Skocz do zawartości

S-Turbo - Nie działa centralny zamek, radio i oświetlenie wnętrza - Pomocy


vakeT

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam,

 

Grzebałem się przy kostce odpowiadającej za czujnik zamk./otw. w klapie bagażnika, ogrzewanie szyby w klapie (wszystko to z powodu wiecznie świecącej kontrolki otwartych drzwi) - ewidentnie doszło do zwarcia ponieważ przestał mi działać centralny zamek, oświetlenie wnętrza oraz radio, przestała też świecić kontrolka otwartych drzwi, już nie świeci ani przy zamkniętych ani przy otwartych.  

 Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki - są całe.

 

Pytanie do znawców co mogło się spalić? I co z tym zrobić? Co gdzie sprawdzić?

 

Auto - Forester S-Turbo 1998

Edytowane przez vakeT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze przekaźniki... potem już tylko sprawdzenie wiązki zostaje. Współczuję. Następnym razem staraj się odpinać akumulator do takich zabaw - wiem, że upierdliwe ale innego zabezpieczenia nie ma.

 

Dzięki za odpowiedz. 

 

Rozumiem że chodzi o przekaźniki w skrzynce bezpieczników pod maską?!

 

A jak sprawdzić przekaźniki?  Mam miernik elektryczny, ale coś mi się kojarzy, że powinno się zasilanie podłączyć do przekaźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi głównie o te pod maską (choć nie da się wykluczyć, że pod kierownicą też coś wisi). Większość z nich jest taka sama - więc wystarczy zamienić miejscami. W moim aucie mam akurat elektrykę z S-Turbo i wiem, że przekaźnik od klaksonu pasuje też do przekaźnika od oświetlenia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi głównie o te pod maską (choć nie da się wykluczyć, że pod kierownicą też coś wisi). Większość z nich jest taka sama - więc wystarczy zamienić miejscami. W moim aucie mam akurat elektrykę z S-Turbo i wiem, że przekaźnik od klaksonu pasuje też do przekaźnika od oświetlenia auta.

 

Dziękuje jeszcze raz. Jakoś powinni być oznaczone więc sprawdzę i pozamieniam ze sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@vakeT, NIe wiem jak sprawdzałeś bezpieczniki, ale mimo swej prostoty nieraz dziwne rzeczy są - najpierw zamień bezpieczniki miejscami . .

W skrzynce pod maską tej obok aku -daj nowy lub inny . Te obwody chroni bezpiecznik w samym rogu skrzynki (najbliżej przedniej szyby i błotnika potronie kierowcy. - gdy patrzysz pod maskę -najdalej od Ciebie) U mnie w GT 2000 ma nr 30  -  niebieski więc chyba 15 A.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem miernikiem i znalazłem spalony bezpiecznik. Wszystkim dziękuje za wsparcie  :)

 

Został problem wiecznie świecącej kontrolki otwartych drzwi - sprawdziłem miernikiem wszystkie czujniki w drzwiach i w klapie bagażnika, wszystko sprawne a kontrolka nadal się pali... czy s-turbo ma jakiś moduł komfortu albo coś co mogło się zepsuć? Oświetlenie w salonie działa, centralny działa, radio działa - nie działa centralny z pilota, (już programowałem pilot - podczas programowania centralny reaguje na pilot, natomiast po rozłączeniu kostki programowania pilota centralny nie reaguje na pilota) pali się kontrolka otwartych drzwi i to jest pewnie powód dla którego centralny nie reaguje na pilota. 

Czy ktoś wspomoże jakąś radą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sprawdziłem miernikiem wszystkie czujniki w drzwiach i w klapie bagażnika, wszystko sprawne a kontrolka nadal się pali

Do tych czujników w drzwiach dochodzi po jednym drucie, gdzie jest napięcie i zwiera go do masy przy otwieraniu drzwi? Pytam, bo nie pamiętam - dłubałem przy tym dwa lata temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sprawdziłem miernikiem wszystkie czujniki w drzwiach i w klapie bagażnika, wszystko sprawne a kontrolka nadal się pali

Do tych czujników w drzwiach dochodzi po jednym drucie, gdzie jest napięcie i zwiera go do masy przy otwieraniu drzwi? Pytam, bo nie pamiętam - dłubałem przy tym dwa lata temu :)

 

W czujnikach drzwi tylnych jest po jednym przewodzie, natomiast w przednich czujnikach oraz w zamku klapy bagażnika są po dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Problem rozwiązany - zwarty kabelek od klapy bagażnika.

 

Wszystkim jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie tematem.


Bezpiecznik w skrzynce pod maską, też tak raz miałem i nie znalazłem tego od razu jak jakaś piz..a tylko niepotrzebnie się wku....m. Spokojnie przemierz bezpieczniki, będzie dobrze.

Dziękuje za post - też źle sprawdziłem na początku  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...