, że coś się poprzestawiało/zresetowało przy braku prądu ??

jest co prawda dość mroźno, ale nie sądzę, żeby mój legacy 2.0 II (bez turbo) nagle z tego powodu zwiększył swój apetyt na benzynę aż tak drastycznie.

 

dzięki z góry za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej do pełna i wtedy oceń spalanie :) Jakie dystansy przejeżdżałeś? Odpięcie akumulatora powoduje też reset ustawień komputera sterującego silnikiem, więc może być tak, że na nowo ustawia korekcje na mapach paliwowych.

Turbo nie pali więcej od wolnossącego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie po wyjęciu aku obserwuję różne rzeczy, w tym większe spalanie, "rwane" przyśpieszanie w zakresie 2 - 3 tyś obrotów i niewielką martwą strefę przy wciskaniu gazu. Wszystko ustępuje po około 150 km... Ile przejechałeś od podpięcia aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

ostatnio subaryna stała jakiś czas bez akumulatora (ok 10 dni).

po umieszczeniu go i przejechaniu pewnego dystansu stwierdziłem, że wskazówka poziomu paliwa znacznie szybciej zaczęła w szybkim tempie opadać (bardzo szybkim) - zużycie paliwa to szacunkowo 15l (może  więcej) - czyli spore.

czy możliwa jest sytuacja, że coś się poprzestawiało/zresetowało przy braku prądu ??

jest co prawda dość mroźno, ale nie sądzę, żeby mój legacy 2.0 II (bez turbo) nagle z tego powodu zwiększył swój apetyt na benzynę aż tak drastycznie.

 

dzięki z góry za odp

To chyba normalne, że po wyjęcieu aku na dłuższy czas następuje reset ustawień ECU. Oczywiście to co niezbędne pozostaje w niusuwalnej (oficjalnie :) ) pamięci ROM, ale bieżące parametry ECU otrzymuje po ponownej poprawnej kalibracji. Nie masz powodów do zmartwień, po kilkudziesięciu kilometrach wszystko powinno wrócić do normy.

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, 

 

dzięki za Wasze odpowiedzi. Tak sobie gdzieś właśnie przeczytałem, że po resecie ECU (odpięciu klem) układ musi się jakoś "nauczyć" od nowa pewnych rzeczy. Właściwie nie przejechałem wiele km i to po mieście.... jutro wleję paliwo i pojeżdzę... zobaczymy :-)

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...