Skocz do zawartości

zgasł i nie chciał zapalić legacy 99


hani1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Naładowałem wczoraj akumulator w moim legacy 99 r 2,5. Dziś rano odpalił bez trudu po czym zgasł. Po ponownym przekręceniu kluczyka cisza. Nawet żadna kontrolka się nie zaświeciła.Odczekałem z 10 min odpala bez zarzutu. Co mogło być przyczyną? Boję się gdziekolwiek jechać teraz...:) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spotkałem się kiedyś z takim przypadkiem w mojej Imprezie.

Winny był słaby styk klemy z trzpieniem akumulatora.

Odkręcałeś akumulator do ładowania? Jeśli tak to odkręć jeszcze raz, wyczyść wyprowadzenia akumulatora papierem ściernym/drucianką, to samo zrub z zaciskami, pśiknij jakimś kontakt sprajem i dokręć dobrze ;).

 

Warto też sprawdzić rozprowadzenie przewodów masowych w komorze silnika.

 

Szczęśliwego Nowego Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odkręcałem i być może nie dokręciłem za dobrze. Imobilaizera jako takiego nie mam chyba ze w kluczyku. Dziwi mnie tylko fakt ze jak już zapalił dałem skrzynie w pozycje D aby jechać i wtedy zgasł.

 

Szczęśliwego Nowego Roku również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziwi mnie tylko fakt ze jak już zapalił dałem skrzynie w pozycje D aby jechać i wtedy zgasł.

Może zatrzęsło autem i klema się poluzowała na tyle, że nie mogłeś ponownie odpalić. Nie wiem jak w nowych autach, ale w starych po uruchomieniu silnika akumulator można było wyjąć bo nie był potrzebny do jego pracy (cały prąd był brany z alternatora). Podjedź do jakiegoś punktu z akumulatorami i niech Ci sprawdzą w jakim masz go stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...