Skocz do zawartości

Samobój idealny...


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

JA bym chciał tylko nadmienić, że odrazu po wyborach kiedy wygrał pis wszyscy byli tacy zadowoleni dumni, majestatycznie wypowadali słowa, że głosowali na lepszą polskę...

I gdzie teraz są Ci ludzie? Obywatele Zas.ani? (przepraszam)

 

______________________________________________________________________

 

Tak teraz myśle czy jak by były zamieszki czy bym wyszedł? Co bym zrobił?

Czy warto historia pokazuje, że jednak nie...

Polacy to głupi naród :mad: 3 zabory 2 wojny i nadal nic nie ma spokoju...

Znowu mnie nachodzą myśli czy nie warto kupić bilet w jedną strone gdzieś?

Tylko gdzie? Lubie swoje miasto [moderator czuwa]...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sie premier wypowiedzial, z ciekawosci odpalilem TVika, zainwestowany prad moglem lepiej spozytkowac :(

 

nic nowego - przeciez zaden z twixow nigdy nic sensownego nie powiedzial

 

mogl okazac choc szacunek swoim wyborcom i live wystapic... "z kasety" to ja mam Modern Talking.... a nie to jest na winylach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym chciał tylko nadmienić, że odrazu po wyborach kiedy wygrał pis wszyscy byli tacy zadowoleni dumni, majestatycznie wypowadali słowa, że głosowali na lepszą polskę...

I gdzie teraz są Ci ludzie? Obywatele Zas.ani? (przepraszam)

 

______________________________________________________________________

 

Tak teraz myśle czy jak by były zamieszki czy bym wyszedł? Co bym zrobił?

Czy warto historia pokazuje, że jednak nie...

Polacy to głupi naród :mad: 3 zabory 2 wojny i nadal nic nie ma spokoju...

Znowu mnie nachodzą myśli czy nie warto kupić bilet w jedną strone gdzieś?

Tylko gdzie? Lubie swoje miasto [moderator czuwa]...

 

ja odkad powstala PO glosuje na nich nie dlatego, ze sa najlepsiejsi, najuczciwsi itp tylko dlatego ze maja specjalistow ekonomii, prawa itp, ktorych pisuary nie maja. a niestety zeby rzadzic krajem to trzeba byc managierem a nie personalnym tak jak w wypadku Millera, i teraz Kaczyniaka - niestety dzial HR nie popchnie firmy do przodu tak jak nie popchnie kraju ku rozwojowi. do tego trzeba ekonomisty i managiera.

a niestety te tasmy pokazuja ze pisuary sa dobrzy w hr a nie w zarzadzaniu - tak jak Miller.

 

kurna trza sie zebrac i zrobic jakis pucz Panie i Panowie - jak sie zbierzemy to zrobimy przewrot, przejmiemy wladze a potem jakos bedzie - na pewno lepiej niz teraz - i flage zmienimy na niebieska z plejadami :mrgreen:

 

ja powoli mam dosyc - ale jednej rzeczy nei odpuszcze - glosowania bo tylko przez nie mamy jakis wplyw - czy wygramy czy przegramy to i tak cos z tym robimy - najbardziej mnie wkurw...aja osoby ktore nie glosuja a potem narzekaja i takich bym lal po lbach pala

 

po wybraniu kczyniaka na prezydenta sie troche podkurzylem i nawet wysnulem taka teorie sobie ze bede pytal ludzi ktorzy prosza o pieniadze (wiem ze oni nie zawsze glosuja ale...) n kogo glosowali i jezeli powiedza ze na kaczyniakow to powim ze teraz idzie kulepszemu i niech do kaczynikow ida po kase

 

jestem generalnie rzecz biorac WKUR...ONY :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym chciał tylko nadmienić, że odrazu po wyborach kiedy wygrał pis wszyscy byli tacy zadowoleni dumni, majestatycznie wypowadali słowa, że głosowali na lepszą polskę...

I gdzie teraz są Ci ludzie? Obywatele Zas.ani? (przepraszam)

 

______________________________________________________________________

 

Tak teraz myśle czy jak by były zamieszki czy bym wyszedł? Co bym zrobił?

Czy warto historia pokazuje, że jednak nie...

Polacy to głupi naród :mad: 3 zabory 2 wojny i nadal nic nie ma spokoju...

Znowu mnie nachodzą myśli czy nie warto kupić bilet w jedną strone gdzieś?

Tylko gdzie? Lubie swoje miasto [moderator czuwa]...

 

ja odkad powstala PO glosuje na nich nie dlatego, ze sa najlepsiejsi, najuczciwsi itp tylko dlatego ze maja specjalistow ekonomii, prawa itp, ktorych pisuary nie maja. a niestety zeby rzadzic krajem to trzeba byc managierem a nie personalnym tak jak w wypadku Millera, i teraz Kaczyniaka - niestety dzial HR nie popchnie firmy do przodu tak jak nie popchnie kraju ku rozwojowi. do tego trzeba ekonomisty i managiera.

a niestety te tasmy pokazuja ze pisuary sa dobrzy w hr a nie w zarzadzaniu - tak jak Miller.

 

kurna trza sie zebrac i zrobic jakis pucz Panie i Panowie - jak sie zbierzemy to zrobimy przewrot, przejmiemy wladze a potem jakos bedzie - na pewno lepiej niz teraz - i flage zmienimy na niebieska z plejadami :mrgreen:

 

ja powoli mam dosyc - ale jednej rzeczy nei odpuszcze - glosowania bo tylko przez nie mamy jakis wplyw - czy wygramy czy przegramy to i tak cos z tym robimy - najbardziej mnie wkurw...aja osoby ktore nie glosuja a potem narzekaja i takich bym lal po lbach pala

 

po wybraniu kczyniaka na prezydenta sie troche podkurzylem i nawet wysnulem taka teorie sobie ze bede pytal ludzi ktorzy prosza o pieniadze (wiem ze oni nie zawsze glosuja ale...) n kogo glosowali i jezeli powiedza ze na kaczyniakow to powim ze teraz idzie kulepszemu i niech do kaczynikow ida po kase

 

jestem generalnie rzecz biorac WKUR...ONY :evil:

 

JA sam mam to w du.ie co i jak, ale jak słysze, że ludzie zmieniają zdanie co 3 minuty to mnie krew zalewa... Co do biletu to nadal myśle, ma ktoś jakomś rodzine za granicą? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem rano w TVN 24. Śmiejęsię do teraz. Jak znam życie, to winny będzie mityczny UKŁAD, prowokacja, SB, etc.

PiS i z tego wybrnie.

Qoor..

W jakim burdelu my żyjemy.

Przecież winna jest PO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

kurna trza sie zebrac i zrobic jakis pucz Panie i Panowie - jak sie zbierzemy to zrobimy przewrot, przejmiemy wladze a potem jakos bedzie - na pewno lepiej niz teraz - i flage zmienimy na niebieska z plejadami :mrgreen:

to co robimy? jedziemy pod sejm i będziemy warczeć subarakami? ;)

 

jestem generalnie rzecz biorac WKUR...ONY :evil:

 

ja też chociaż przyznam się bez bicia że odczuwam wielką satysfakcje jak widze co się dzieje. szczerze mówiąc bałem się strasznie rządów PiS bo ja w nich (w bliźniakach) widze autorytaryzm. co nie po naszej myśli to źle i wbrew prawu - a jak nie to zmienić prawo. na szczęście nie mieli na tyle przewagi w sejmie żeby coś mocno napsuć. teraz widząc ich koniec siedzę przed tv i mam dobry ubaw. mam tylko nadzieje, że (jak to pisze J.K. Mikke) L*D widzi co się dzieje i da temu wyraz w oby jak najszybszych wyborach.

 

P.S.

pamiętacie pomysł jakiegoś yntelygenta dotyczący zakazu sprzedaży i użytkowania nagrywarek komputerowych? nie było to mocno nagłośnione, ale tego typu "pomysły" to dopiero początek. za jakiś czas za posiadanie anteny satelitarnej pewnie byłaby kula w łeb - jak w afganistanie "za taliba".

P.S.2

się nam mocno polityczny wątek zrobił. mam nadzieje, że forum nie zamkną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

pamiętacie pomysł jakiegoś yntelygenta dotyczący zakazu sprzedaży i użytkowania nagrywarek komputerowych? nie było to mocno nagłośnione, ale tego typu "pomysły" to dopiero początek. za jakiś czas za posiadanie anteny satelitarnej pewnie byłaby kula w łeb - jak w afganistanie "za taliba".

P.S.2

się nam mocno polityczny wątek zrobił. mam nadzieje, że forum nie zamkną.

 

I dopisz jeszcze, że w radiu maryja tak mówili to dopiero jest autorytet...

 

Bzdury jakich mało! Wolna miłość dla wszystkich :!: :!: :!:

 

 

:mrgreen: Wis, a polecisz zemną do tej rodzinki? Nie będziesz musiał się golić ;) Dla mnie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wis, a polecisz zemną do tej rodzinki? Nie będziesz musiał się golić ;) Dla mnie :twisted:

 

Będę w Kazachstanie parę dni chyba na poczatku grudnia - jak chcesz się załapać na towarzyszkę podróży, pchnij mi swoje foto. Najlepiej w mini i w kabaretkach :-D

 

Wezmę ofertę pod uwagę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury jakich mało! Wolna miłość dla wszystkich :!: :!: :!:

 

niestety dawno to było ale jakieś ślady tej "bzdury" znalazłem:

 

http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10 ... b5V2ynU%3D

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=11c12

 

niestety oryginalny tekst ze strony "życia warszawy" zniknął, ale szperając głębiej w necie pewnie coś by udało się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Onetu http://wiadomosci.onet.pl/1409898,11,item.html

 

"Duży spadek poparcia dla PiS

Na Platformę Obywatelską chce głosować 34 proc., na Prawo i Sprawiedliwość 18 proc. badanych - wynika z sondażu Pentora dla "Życia Warszawy" i "Wprost" zaprezentowanego na antenie TVN24.

W porównaniu do poprzedniego badania, PO zyskała 6 punktów procentowych, PiS stracił 5.

 

Do Sejmu dostałaby się też Samoobrona (10 proc.) oraz lewicowa koalicja SLD-SDPL-UP-PD (8 proc.). Poza Sejmem znalazłyby się Krajowa Partii Emerytów i Rencistów - 4,1 proc., LPR - 2,9 proc., PSL - 2,3 proc."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie wczoraj po południu ten wywiad i co. I nic. To się nazywa uprarwianie polityki i tyle, i myślę że robią to wszyscy w mniejszym/ większym stopniu, wprost lub ogródkami. No ale ludzie są w szoku, każdorazowo jak się coś obnarzy co wcześniej było skrywane albo zawoalowane. Jest ten wielki dysonans między deklaracjami i pięknymi hasłami a praktyką. Tylko pokazcie partię która nie uprawia tego "pragmatyzmu" politycznego, ja chętnie zagłosuję.

Też głosowałem na PO w wyborach ale język tej partii, jej liderzy, zachowanie mnie wq.. ostatnio nie bardziej niż pis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie wczoraj po południu ten wywiad i co. I nic. To się nazywa uprarwianie polityki i tyle

 

Szczególnie ta wypowiedź w rozmowie o "stołku" dla Beger to uprawianie zwykłej polityki przez partię, która na ustach miała głównie odnowę moralną i czystość w uprawianiu polityki, oraz grzmiała, gdy były ujawniane kolejne afery korupcyjne SLD:

 

Mojzesowicz: "(...)Powinno się chwilę odczekać, że przyszłaś, bo przyszłaś, bo chciałaś, a potem się okaże, tylko tego nie odpuszczaj, i po dwóch tygodniach uspokaja się trochę sprawa i wtedy się zostaje powołanym."

 

Mojzesowicz: "nie, nie szarp od razu, bo od razu nas zabiją, stołek za stołek wiesz tracą ci, co biorą, traci ta osoba, bo jest przekupna, za coś poszła? Nie, poszła z przekonania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest deal. ty przychodzisz do nas, mamy +1 głos a w zamian dostajesz to co chcesz.

Zero moralności, czysta kalkulacja tzw.polityczna. Zero ideałów, proszenia, a może by pani Renata przyszła do nas, mamy taki ładny program odnowy morlanej. No way, żadnych złudzeń, czysta kalkulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to przedstawiciel SLD był głównym bohaterem tej akcji, nikt by pewnie nie powiedział słowa, bo SLD jest postrzegane jako "partia kolesi" i byłaby to "norma". Ale tutaj rażący nie jest sam fakt takiego uprawiania polityki, bo zgadzam się, że każdy, albo prawie każdy tak robi, ale razi rozdźwięk pomiędzy GŁÓWNYM hasłem wyborczym, a rzeczywistością. Gdyby PiS na trzech pierwszych miejscach w kampanii stawiał np. walkę z bezrobociem, niższe podatki i politykę zagraniczną, a dopiero potem "odnowę moralną", nie byłoby pewnie problemu. A że stawiał "odnowę moralną" i walkę z aferami, to niech się nie dziwi takiej reakcji.

 

I dlatego uważam, że nie jest to po prostu "uprawianie polityki", jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moja czysto subiektywna prywatna definicja, przekupstwo za stołki jest ciemną stroną. Wolałbym żeby tak nie było ale złudzeń nie mam. Hipokryzja jest porażająca, tym bardziej jak się jeszcze zapierają i odwołują do jakiś prowokacji czy innych nieznanych sił zamiast zwiesić głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moja czysto subiektywna prywatna definicja, przekupstwo za stołki jest ciemną stroną. Wolałbym żeby tak nie było ale złudzeń nie mam. Hipokryzja jest porażająca, tym bardziej jak się jeszcze zapierają i odwołują do jakiś prowokacji czy innych nieznanych sił zamiast zwiesić głowy.

 

Tu się zgadzam w 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na takich mądrościach nie znam, kiepsko mi idzie pisanie a i czytam sylabizując jeno :twisted::( ale tak sobie myślę, że problem tkwi nie tylko w ordynacji (co rzutuje na większość i konstruowanie rzundu w izbie Wybrańców Narodu) ale w kompletnym braku zainteresowania coraz większych rzesz Polaków samymi wyborami. Jeżeli do urn idzie jeno 40% chłopa (i kobit tyż) to pytanie jaka jest legitymacja wybranych do paplania o reprezentacji Całego Społeczeństwa :?: :twisted: Może nie jest zły pomysł umożliwienia głosowania via internet ? To mogłoby uruchomić młodych ludzi i spowodować sporo zamieszania w tym kotle, w którym od lat pojawiają się te same gęby :?: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz moja prywatna - też cyniczna - analiza.

 

Zgadzam się, że PiS nie zrobił nic wyjątkowego (na tle innych zakulisowych numerów, będących w dorobku ludzi SLD, PSL czy PO, to te dialogi z Renią B. są dość niewinne). Ale uważam, że należy ten pretekst wykorzystać do maksimum i pozbawić PiS władzy.

 

Ponieważ władza braci K. jest coraz bardziej szkodliwa dla Polski.

 

W skrócie - najważniejsze powody:

1. Fatalna polityka zagraniczna, stawiająca Polskę poza głównymi nurtami cywilizacyjnymi i skazująca nas na izolację - w efekcie, brak szans na realną ochronę naszych fundamentalnych interesów bezpieczeństwa. W tej sferze głupota niektórych ruchów jest tak porażająca, że aż podejrzewałbym sabotaż - i za to, a nie za taśmy Reni należałby się chłopakom Trybunał Stanu. Nie podejrzewam jednak braci K. o bycie genialnymi agentami wpływu sterowanymi z Łubianki, bo wiem, że to wszystko wynika z ich głęboko zakorzenionej, zupełnie nieadekwatnej, XIX wizji świata, państwa, suwerenności, etc. Oni się po prostu spóźnili o 100-150 lat z urodzinami. Niestety.

2. Konsekwentne psucie państwa i demokracji, a także systemowe niszczenie społeczeństwa obywatelskiego - wynikające też nie z jakiejś szczególnie złej woli, ale z w/w archaicznej koncepcji państwa i władzy. Dla nich liczy się naga siła i przemoc, a nie instytucje, procedury i prawo. Relacja pionowa, jak w wojsku - i jak najmniej kooperacji w poziomie. Rozkaz, nie kompromis.

W XXI wieku tak się nie da działać efektywnie na dłuższą metę, a już z pewnością nie w Europie.

W ten punkt wpisuje się zarówno kretyńska walka z różnymi środowiskami i instytucjami (media, NBP, Trybunał Konstytucyjny, itd.) jak i fatalna polityka personalna w administracji, oparta na zasadzie BMW i ślepego posłuszeństwa, a nie kompetencji.

3. Fatalna polityka ekonomiczna, a raczej jej brak. Obecny budżet jest bardziej defensywny, niż pierwsze budżety Millera - tzn. dużo konsumpcji, mało inwestycji w rozwój. Utrwala fatalną strukturę, nie stanowi bodźca dla rozwoju tych dziedzin, które w XXI wieku mogą decydować o naszym sukcesie. Póki co, przejadamy efekty dobrej koniunktury - gdy ona się skończy, będzie dramat.

Zero pomysłu na systemowe reformy, choćby podatkowe. Zero pomysłu na cięcie rozdętych wydatków państwa - wręcz przeciwnie. Ten budżet to sygnał: szukajcie swoich szans rozwojowych w Irlandii, a tu będzie skansen, w imię Boże, amen.

4. Konsekwentne "budzenie demonów" - mam na myśli głębokie pokłady polskiego nacjonalizmu i ksenofobii do których PiS odwołuje się z powodów taktycznych, w sposób moim zdaniem skrajnie nieodpowiedzialny - a jak wiadomo, kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Jeszcze nie jest za późno, by demony odesłać na powrót pod ziemię, a wampiry przebić osiką.

 

 

Reasumując: jak jest okazja, to trzeba ich powstrzymać. Im szybciej, tym lepiej.

 

I nie dlatego, żeby zatrzymać likwidację WSI, jak twierdzą koledzy z PiS. Bo oni tych służb tak naprawdę nie likwidują, a w każdym razie nie tak, jakby należało zrobić.

Bo tam, owszem, był niezły bajzel i też skansen, tyle, że komunistyczny. Ale likwidacja w wykonaniu komisarza Macierenki wygląda tak, że największa szuja pierwsza melduje się z wiernopoddańczymi hołdami i dostaje gwarancje bezkarności i awans - natomiast po łbie dostaje ostatnia garstka profesjonalistów, bo ci swój honor mają i nie lecą lizać waaadzy po tyłku, tylko robią swoje. A to się mało liczy w koncepcji PiS.

 

W głębi duszy jestem za IV RP - marzy mi się likwidacja patologii, "układu" (bo on relanie istnieje", w sferze diagnozy Jarosław Kaczyński miał i ma sporo racji), etc. Niestety - straciłem nadzieję, że bracia K. coś dobrego zrobią w tym kierunku, co najwyżej ostatecznie i na wieki skompromitują projekty i idee skądinąd szlachetne i słuszne.

 

Ergo: Kaczyński musi odejść. Szkoda, że z tak błahego powodu... ale coż. Taka jest polityka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) tak sobie myślę, że problem tkwi nie tylko w ordynacji (co rzutuje na większość i konstruowanie rzundu w izbie Wybrańców Narodu) ale w kompletnym braku zainteresowania coraz większych rzesz Polaków samymi wyborami. Jeżeli do urn idzie jeno 40% chłopa (i kobit tyż) to pytanie jaka jest legitymacja wybranych do paplania o reprezentacji Całego Społeczeństwa :?: :twisted: Może nie jest zły pomysł umożliwienia głosowania via internet ? To mogłoby uruchomić młodych ludzi i spowodować sporo zamieszania w tym kotle, w którym od lat pojawiają się te same gęby :?: :(

 

Nie.

 

Już tłumaczę - własnie ordynacja sprawia, że nieważne kto jak głosuje, ważne, spośród kogo możemy wybierać. Aparat partyjny tworzy listy - i tu się odbywa istotna selekcja. A potem to już teatrzyk i zabawa... Czy wybierzemy Kowalskiego z partii A., czy Malinowskiego z partii B. - to i tak mniej więcej ten sam typ polityki będzie potem realizowany, bo Kowalsi i Malinowski są z tej samej gliny. Reszta to gra pozorów.

 

Jeśli chcemy zmienić reguły gry i rodzaj graczy - musimy zmienić patologiczny mechanizm selekcji.

 

Ja bym na siłę frekwencji niepodnosił, raczej wręcz przeciwnie. Niech głosują tylko ci, którzy wiedzą kogo i po co wybierają, potrafią ocenić jakość oferty i rozliczyć wybrańców. A tych jest mało, prawda? Więc nie naganiajmy na siłę do urn plebsu, który daje się nabierać na nierealne obietnice, słucha idiotów i ocenia c najwyżej kolor krawata i opalenizny.

 

Niech wybiera 5% - ale mądrze. Reszta i tak ma to w de, wystarczy im audiotele w sprawie biustu Dody, albo inne namiastki demokracji.

 

PS. A jak już mnie ruszyło na niepoprawne politycznie tezy, to jeszcze jedna - może najważniejsza.

Globalizacja sprawia, że ten szczebel włądzy, którym się tak wszyscy podniecamy - państwo narodowe, czyli nasza kochana Ojczyzna - stał się najmniej istotny. W ciągu kolejnych dekad jego znaczenie jeszcze spadnie. W Warszawie rozgrywa się teatrzyk cieni, dość kosztowny, ale coraz mniej powiązany z naszym prawdziwym życiem i prawdziwymi interesami.

Radzę więcej uwagi zwracać na to, co bliżej (samorząd - zwłaszcza miasta i gminy oraz województwa, bo powiaty to tylko przechowalnia dla partyjnych działaczy) oraz to, co dalej (Bruksela - tu się rozgrywa nasza przyszła pozycja w świecie i sznasa cywilizacyjna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufffffffff ...... przeczytałem, ale nie twierdzę, że zrozumiałem :mrgreen:

Panowie ! Może trochę odpuścicie. Polityka atakuje nas ze wszystkich stron więc może przynajmniej na Forum przyjmiemy zasadę "ciszej nad tą trumną"? Pliiiiiiiiiiiiiiiiiissssssssssssss........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JuNO, staram się, jak mogę... ale czasem nie wytrzymuję ;-)

 

Natmiast z polityką jest niestety tak jak z bykiem, obok którego stoisz w czerwonym ubranku. Owszem, możesz się nim nie interesować - ale jest mała szansa, że on nie zainteresuje się tobą.

Dlatego czasem, dla własnego bezpieczeństwa, dobrze jest coś wiedzieć o bykach - o ich zwyczajach, słabych stronach, metodach tresury itepede...

 

Bo chcesz czy nie, byk grasuje tuż obok - nawet, jeśli o nim nie rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...